افزایش ترافیک سایت

/ / مطالب سئو
افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت همیشه دقدقه فکری صاحبان وب سایت ها بوده و هست ، شما چند روش برای افزایش ترافیک سایت می شناسید؟ موثرترین راه افزایش ترافیک سایت چیست؟

چطور می توان بدون ایجاد ترافیک فیک و غیر واقعی ضمن افزایش ترافیک سایت از مزایای افزایش مشتری برخوردار شد؟

در اینجا ما به شما می گوییم چطور با سئو سایت و روش های اصولی رتبه وب سایت خود را در گوگل افزایش و باعث افزایش ترافیک وب سایتتان شوید.

افزایش ترافیک سایت با سئو سایت

قطعا صرفا با داشتن یک وب سایت به تنهایی ارزش آن چنانی ندارد و نمیتواند در افزایش فروش شما اثر گذار باشد. اما وقتی صحبت از رقابت در گوگل می شود و آوازه سئو را می شنویم شاید به این باور برسید حالا وقت آن است در میان رقبا بهترین جایگاه را داشته باشید و از بازار به وجود آمده مردن امروزی عقب نمانید.

اولین انتظاری که از سئو خواهید داشت افزایش ترافیک سایت می باشد ، شاید بتوان گفت بهترین و ارزان ترین راه افزایش ترافیک سایت در گوگل سئو است و همین مسئله باعث شده افراد بسیاری سعی در افزایش رتبه سایت و حتی ایجاد دستکاری در رتبه بندی در جهت بهبود رتبه سایت و متقابلا افزایش ترافیک سایت را انتظار دارند.

استفاده از ترفند های سئو و دور زدن موتور جستجوی گوگل معمولا توسط افراد تازه کار و یا روشهای به اصطلاح سئو کلاه سیاه پیشنهاد می شود.

به یاد داشته باشید استفاده از روش های غیر اصولی و سئو کلاه سیاه به شدت با جریمه های جدی الگوریتم های گوگل روبرو می شود و وب سایت شما بطور کامل از نتایج جستجو حذف می شود.

در عوض استفاده از روش های سئو کلاه سفید ضمن لذت بردن از این کار افزایش ترافیک سایت را به همراه دارد.

کیفیت همیشه در سئو سایت حرف اول را می زند ، کیفیت در تولید محتوا ، کیفیت در طراحی سایت کاربر پسند ، کیفیت در ارائه خدمات وب سایت ، کیفیت در بالا آمدن سرعت سایت ، همه این ها کیفیت دارند و نقش پر رنگی در سئو بازی می کنند.

تبلیغ در وب سایت های پر بازدید یکی از راه های افزایش ترافیک سایت است ، اما این روش پس از پایان زمان مشخص تبلیغ و یا حتی پایان بودجه قطع می شود ، این روش علاوه بر هزینه بالا و بازدهی پایین جذب مشتری پیشنهاد نمی شود.

در این مطلب فوق سری ما درباره روش های سئو صحبت نمی کنیم ، در اینجا قرار است مسائل پس از رتبه گیری سایت و افزایش ترافیک سایت از طریق افزایش جذابیت سایت جهت جذب بیشتر ترافیک از جستجو را مورد بحث قرار دهیم.

جایگاه کلمات در گوگل و افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت

اگر شما موفق شده اید با کلمات مورد نظر خود در گوگل جایگاهی داشته باشید و این جایگاه در موقعیت خوبی نیز قرار دارد پس شما برنده اید، اما آن طور که انتظار داشتید با ترافیک زیادی روبرو نشده اید.

اگر شما به عنوان صاحب سایت دسترسی به کنسول جستجوی گوگل را دارید بهتر است نگاهی به کلمات جستجو شده در کنسول بیاندازید.

ما همیشه از خودمان شروع می کنیم ، با دو کلمه که آپ سئو در آن رتبه دارد و جایگاه اول را به خود اختصاص داده شروع می کنیم :

در اینجا ما با کلیدواژه های ” الکسا ” و ” رتبه الکسا ” در گوگل اول هستیم و نتایج جالبی را مشاهده می کنیم که تحلیل آن خالی از لطف نیست.

گزارش اول کلیدواژه رتبه الکسا به این صورت است :

Total clicks | مقدار کلیک های دریافتی از گوگل : 1,098

Total impressions | مقدار نمایش در نتایج گوگل : 2,750

Avg. CTR | نسبت نمایش به کلیک : 39.93%

Avg. position | جایگاه کلیدواژه در گوگل : 1.0

گزارش دوم کلیدواژه الکسا به این صورت است :

Total clicks | مقدار کلیک های دریافتی از گوگل : 836

Total impressions | مقدار نمایش در نتایج گوگل : 6,012

Avg. CTR | نسبت نمایش به کلیک : 13.91%

Avg. position | جایگاه کلیدواژه در گوگل : 2.0

خوب اگر نگاهی به کلمات بیندازید قطعا می گوید خوب کلیدواژه الکسا خیلی خوب است و قطعا اگر کسی با این کلیدواژه در گوگل اول باشد ترافیک خوبی را دریافت می کند چون اکثر صاحبان وب سایت ها این کلیدواژه را جستجو می کنند.

اما واقعا اینطور نیست چون این یک جواب ساده دارد ، کسانی که کلیدواژه الکسا را جستجو می کنند واقعا میخواهند به سایت الکسا بروند ، پس اول بودن با این کلمه عملا نتیجه ای ندارد به همین دلیل نسب نمایش به کلیک ما در این کلیدواژه تنها 13.91% است و همه ترافیک را با وجود اینکه بالاترین رتبه را داریم محدود است.

اما در کلیدواژه دوم رتبه الکسا کمی ترافیک تقسیم می شود و هدف از جستجوی آن توسط افراد به نظر می رسد رسیدن به گزارش نهایی رتبه بندی است و فری نمی کند الکسا آن را به نمایش می گذارد یا سایت ما

خوب مثال بالا مشخص می کند اگر شما از کلماتی مشابه الکسا در سئو سایت خود استفاده کرده اید و حالا بالا هستید ، نتیجه ای که فکر می کردید اشتباه از کار در آمد ، بهتر است کمی دقیقتر به این مسئله فکر کنید یا از تجریه ما استفاده کنید.

اگر به این فکر می کنید چرا آپسئو در این نتیجه رتبه دارد ، در جواب شما باید بگوییم ، گوگل ما را به عنوان نتیجه برتر و مرتبط با این کلیدواژه انتخاب کرده ما واقعا در رتبه بندی این کلمه نقشی نداریم.

تا اینجا با مفهوم کلیدواژه آشنا شدید ، حال بهتر است فرض را بر این بگذاریم وب سایت شما با کلیدواژه درست در جای درست قرار دارد  ، اما همچنان ترافیک دریافتی راضی کننده نیست و نمیتواند موجب افزایش ترافیک سایت شود.

وقت آن رسیده با واژه توضیحات متا آشنا شوید و از آن در جای درست خودش استفاده کنید.

توضیحات متا یک نوشته کوتاه درباره محتویات یک صفحه است و در حقیقت زیر لینک جستجو در گوگل نمایش داده می شود ، که می تواند تاثیر مستقیم بر شانس سایت شما جهت دریافت کلیک داشته باشد. ( این همان فوت کوزه گری است )

META NAME="Description" CONTENT="informative description here"

گوگل این قابلیت را دارد که اگر شما حتی توضیحات متای مطلب خود را وارد ننموده اید ، گوگل آن را از صفحه بر می دارد و نمایش می دهد ، زیرا به کاربران امکان می دهد تا شناختی سریع از محتوای URL در نتایج به دست آورد.

این کار آنها را سریع تر به نتایج خوب هدایت می کند و رفتارهایی مثل کلیک و برگشتن ( نرخ فرار ) را کاهش می دهد ، به یاد داشته باشید که توضیحات متا که شامل توضیحات طولانی است و کلمات کلیدی را در خود جای داده این هدف را به دست نمی آورد و به احتمال زیاد به جای عبارتی نا منظم و غیر متعادل نمایش داده می شود.

و شایان ذکر است که در حالی که توضیحات متای دقیق متقابل می تواند باعث افزایش ترافیک سایت شود ، در ضمن یادتان باشد توضیحات متا در رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو تاثیر نمی گذارد.

هرگز از توضیحات متا در چند صفحه مختلف استفاده نکنید ، از توضیحات متای بی کیفیت استفاده نکنید ، ربات های گوگل در صورت مواجه شدن با چنین توضیحات متایی آن را نمایش نمی دهد

توضیحات متا باید هر صفحه را بصورت جداگانه و مرتبط با آن صفحه را خاص و دقیق توصیف کند.

در اطلاع باشید تا قبل از سال 2018 میلادی ، گوگل تنها 150 کاراکتر اجازه دیده شدن را می داد اما به تازگی اجازه 300 کاراکتر ار داده و این فرصت فوق العاده ای است تا از هوش خود کمک بگیرید و بهترین باشید.

به این ترتیب شما با یکی دیگر از راه های افزایش ترافیک سایت توسط خودتان آشنا شدید و حتما میخواهید با روش های دیگر نیز آشنا شوید.

ضمن اینکه سیاست ما در آپسئو تولید محتوای جدید و بهبود مطالب گذشته است تا همچنان بتوانیم به عنوان یک مرجع سئو در کنار شما ادامه دهیم ، بهتر است با ما در کانال تلگرام آپ سئو همراه شوید تا از آخرین و بروزترین نسخه مطالب آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *