نامک در سئو

نامک در سئو حتما برای خیلی از وبمستران نامی آشنا به نظر میرسد ، این عنوان را معمولا با نام های دیگری نظیر پیوند یکتا نیز می شناسند ، اما سوالی که همواره ذهن بسیاری از افراد مخصوصا سئوکار ها را مشغول کرده این است که نامک فارسی یا انگلیسی چه تفاوتی با هم دارند یا به طور کلی پیوند یکتا فارسی یا انگلیسی را در هنگام سئو سایت چطور استفاده کنیم.

نامک در وردپرس

آنچه که مشخص است نام نامک در سئو از سیستم مدیریت محتوای وردپرس نشئت گرفته و دلیل آن هم همه گیر بودن و محبوبیت وردپرس در طراحی سایت و سئو وب سایت ها می باشد.

url به فارسی

ما همواره از اینکه وبمستران از ما سوال می پرسند خوشحال می شویم و معتقدیم این حس کنجکاوی افراد است که باعث می شود سئو سایت معنای فوق العاده ای به خود بگیرد.

url فارسی یا انگلیسی سوال اکثر سئو کاران و وبمستران عزیزی می باشد که میخواهند بدانند کدام نامک در سئو بهتر است و URL فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ ، ما برای این سوال یک پاسخ داریم و آن این است که در پروسه سئو سازی سایت اگر زبان انگلیسی شما روان و خوب است استفاده از زبان انگلیسی ایرادی ندارد.

مشکل url فارسی

از لحاظ فنی url فارسی هیچ ایرادی ندارد اما برخی معتقد هستند هنگام استفاده از url فارسی به مشکل زیاد بودن تعداد کاراکتر های url فارسی مواجه می شوند ، این مشکل url فارسی در واقع به دلیل تبدیل و رمزگزاری جهت درک بهتر مسیر سایت توسط مرورگر ها و یک استاندارد جهانی می باشد.

url فارسی یا انگلیسی

از مزایای استفاده از url انگلیسی می توان به کوتاه بودن url اشاره کرد ، اما همچنان ما اعتقاد داریم تفاوت زیادی بین url فارسی یا انگلیسی وجود ندارد ، اما همزمان از اینکه url انگلیسی در سئو سایت می تواند اثر مثبت داشته باشد را نیز رد نمی کنیم.

ظاهرا وقتی بحث فاکتور های رتبه بندی گوگل در سطح دامنه سایت ها به میان می آید یکی از سیگنال های رتبه بندی همین url می باشد ، اما گوگل تا به حال به صورت مستقیم در هیچ کجا اشاره ای به url فارسی یا انگلیسی نکرده است ، صرفا می گوید یو آر الی انتخاب کنید که کوتاه و فرندلی باشد.

در واقع ما متوجه شدیم استفاده از اعداد و المان هایی نظیر ، | _ و از این دسته به مزاق گوگل خوش نمی آید.

پیوند یکتا

سعی کنید در هنگام نوشتن و انتخاب نامک در سئو از کلیدواژه اصلی حتما استفاده کنید ، زیرا این کار سیگنال ارتباط را به همراه دارد همچنین در هنگام پیوند یکتا به فارسی کوتاه بودن و معنی دار بودن آن را فراموش نکنید.

تبدیل url فارسی به انگلیسی

ما اعتقادی به تبدیل url فارسی به انگلیسی نداریم و حتی توصیه نمی شود با تبدیل url فارسی به انگلیسی ریسک افت رتبه سئو سایت در گوگل را برای سایتتان فراهم کنید.

افزونه وردپرسی تبدیل url فارسی به انگلیسی

متاسفانه برای تبدیل url فارسی به انگلیسی افزونه های وردپرسی نیز وجود دارند که بصورت ماشینی اقدام به تبدیل url فارسی به انگلیسی در وردپرس می نمایند ، این گونه افزونه ها توانایی درک صحیح متن فارسی و ترجمه آن به url انگلیسی را ندارند و این خطر وجود دارد با تبدیل url فارسی به انگلیسی معنی و ارتباط کل صفحه به خطر بیوفتد.

به هیچ عنوان سعی نکنید برای سایتی که بیش از 6 ماه از عمر آن می گذرد از تبدیل url فارسی به انگلیسی استفاده کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...