لوگو آپسئو

واژه نامه سئو مفاهیم و اصطلاحات

واژه نامه سئو یکی از اصلی ترین و مهمترین قسمت یادگیری سئو در آموزش سئو سایت می باشد ، که هر فردی در صورت علاقه مندی به سئو سایت باید آن را بصورت کامل درک و به کار بگیرد.

هر چند شاید در نگاهی سطحی از بیرون گود ، سئو یک تخصص باشد ، اما سئو تنها یک تخصص نیست و باید با به کار گیری مواردی مانند طراحی سایت ، درک بازار و مارکتینگ ، همچنین توانایی درک اصول اصلی بهینه سازی سایت یک سئو کار حرفه ای شد.

در زیر سعی می کنیم با گردآوری و توضیح مفاهیم و اصطلاحات سئو به اصطلاح مجموعه واژه نامه سئو سایت به شما علاقمندان کمک کنیم درک صحیح و شفافی از سئو سایت داشته باشید.

واژه نامه سئو سایت

ASP

واژه ASP کوتاه شده واژه کامل Active Server Pages می باشد ، این عبارت در واقع نام یک زبان برنامه نویسی تحت سیستم عامل ویندوز ساخته شده توسط شرکت بزرگ نرم افزاری مایکروسافت است ، با این زبان برنامه نویسی می توان طراحی سایت انجام داد و یکی از پر کاربرد ترین عبارات در واژه نامه سئو سایت است ، از این جهت این عبارت را در واژه نامه سئو آوردیم زیرا همیشه در میان برنامه نویسان این بحث وجود دارد که کد نویسی های دیگر مانند PHP و غیره هر کدام تاثیر متفاوتی در سئو دارند، هر چند ما در آپسئو این ادعا را رد می کنیم.

Animated Ad

واژه Animated Ad به بنر های متحرک تبلیغاتی یا ثابت گفته می شود که قالبا در وب سایت های پر بازدید جهت جذب ترافیک و تبلیغ کالا یا خدمات یک سایت استفاده می شود ، به ترافیک جذب شده توسط این نوع ورودی ترافیک ارجاعی یا Referral Traffic می گویند ، این بنر می تواند توسط GIF یا جاوا اسکریپت باشد.

Anchor text

واژه Anchor text یکی دیگر از واژه های پر استفاده در سئو است که نقش پر رنگی در سئو سایت دارد ، این واژه در واقع لینک متنی می باشد که گوگل به عنوان یک معیار مهم در رتبه بندی سایت ها از آن بهره میبرد ، در واقع اگر بخواهیم یک مثال برای شما زده باشیم باید بگویم وقتی کلیدواژه ای مانند سئو را لینک دار می کنید گوگل آن را دنبال می کند و به آن اهمیت می بخشد.

Alt Attribute or Alt tags

اگر بخواهیم واژه Alt tags را به سادگی توضیح دهیم باید بگوییم Alt tags یعنی چشم گوگل ، از آنجا که گوگل توانایی درک و دیدن عکس ها را در لابلای متن محتوای سایت ها ندارد با کمک Alt tags می تواند درک کند عکس قار داده شده درباره چه چیزی است ، پس بهتر است در سئو  Alt tags را به درستی برای یک نابینا توضیح دهید.

Algorithm

واژه Algorithm به فارسی الگوریتم به فرمول های محاسباتی موتور های جستو در رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو به کار برده می شود ، از معروف ترین الگوریتم ها که در موتور جستجو گوگل مورد استفاده قرار می گیرد الگوریتم پاندا ، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم مرغ مگس خوار و غیره می باشد ، گوگل به تازگی با بروز رسانی هسته الگوریتم گوگل جنجال بسیاری به پا کرده است ، فراگیری و درک الگوریتم های گوگل ، کاری به شدت تخصصی و در فضایی کور صورت می گیرد ، در واقع گوگل آن ها را افشا نمی کند و جزء موارد مخفیانه سئو سایت به شمار می رود.

AdWords

AdWords یا تبلیغات متنی گوگل یک سیستم تبلیغاتی بر پایه کلیک و پرداخت است، درج تبلیغ در این سیستم بصورت مستقیم هیچ اعتبار و تاثیری در سئو سایت و رتبه بندی سایت ها ندارد.

Bot

به خزنده های وب اصطلاحا Bot گفته می شود.

Black Hat SEO

سئو کلاه سیاه روشی است که سئوکار ها معمولا با دور زد و استفاده از روش هایی که گوگل آن را منع می کند گفته می شود ، در واقع گوگل همیشه با سئو کلاه سیاه مبارزه و الگوریتم های خود را بروز می کند ، از روش های سئو کلاه سیاه می توان به مخفی کردن متن لینک دار در صفحات ، افزایش نا متعارف و مصنوعی بک لینک ، لینک دو طرفه یا تبادل لینک ، نمایش محتوای متفاوت به کاربر و موتور جستجو ، پاپ آپ ، کپی مطالب ، نرم افزار تولید اتوماتیک محتوا و بسیاری از موارد دیگر که از نظر یک فرد دانا قابل تایید نباشد.

یکی از پر استفاده ترین و اصلی ترین روش سئو سایت استفاده از بک لینک است ، این روش دچار تغییرات و بحث های زیادی می باشد ، در واقع بک لینک یعنی قرار دادن لینک همراه با کلیدواژه مورد نظر جهت رتبه دادن به آن در یک سایت دیگر که رتبه خوبی دارد.

CTR – Click Through Rate

واژه CTR در واقع به معنی این است که درصد تعداد کلیک نسبت به نمایش چقدر است ، همیشه درصدی از تعداد کلیک وجود دارد چون همیشه مقداری نمایش بدون کلیک در لیست نتایج جستجو وجود دارد ، اگر بتوانید با رعایت اصول نوشتاری در توضیحات متا محتوای خود را به نمایش بگذارید قطعا CTR بالا و قطعا ترافیک ارگانیک تری خواهید داشت.

Crawler

گوگل لیست بندی و پیدا کردن صفحات سایت ها را با استفاده از اسپایدر ها یا خزنتده ها انجام می دهد که اصطلاحا به آن Crawler می گویند.

Cloaking

اگر بخواهید در نمایش محتوا تقلب کنید ، به این صورت که به کاربر یک محتوا و به متور جستجو یک محتوای جداگانه نمایش دهید به این عمل Cloaking می گویند ، عمل Cloaking جریمه سنگینی دارد ، عمل Cloaking جز سئو کلاه سیاه دسته بندی می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
واژه نامه سئو
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.