بهبود کیفیت عنوان و توضیحات متا

بهبود کیفیت عنوان و توضیحات متا ضمن بهبود رتبه بندی سایت ، CTR سایت را نیز افزایش و شانس کلیک را بالا می رود.

همانطور که مشاهده می کنید در نتایج جستجو قسمت عنوان و توضیحات هر سایت لیست می شوند ، اگر عنوان جذاب و توضیحات مرتبط و نزدیک با درخواست کاربر نداشته باشید شانس کلیک توسط کاربران را از دست می دهید.

سئو سایت

گوگل برای درج توضیحات در زیر عنوان هنگام ارائه نتایج جستجو از تعدادی منبع برای ارائه اطلاعات استفاده می کند ، این منابع می تواند داخل صفحه یا صفحات دیگر سایت باشد ، در هر حال گوگل سعی می کند توضیحات مرتبط را از سطح صفحه برای نتایج جستجو انتخاب کند.

با پیروی از دستورالعمل های فوق می توانید به بهبود کیفیت عنوان و توضیحات متا نمایش داده شده برای صفحات کمک بگیرید ، این مقاله توسط گوگل تایید شده است.

بهبود کیفیت عنوان و توضیحات متا

انتخاب عنوان در پروسه سئو بسیار مهم است ، زیرا به کاربران درکی واضح از محتوای نتیجه می دهد ، دلیل آن مربوط بودن با نتیجه پرس و جو آنها است.

اغلب افراد در صورت مطابقت داشتن اطلاعات با جستجوی خود برای تصمیم گیری بر روی نتیجه کلیک می کنند، بنابراین استفاده از عناوین با کیفیت بالا در صفحات اهمیت دارد.

نکاتی مهم برای بهبود کیفیت عنوان

همانطور که در بالا توضیح داده شد، اطمینان حاصل کنید که هر صفحه در سایت شما دارای یک عنوان منحصر بفرد باشد که در کد نویسی سایت در برچسب <title> قرار دارد.

عنوان صفحه باید مختصر و مرتبط باشد ؛ از نوشتن عنوان های مبهم مانند «صفحه اصلی» برای صفحه اصلی سایت یا «عکس» برای یک صفحه حاوی عکسی خاص استفاده نکنید؛ همچنین عناوین غیرمعمول طولانی و واژگانی که احتمالا در زمان جستجو آنها در نتایج جستجو ظاهر نمی شود، اجتناب کنید.

نوشتن کلمات کلیدی گاهی اوقات مفید است ، مخصوصا وقتی چند کلیدواژه مرتبط در عنوان داشته باشید، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که کلمات یا عبارات مشابه چندین بار تکرار شوند.

یک عنوان مانند “سئو ، سئو سایت ، سئو سازی ” به کاربر کمک نمی کند ، این نوع از کلمات کلیدی می تواند سایت شما را به عنوان اسپم به گوگل معرفی کند.

از نوشتن عناوین تکراری اجتناب کنید ، مهم است که عناوین متمایز و مرتبط با هر صفحه باشند.

برند خود را با اضافه کردن یک خط فاصله در انتها یا ابتدای عنوان هر صفحه اضافه کنید ، عنوان صفحه یک مکان معقول برای افزودن اطلاعات اضافی درباره برند سایت شما است ، مانند الگوی زیر:

<title> سئو سایت – آپسئو </ title>

نکاتی مهم برای بهبود توضیحات متا

یک توضیحات متا خوب باید بصورت کلی کاربران را با خلاصه آنچه در مورد یک صفحه خاص وجود دارد در اختیار کاربران قرار دهد، این توضیح متا باید طوری باشد که کاربر را متقاعد کند این صفحه دقیقا همان چیزی است که دنبال آن می گردد.

اطمینان حاصل کنید که هر صفحه سایت دارای یک متا توضیحات منحصر بفرد و مرتبط با همان صفحه باشد ، توضیحات متا هر صفحه را متفاوت بنویسید ، مشابه یا شبیه بودن توضیحات متا در هر صفحه کار مفیدی نیست ، پیشنهاد می کنیم توضیحات متا را از سطح صفحه جمع آوری و استفاده کنید.

یک مثال خوب برای نوشتن بهترین توضیحات متا

“نوشته شده توسط مهندس مجید صالح پور متخصص سئو ، آموزش سئو شماره 526 ، قیمت: 12 میلیون تومان ، تعداد صفحات: 784 صفحه “

در این مثال، اطلاعات به وضوح برچسب گذاری و جدا شده اند.

برای برخی از سایت ها، مثل رسانه های خبری، تولید یک توصیف دقیق و منحصر به فرد برای هر صفحه آسان است ؛ از آنجا که هر مقاله دست نوشته است، می توان توضیح را از داخل متن خبر جدا سازی کرد ، اما در مورد سایت های فروشگاهی کمی سخت است ، اما اگر اطلاعات دقیقی از محصول را برای توضیحات متا بنویسید کمک زیادی به کاربران می کند.

توضیحات تولید شده بصورت خودکار توسط گوگل

گوگل اگر متوجه شود توضیحات بهتری می تواند برای قرار دادن در زیر سایت شما در نتایج تولید کند آن را انجام می دهد ، این قطعه توضیح به صورت خودکار از محتوای صفحه ایجاد می شود ؛ قطعه ایجاد شده طوری طراحی شده که تاکید زیادی بر محتوای صفحه که مربوط با بهترین جستجوی خاص یک کاربر است می باشد ،  این بدان معنی است که ممکن است یک صفحه توضیحات مختلفی برای جستجو مختلف نشان دهد.

جالب است بدانید اضافه کردن توضیحات مرتبط به متای صفحه به گوگل کمک می کند درک بیشتری از محتوای صفحه داشته باشد و رتبه صفحه را در نتایج بهبود بخشد.

البته شما می توانید با اضافه کردن تگ <meta name = “nosnippet”> از تولید خودکار توضیحات توسط گوگل جلوگیری کنید ، ( پیشنهاد نمی شود )

از آنجا که توضیحات متا در صفحات توسط کاربران مشاهده نمی شود ، نوشتن آن راحت و بدون در نظر گرفتن به هم خوردن زیبایی صفحه است اما توضیحات متا با کیفیت بالا می تواند در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود و راهی خوب برای بالا بردن کیفیت و کمیت ترافیک جستجو شما باشد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...