لوگو آپسئو

کاهش نرخ فرار یا بانس ریت در سئو سایت

کاهش نرخ فرار یا بانس ریت به انگلیسی Bounce Rate در سئو سایت مهم است زیرا گوگل با توجه به این موضوع مهم به کارایی و مفید بودن آن سایت پی می برد و اگر برای گوگل ثابت شود سایت مذکور دچار نرخ فرار زیاد است به احتمال زیاد سایت فوق با کاهش رتبه روبرو خواهد شد.

نرخ پرش یا نرخ خروج از سایت

عوامل مختلفی باعث بالا رفتن نرخ پرش و یا نرخ خروج از سایت می شوند ، اگر بتونید عامل اصلی نرخ فرار از سایت را شناسایی کنید به احتمال زیاد موفق خواهید شد رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

ترافیک غیر هدفمند در سئو سایت

یکی از مضرات ترافیک غیر هدفمند بالا رفتن نرخ بانس ریت است ، ترافیک غیر هدفمند چون با اهداف سایت فاصله کمی دارد باعث به وجود آمدن بی مصرفی سایت و عدم جذب کاربران می شود.

کندی سرعت سایت یاعث بالا رفتن نرخ پرش

یکی از شمکلات عمده سایت های ایرانی مشکل سرعت باز شدن و در واقع کندی سرعت سایت می باشد که به شدت آزار دهنده و مخرب است.

تصور کنید با توجه به افزایش استفاده کنندگان از تلفن های هوشمند جهت وبگردی ، عمده بازدیدکنندگان از سایت ها از طریق تلفن های همراه صورت میگیرد ، این مسئله باعث شده سرعت سایت به یکی از معیارهای اصلی رتبه بندی حتی در الگوریتم های گوگل تبدیل شود ، پس انتظار می رود وب سایت هایی که با مشکل کندی سرعت سایت مواجه هستند ، نرخ فرار و بانس ریت زیادی داشته باشند.

واکنش گرا نبودن طراحی سایت

همانطور که در بالا گفته شد تعداد استفاده کنندگان تلفن های هوشمند به نسبت کامپیوتر های شخصی بیشتر است ، پس اگر طراحی سایت شما واکنش گرا یا ریسپانسیو نباشد قطعا یکی دیگر از عیب های بزرگ را به همراه دارید ، این ایراد به دلیل اینکه کاربر نمیتواند به راحتی به سایت دسترسی داشته باشد باعث خارج شدن از سایت می نماید ، قطعا سایت هایی که ریسپانسیو نیستند ، تجربه خوبی برای کاربر ندارند و نرخ خروج زیادی دارند.

ساختار گرافیکی و چینش هدفمند سایت

از آنجا که کاربران تنها چند ثانیه از وقت خود را برای رسیدن به هدف نهایی می گذارند و اگر کاربر متوجه شود نمیتواند به اطلاعات مورد نظر به راحتی دسترسی داشته باشد قطعا از سایت خارج می شود زیرا انتخاب های بسیاری دارد.

طراحی سایت را طوری انجام دهید که دسترسی راحت و گیج کننده نباشد.

از درج تبلیغات بیش از اندازه و همچنین لینک های تبلیغاتی صرفنظر کنید ، مردم به هیچ عنوان از تبلیغات زیاد استقبال نمی کنند حتی گوگل از تبلیغات در سایت ها تنفر دارد.

جهت افزایش ماندگاری در سایت نظرات کاربران را فعال کنید

قسمت نظرات هر سایت ، بهترین مکان برای استفاده از پتانسیل کاربران می باشد، مهم تر از همه اینکه اگر سایت شما فروشگاهی می باشد این قسمت می تواند ضمن به وجود آوردن محتوا باعث فروش بیشتر نیز باشد.

مردم تمایل دارند درباره یک محتوا یا محصول اطلاعات شفاف و دقیق به دست بیاورند ، قسمت نظرات سایت ضمن نگه داشتن کاربر در سایت و افزایش نرخ ماندگاری کاربر در سایت ، نرخ فرار را کاهش و باعث بهبود رنکینگ سایت و سئو می شود.

سعی کنید مطالب خود را طوری بنویسید که جذاب باشند ، نوشتن مطلبی که کاربران را تا انتهای مطلب در سایت نگه میدارد موفقیت بزرگی است ، حتی اگر بتوانید اینترنال لینک یا لینک داخلی مناسبی به محتوای مرتبط دیگر برقرار کنید قطعا پاداش بزرگی دریافت می کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
کاهش نرخ فرار
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.