نوشتن توضیحات متای جذاب کاربران را مجاب می کند بر روی مطلب شما کلیک کنند؛ البته بسیار دیدم افراد با کپی عنوان مطلب در توضیحات متا قصد دارند meta description خود را اینجا هم نشان دهند که قطعا اشتباه است.

توضیحات متا باید چکیده ای جذاب برای معرفی موضوع محتوا داشته باشد.

جالب است بدانید این قسمت بیشترین زمان را برای نوشتن خواهد گرفت البته نه به اندازه کل محتوا ، البته اگر شما نویسنده مطلب فوق باشید قطعا نوشتن توضیحات متای جذاب کار بسیار ساده تر و سریع تری برای شما خواهد بود.

( اشاره به تولید محتوا توسط خودتان نه کپی آن از جای دیگر )

meta description یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین المان ها (در کنار تک عنوان و URL) در مجاب کردن کاربران برای کلیک کردن بر روی لینک مربوط به وب سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر هستند.

اگر شما قصد دارید که ترافیک مقالات خود و بالطبع ترافیک وب سایتتان را افزایش دهید ، دقت کنید که توضیحات متای جذاب و پرمحتوایی برای مطالب خود قرار دهید.

توضیحات متا باید قادر باشند که حس کنجکاوی کاربر را تنها با 150 کلمه برانگیزند.

متا توضیحات

توضیحات تگ متا برای شرح مختصری از صفحه استفاده می شود؛ اگر چه برای عامل رتبه بندی موتورهای جستجو مهم نیست، اما هنوز هم توسط همه موتورهای جستجوی محبوب در هنگام نمایش موتورهای جستجو استفاده می شود.

داشتن یک توصیف خوب متا می تواند شانس های بازدید کننده خود را با کلیک بر روی نتیجه شما در موتور جستجو افزایش دهد.

توصیه هایی برای نوشتن توضیحات متا عبارتند از:

شرح مفیدی را بنویسید و از ابزارهای خودکار برای تولید متا توضیحات اجتناب کنید
شما می توانید کلمات کلیدی محبوب خود را که همراه توضیحات متا هستند زیر عنوان هنگام نمایش در نتایج موتور جستجو نمایش بگذارید.

آن را تا حدود (150 کاراکتر) نگه دارید. موتورهای جستجو دارای طول متغیر هستند اما بهترین انتخاب را برای نمایش بر اساس جستجوی کاربر انتخاب می کنند.


آن را تا حدود (150 کاراکتر) نگه دارید. موتورهای جستجو دارای طول متغیر هستند اما بهترین انتخاب را برای نمایش بر اساس جستجوی کاربر انتخاب می کنند.

زمانی که این مطلب را می نوشتیم تعداد مجاز 150 کاراکتر بود ، اما پس از سال 2017 گوگل این محدودیت را کاهش داد و حالا توضیحات متا با 300 کاراکتر نمایش داده می شود

در نوشتن توضیحات متا محتوا را دقیقا خلاصه کنید – یک توصیفی بنویسید که هر کاربری را مطلع و علاقه مند کند.

اجتناب کردن:

نوشتن یک متا تگ توصیفی که هیچ ارتباطی با محتوای صفحه ندارد
استفاده از توصیف عمومی مانند “این یک صفحه وب” یا “صفحه در مورد کارت های بیس بال”
پر کردن توصیف تنها با کلمات کلیدی
کپی و چسباندن کل محتوای سند به متا تگ توضیحات

استفاده از توصیف های منحصر به فرد برای هر صفحه – داشتن متا تگ توصیف متفاوت برای هر صفحه به کاربر و Google کمک می کند، به خصوص در جستجوهای این سایت

استفاده از یک متا تگ توصیف در تمام صفحات سایت شما و یا یک گروه بزرگ از صفحات

به خاطر داشته باشید که توضیحات متا است که سرنوشت یک مطلب را تعیین می کند زیرا کاربران هنگامی که نتایج جستجوی خود را در صفحه نتایج می بینند تنها با خواندن همین توضیحات متا است که تصمیم می گیرند بر روی لینک وب سایت شما کلیک کنند یا خیر. پس من به شما توصیه می کنم که تمرکز بیشتری بر روی meta description معطوف کنید زیرا نتایج آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

به تازگی ما مطلبی درباره افزایش ترافیک سایت نوشته ایم که اشاره به توضیحات متا دارد ، پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...