لوگو آپسئو

کمک به کاربران برای دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه

دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه یکی از حداقل خواسته معقول کاربران است که واقعا نیاز دارند در نسخه تلفن همراه وب سایت شما احساس خوشایندی داشته باشند و در واقع بتوانند از وب سایت شما در تلفن همراهشان استفاده کنند.

اما متاسفانه دید وب مستران عزیز به کاربران، دیدی هیجانیست و احتمالا برخی از آنها فکر می کنند باید پس از ورود کاربر به سایت آن را با انبوهی از اطلاعات و یا چیزهای غیر منتظره غافلگیر کنند.

هر چند بارها این نکته به گوش شما رسیده که میزان استفاده از تلفن همراه در وبگردی افزایش زیادی داشته که در برخی سایت ها به 70 درصد بازدید کننده سایت ها تبدیل شده، پس نباید فراموش کرد که الویت خودتان را از نسخه دسکتاپ به تلفن هوشمند تغییر و برای بهبود ظاهر وب سایت و همچنین دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه تلاش بیشتری کنید.

دخالت دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه در رتبه بندی توسط گوگل

دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه زمانی مهمتر می شود که گوگل حساسیت خود را درباره این موضوع بالا برده و در وبلاگ رسمی خود به این صورت از آن یاد می کند:

از امروز ، صفحاتی که در پس انتقال از نتایج جستجوی تلفن همراه به راحتی برای کاربر قابل دسترسی نیستند ، ممکن است رتبه بندی در آنها بالا نباشد.

همین نکته بالا کافیست آب اگر دستتان است کنار گذاشته و تلاش بالایی در بهبود تجربه کاربر در نسخه تلفن همراه هوشمند کنید.

گوگل از این سیگنال در نتایج استفاده می کند و بهتر است شما برای بهبود سئو سایت از آن استفاده کنید.

از صفحات پاپ آپ پس از ورود کاربر استفاده نکنید

یکی از کارهای آسیب زننده و با تاثیر منفی در تجربه کاربر ، استفاده از صفحه بازشونده خودکار پاپ آپ است که معمولا بسیاری از سایت ها پس از ورود کاربر آن را فعال می کنند. این کار ضمن کاهش دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه و تجربه بد بین کاربران سایت، باعث ایجاد شک به مخفی کاری از دید گوگل نیز می کند.

یک نمونه صفحه مزاحم و مخفی کننده محتوای اصلی
یک نمونه صفحه مزاحم و مخفی کننده محتوای اصلی

این صفحه سرزده و نامیمون نه تنها پیام شما را منتقل نمی کند بله کاربر را از رسیدن به هدف خود باز میدارد.

ما در آپسئو مخوصا با پدیده (پوش نوتیفیکیشن) مخالفیم و به شدت آن را رد می کنیم.

از نگاه ما هر سخنی جایی و هر نکته مکانی دارد. قطعا استفاده از مسئله ای که بدون اجازه کاربر اجرا و توجه کاربر را از هدف دور کند منتفی است.

همانطور که گفته شد صفحاتی که دارای صفحات سرزده یا همان پاپ آپ هستند ، تجربه ضعیفتری نسبت به باقی صفحات دارند پس صفحاتی که در موبایل که اندازه نمایشگر آن کوچکتر است، آسیب بیشتری می بینند و ممکن است در رتبه بندی کاهش چشم گیری داشته باشند.

میان مطلب تجربه کاربر را ضعیف می کند

جالب است بدانید نمایش یک میان مطلب که به موضوعی جدا می پردازد و کاربر باید قبل از دسترسی به محتوای اصلی آن را رد کند نیز می تواند تجربه بدی برای کاربر رقم بزند. من مطمئنم شما می دانید منظورم چیست، بله همان لینک هایی که در بین مطالب می گذارید و نام آن را می گذارید : (این مطلب نیز شاید برای شما جذاب باشد)

تا جای ممکن طراحی مخصوص تلفن همراه یا ریسپانسیو سایت خود را ساده و با رنگ سازمانی خود آمیخته کنید. از شلوغی ، اندازه فونت کمتر از 16px و عکس های خیلی بزرگ پرهیز کنید.

ریسپانسیو در سئو داخلی

سال 2015 بود که گوگل اعلام کرد سایت های غیر ریسپانسیو رتبه کمتری خواهند گرفت ، قابلیت ریسپانسیو قالب سایت به کاربرانی که از دستگاه های مختلف مانند تبلت و تلفن همراه هوشمند اقدام به بازدید از سایت می کنند، کمک می کند راحت تر مشاهده و امکان دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه فراهم می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
کمک به کاربران برای دسترسی آسان به مطالب در تلفن همراه
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.