ما در آپسئو همواره سعی می کنیم مطالب و مقالات آموزش سئو سایت را منتشر کنیم ، عقیده داریم آموزش سئو سایت، ذهن مخاطب را برای درک مفهوم واقعی سئو هموار می کند بطوریکه درک بهتری از مراحل کار به دست می آورد. اگر به سئو سایت و ارتقا سایت در گوگل علاقه مند هستید با مطالعه مطالب آموزش سئو سایت یاد بگیرید چطور یک سایت سئو می شود.

الگوریتم های گوگل و عملکرد آن ها را بشناسید و با یادگیری سئو آن ها را به کار بگیرید ، یادتان باشد سئو سایت را از ابتدا برای کاربر پیش ببرید و سعی نکنید حتما تمام موارد را بصورت صد در صد انجام دهید ، الویت گوگل کاربر است پس سایت را برای کاربران و مردم سئو کنید نه برای ربات های گوگل

فراموش نکنید همیشه نرخ فرار و کیفیت دسترسی به سایت را مورد کنترل قرار دهید و اطمینان حاصل کنید سایت شما یک سایت کاربر پسند است ، برای آشنایی با مطالب سئو و آموزش سئو اینجا با ما باشید.

آموزش سئو سایت

تعرفه سئو سایت

تعرفه سئو سایت

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ توسط مجید صالح پور در آرشیو آموزش سئو سایت
انجام سئوسایت

انجام سئوسایت

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط مجید صالح پور در آرشیو آموزش سئو سایت
آژانس سئو

آژانس سئو

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط مجید صالح پور در آرشیو آموزش سئو سایت
انجام سئو حرفه‌ای وردپرس

انجام سئو حرفه‌ای وردپرس

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ توسط مجید صالح پور در آرشیو آموزش سئو سایت
انجام سئو برای سایت

انجام سئو برای سایت

۳۰ فروردین ۱۳۹۸ توسط مجید صالح پور در آرشیو آموزش سئو سایت

سئو مجموعه روش های پیچیده جهت شناسایی روش های رتبه بندی و تنظیمات پیشرفته جهت هماهنگی و سازگاری با الگوریتم های موتورهای جستجو است.

برای مبتدیان ، تعریف بالا از سئو ممکن است به پیچیده باشد ؛ به عبارت ساده تر، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو یک راه برای بهبود وب سایت شما است تا به موقعیت های بالا در نتایج جستجو گوگل، یاهو، بینگ یا سایر موتورهای جستجو نزدیک شوید.

هنگام انجام جستجو در Google (یا هر موتور جستجوی دیگر) ترتیبی که نتایج آن به نمایش در می آید، بر اساس الگوریتم های پیچیده است.

این الگوریتم ها تعدادی از عوامل را به حساب می گیرند تا تصمیم بگیرند که کدام صفحه وب باید در وهله اول، مکان دوم و غیره نمایش داده شود.

بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو مزیتی نسبت به سایر سایت های غیر بهینه سازی شده می دهد و شانس شما را برای رتبه بندی بالاتر افزایش می دهد.

مراحل اصلی روند بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، سئو یک فرایند استاتیک نیست بلکه یک چارچوب با قوانین و فرآیندهای مختلف است. بصورت ساده سئو می تواند به 2 مرحله اصلی تقسیم شود:

سئو داخل سایت : قوانینی که در سایت شما اعمال می شود تا موتور جستجو با سایت شما دوستانه تر برخورد کند.

سئو خارج از سایت : چگونه وب سایت یا وبلاگ خود را معرفی و تبلیغ می کنید تا موتورهای جستجو بتوانند بهتر رتبه بندی کنند.

آموزش سئو سایت

با این ترفندهای ساده شما می توانید وب سایت خود را از دیدگاه موتور جستجو جذاب نمایش دهید و باعث افزایش رتبه شوید.

اگر به درستی مطالب آموزش سئو را مطالعه و دنبال کنید، قابلیت استفاده و اعتبار وبسایت یا وبلاگ شما بهبود خواهد یافت.

علاوه بر دستورالعمل فوق، ساختار یک وب سایت نیز برای اهداف سئو اهمیت دارد.

در ادامه این مقاله من اهمیت ساختار وب سایت برای وب سایت بهینه سازی شده و در مورد اجزای ضروری یک وب سایت بهینه سازی شده را آموزش خواهم داد. همچنین مسائلی مانند کدام صفحات نباید از وبسایت شما گم شوند، چه سایتی با کیفیت بالا است و چرا منو سایت و ساختار URL برای SEO اهمیت دارد.

اگر به طور جدی دو عامل ساختار وب سایت و راهنمایی های سئو را رعایت کنید، متوجه می شوید همه چیز در سئو ساده است ، به موتورهای جستجو کمک کنید به وب سایت شما اعتماد کنند.

آموزش سئو خارج از سایت

علاوه بر تغییراتی که می توانید در وب سایت خود جهت سئو انجام می دهید به طوری که در کمک می کند در نتایج جستجو بالاتر باشید، راه دیگری برای بهبود موقعیت رتبه بندی وب سایت شما با استفاده از تکنیک های سئو خارج از سایت وجود دارد.

سئو خارج از سایت به طور کلی به عنوان ساخت لینک یا همان بک لینک شناخته می شود، اما من ترجیح می دهم از اصطلاح وب سایت استفاده کنم از آنجایی که راه مناسب برای تبلیغ یک وب سایت شامل روش ها و تکنیک های بسیار بیشتری نسبت به ایجاد بک لینک ها است.

به طور کلی، موتورهای جستجو در حال تلاش برای پیدا کردن مهم ترین صفحات وب هستند تا کاربر پس از جستجو به آن ها دسترسی داشته باشد.

یکی از عوامل تعیین موقعیت یک صفحه وب در نتایج جستجو تعداد پیوندهای ورودی است.

پیوندهای ورودی یک نشانه اعتماد هستند و بسته به اینکه پیوندها نیز در حال پیوند هستند، می توانند تا حد زیادی موقعیت رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار دهند (مثلا اگر لینک ها از سایت های شناخته شده و قابل اطمینان آمده باشند یا منفی باشند، اگر لینک ها، دایرکتوری ها، لینک ها اسپم و غیره).

برای پیوند بیشتر و ایجاد بک لینک چه کاری می توانید انجام دهید؟

این یک سوال بسیار خوب است و من مطمئن هستم که اگر شما برای این عبارت اینترنتی جستجو کنید، صدها پاسخ مختلف دریافت خواهید کرد.

به نظر من این همان چیزی است که من سعی خواهم کرد در این مقاله توضیح دهم، باید درباره ساختمان لینک ها و تمرکز بر ایجاد محتوای با کیفیت خوب برای وب سایت خود تمرکز کنید.

محتوای خوب شما لینک های طبیعی دریافت خواهد کرد که به نوبه خود رتبه بندی و ترافیک خوبی را به شما می دهد.

اگر سعی می کنید لینک ها را خریداری کنید یا آنها را به راحتی دریافت کنید ، ممکن است یک موفقیت موقت داشته باشید ولی بعد از بروزرسانی های بعدی Google وب سایت شما از صفحات بالا ناپدید خواهد شد.

تفاوت سئو و بازاریابی اینترنتی چیست؟

بعضی از افراد اغلب از من میپرسند: "آیا سئو همانند بازاریابی اینترنتی است؟" ساده ترین پاسخی که میتوانم بگویم این است که سئو یکی از ابزارهای موجود در آژانس اینترنتی بازاریابی شماست.

این بازاریابی اینترنتی نیست ، اما می تواند بخشی از کمپین بازاریابی اینترنتی شما باشد که معمولا شامل موارد دیگری مانند ارتقاء رسانه های اجتماعی، استراتژی محتوا و غیره می شود.

محتوای خوب هنوز مهمترین عامل موفقیت با یا بدون سئو است.

قبل از اینکه این مقدمه را برای بهینه سازی موتورهای جستجو ببندید، باید در ذهن خود بسیار روشن باشید که سئو نمی تواند به شما کمک کند اگر محتوایی خوب نداشته باشید.

به عبارت دیگر اگر شما سایتی را با محتوای کم ارزش ولی سئو بسیار خوب انجام دهید، شانس موفقیت (در دراز مدت) کم است.

از سوی دیگر، یک وبسایت با محتوای خوب میتواند با سئو یا بدون سئو کار کند. سئو فقط به وب سایت قدرت و افزایش رتبه اضافی داده است.

بطور خلاصه ، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو راهی است تا موتورهای جستجو بهتر آن را درک کنند و به شما رتبه بندی بالاتر را بدهند.

مهم این است که یک رویکرد سئو خوب می تواند ترافیک بیشتری را به وب سایت شما، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین برساند و مشتریان بیشتری کسب کنید.

TOP