سئو سایت و بک لینک

بک لینک به لینک های برگشتی، یا لینک های ورودی گفته می شود ، بک لینک زمانی ایجاد می شود که یک وب سایت به یک وب سایت دیگر پیوند دهد؛ لینک دادن به یک وب سایت خارجی را بک لینک یا backlink می گویند.

بک لینک

چرا بک لینک مهم است؟

بک لینک از این جهت مهم است زیرا ارتباط زیادی با رتبه بندی سایت ها در گوگل و سئو دارد ، در واقع هر بک لینک یک رای اعتماد به سایت می باشد که توسط گوگل ارزشمند قلمداد می شود.

به طور کلی ، لینک دادن سایت های دیگر و در واقع دریافت بک لینک می تواند یک سیگنال مثبت برای موتورهای جستجو باشد ، اگر تعداد بک لینک های اشاره شده به سایت زیاد باشد ، گوگل به این نتیجه میرسد که محتوای سایت مورد نظر ارزشمند است ، به همین دلیل در نتایج جستجو جایگاه بالایی را به دست می آورد ؛ بنابراین، به دست آوردن این لینک ها می تواند تاثیر مثبت بر موقعیت رتبه بندی سایت و یا قابلیت جستجو را داشته باشد.

دریافت مصنوعی بک لینک در سئو سایت یک ضرورت نیست ، اما فرایند کسب بک لینک می تواند سرعت اول شدن سایت را بالا ببرد.

جالب است بدانید برخی از بک لینک ها به طور ذاتی بیشتر از دیگر بک لینک ها ارزشمند هستند؛ بک لینک گرفتن از سایتهای قابل اعتماد، محبوب و معتبر، مطلوب ترین لینک هایی هستند که برای سئو موثر هستند ، در حالی که بک لینک های کم قدرت، سایت های مملو از هرزنامه و لینک خروجی نتیجه عکس دارند.

بک لینک نوفالو

آنچه که درباره بک لینک های nofollow به اشتباه برداشت شده ، بی ارزش بودن این نوع بک لینکها است ، اما وجود این نوع بک لینک ها در سایت های با کیفیت بالا می تواند برای افزایش شهرت برند موثر واقع شود.

به طور کلی بک لینک باید بصورت طبیعی ایجاد شود ، یعنی دقیقا همان چیزی که گوگل دوست دارد ، اما متاسفانه همه چیز آنطور که گوگل می خواهد پیش نمی رود و در این مورد صاحبان وب سایت ها سعی می کنند با توجه به شنیده ها و اطلاعات ناقص در بستر اینترنت اقدام به خرید ، فروش و حتی سعی در ایجاد بک لینک در موارد ممنوعه کنند.

لینک خارجی در محتوای انتشار یافته

یکی از مواردی که کمتر کسی از آن مطلع است بک لینک دادن به سایت های دیگر است ، اگر در داخل محتوا اشاره ای با کلیدواژه مربوط به لینک خروجی منبع دیگر و مرتبط را وارد کنید در بهبود رتبه بندی سایت و سئو مثبت می باشد ، در واقع لینک هایی که به سایت های دیگر می دهید نیز ارزش دارند.

شاید در ابتدا کمی آزار دهنده برسد که شما بخواهید لینک سایت رقیب و یا حتی سایتی را که نمی تواند رقیب شما به حساب بیاید را در سایت خود درج کنید ، اما چه اشکالی دارد اطلاعات اضافی و به درد بخور را به کاربر خود بدهید تا ضمن اینکه کاربر به نتیجه و اطلاعات دلخواه رسیده است ، وب سایت لینک گیرنده نیز بهره ببرد ، البته این کار برای سایت شما بی بهره نیست.

گوگل می خواهد سایت ها عادی رفتار کنند و به جای فکر کردن به دستکاری نتایج جستجو ، کیفیت سایت خود را بالا ببرند.