بهبود رتبه سايت در گوگل

بهبود رتبه سايت در گوگل کار پیچیده ای است ، اما گوگل چیز دیگری می گوید و آن طور که از صحبت های گوگل درباره بهبود رتبه سايت در گوگل مشخص است با رعایت چند نکته ساده می توان کلمات کلیدی خود را در ربته بندی گوگل افزایش دهید.

این دستورالعمل های کلی مربوط به طراحی سایت ، مسائل فنی و کیفیت محتوا هستند که در زیر مفصل تر به آن ها می پردازیم.

تولید محتوای خوب باعث بهبود رتبه سايت در گوگل می شود.

ارائه مطالب با کیفیت بالا در صفحات ، به ویژه صفحه اصلی ، این مهمترین کاری است که باید انجام دهید ؛ اگر صفحات شما حاوی اطلاعات مفید باشد، محتوای آنها تعداد زیادی بازدید کننده را جذب خواهد کرد و وبسایت های مختلف بصورت طبیعی به وب سایت شما بک لینک یا لینک برگشتی می دهند.

در ایجاد یک سایت مفید ، اطلاعاتی را بنویسید که به وضوح و دقیق موضوع شما را توصیف کند.

انتخاب بهترین کلمات

بهترین انتخاب کلماتی هستند که کاربران هنگام جستجو تایپ می کنند ، به این صورت صفحات سایت شما را پیدا می کنند.

اطمینان حاصل کنید که سایت های دیگر به شما بک لینک می دهند.

بک لینک ها به خزنده های گوگل کمک می کنند تا سایت شما را پیدا کنند و همچنین باعث بهبود رتبه سايت در گوگل می شود.

وقتی چیزی جستجو می شود ، گوگل از تکنیک های متداول خود برای پیدا کردن متن در وب سایت ها استفاده می کند تا صفحه هایی را که مهم و مرتبط با جستجوی انجام شده هستند را نشان دهد ، گوگل این گونه برداشت می کند که لینک دادن از صفحه سایت A به صفحه سایت B ، اهمیت سایت B را نشان می دهد ، و این کار را به عنوان یک رای توسط صفحه A برای صفحه B به حساب می آورد. البته رای دادن به صفحاتی که خودشان “مهم” هستند، وزن بیشتری را در اهمیت سایت A خواهد داشت و به صفحات مهم دیگر سایت A کمک می کنند.

به یاد داشته باشید که الگوریتم های گوگل توانایی تشخیص بک لینک های طبیعی از بک لینک های غیر طبیعی را دارد.

لینک های طبیعی به سایت شما به عنوان بخشی از ماهیت دینامیکی وب ، زمانی با ارزش می باشد که سایت های دیگر محتوای شما را با ارزش و برای بازدید کننده مفید واقع شود.

لینک های غیر طبیعی به سایت شما سعی می کند به گوگل سایت شما را مهم جلوه دهد تا بیشتر به چشم گوگل بیاید ، اما بعضی از این نوع لینک ها (مانند بک لینک های خریدنی) قطعا به سایت شما آسیب میزنند.

ربات های گوگل

فقط بک لینک های طبیعی برای بهبود رتبه سايت در گوگل مفید هستند.

سایت خود را طوری بسازید که به راحتی قابل دسترس باشد.

ساختار سایت خود را با پیوندهای منطقی انجام دهید. هر صفحه باید حداقل یک اینترنال لینک متنی استاتیکی باشد.

برای بررسی سایت خود از یک مرورگر متن مانند Lynx استفاده کنید. اکثر عنکبوت های موتورهای جستجو شما را مانند Lynx می بینند.

اگر ویژگی هایی مانند جاوا اسکریپت، کوکی ها، session IDs ، فریم ها ، DHTML، یا Macromedia Flash از دیدن خزنده ها جلوگیری می کند.

هنگام سئو سایت از این کار ها اجتناب کنید

صفحه خود را با لیست زیادی از کلمات کلیدی پر نکنید، سعی کنید «صفحات» را پنهان نکنید یا سعی نکنید صفحات را تنها برای «خزنده» قابل مشاهده کنید.

اگر سایت شما حاوی صفحات، پیوندها یا متنهایی است که شما قصد ندارید به گوگل نشان دهید و به منظور خاصی ایجاد کرده اید ، و سعی می کند این پیوندها و صفحات گوگل را فریب دهد ، گوگل سایت شما را نادیده می گیرد.

احساس نیاز به استفاده از سرویس بهبود رتبه سايت در گوگل ( سئو ) خوب است اما برخی از شرکت ها ادعا می کنند که رتبه سایت شما را در نتایج جستجو گوگل تضمین می کنند ، سئو سایت در گوگل تضمینی ندارد. در حالی که شرکت های مشاوره سئو قانونی می توانند جریان و محتوای سایت شما را بهبود ببخشند، سئو کارهای کلاه سیاه تاکتیک های فریب دهنده را در تلاش برای گمراه کردن موتورهای جستجو استفاده می کنند. مراقب باشید؛ اگر دامنه شما وابسته به یکی از این سرویس های فریبنده باشد، می تواند از فهرست گوگل ممنوع شود.

ضمنا برای نمايش اسامی مهم ، عنوان ها، محتوا یا لینک ها از تصاویر استفاده نکنید. خزنده های گوگل متن موجود در تصاویر را تشخیص نمیدهد. برای اینکار از ویژگی ALT استفاده کنید.

همچنین چندین نسخه از یک صفحه را با url های مختلف ایجاد نکنید. اگر سایت شما دارای محتوای یکسان اما نحوه نمایش گرافیکی مختلف است ، که از طریق URL های مختلف می تواند در دسترس باشد، راه های متعددی برای نشان دادن نسخه اصلی (ویژگی کانیکال canonical ) یک صفحه وجود دارد.

Rate this post
بهبود رتبه سايت در گوگل
فهرست مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *