لوگو آپسئو
گوگل پنگوئن

چگونه از شر گوگل پنگوئن خلاص شویم؟

فهرست مطالب

گوگل پنگوئن نام یکی از دردناک ترین الگوریتم های گوگل می باشد که می تواند سئو یک وب سایت به نابود بکشاند. گوگل پنگوئن تمرکز خود را بر روی وب سایت هایی می گذارد که قصد دارند با خرید بک لینک “دستیابی غیرعادی” برای وب سایت خود ، نتایج جستجو را به نفع خود تغییر دهند.

گوگل پنگوئن با استفاده از ارزش منفی در لینکهای خاص نسبت به سایت های خریدار و فروشنده تصمیم گیری می کند. پس اگر چنین لینکهایی دارید ، رتبه شما پایین تر خواهد رفت نه بالاتر

خلاص شدن از شر Google Penguin

اگر تحت تأثیر الگوریتم پنگوئن گوگل قرار گرفتید ، احتمالاً به کمک احتیاج دارید؛ لازم است که بک لینک ها را شناسایی کنید و سپس حذف کنید.

غیرفعال کردن پیوندها کاری است که می توانید از طریق ابزار disavow Google گوگل انجام دهید؛ این ابزار این امکان را به شما می دهد تا فایلی را با آدرس های اینترنتی و دامنه هایی که از آنها پیوند دارید بارگذاری کنید و بگویید: “من نمی خواهم که این لینک ها حساب شوند”. البته این فایل تکست باید در قالب مشخص باشد.

گوگل پنگوئن و سئو منفی

یکی از عوارض جانبی و ناگوار الگوریتم گوگل پنگوئن که متاسفانه واقعی نیز هست و معمولاً توسط گوگل صحبت نمی شود سوءاستفاده از همین الگوریتم است. از آنجا که پیوندهای خاص دارای ارزش منفی هستند ، می توانید از آنها استفاده منفی کنید، به عبارتی می توانید پیوندهایی را به سمت رقیب خود بخرید و به آنها توسط پنگوئن ضربه بزنید؛ این کار به راحتی انجام نمی شود ، اما این اتفاق می افتد و در صورت انجام آن می تواند برای تجارت بسیار بد باشد.

هدف از بروز رسانی الگوریتم پنگوئن

اساس به روز رسانی این بود که وب سایت هایی که با استفاده از تکنیک های دستکاری برای رسیدن به رتبه بندی بالا استفاده می کنند مجازات شوند.

در ژانویه 2012، الگوریتم called Penguin به روز رسانی شد و وب سایت هایی که بیش از حد تبلیغات در صفحات آنها بود و یا مطالب بسیار کمی داشتند هدف قرار داد.

الگوریتم پنگوئن 4 چیست؟

در الگوریتم پنگوئن 4 طبق جمله ای که گوگل اعلام نمود تاثیر بک لینک و لینک ها را به سرعت بر روی سئو سایت و رنکینگ سایت مشاهده خواهیم نمود؛ اگر شما برای سایت خود لینک های معتبر و یا اسپمی تهیه کنید به سرعت تاثیر آن را بر سئو سایت خود مشاهده خواهید نمود و همچنین آیتم دیگر اینکه گوگل دیگر به پنالتی نمودن و جریمه نمودن کلی سایت نمی پردازد ، یعنی اینکه اگر گوگل برای صفحه ای از سایت شما جریمه و پنالتی را در نظر بگیرید دیگر این جریمه موجب کاهش رنکینگ دیگر صفحات سایت شما نمی شود و این موضوع پیش از این به کاهش رنکینگ تمامی صفحات سایت شما اقدام می شد.

در جایی دیگر گوگل اعلام کرده حتی اگر لینک های بد و اسپم توسط ابزار Disavow links گوگل نیز حذف شوند باز هم احتمال اینکه جریمه باقی بماند هست.

الگوریتم پنگوئن

برای سئو سایت اصولی شما نباید لینک بخرید؛ همیشه این خطر بسیار بزرگ وجود دارد که توسط گوگل پنگوئن جریمه شوید.

فراموش نکنید تمامی صحبت های من در مورد ایده های بد خرید بک لینک است نه به دست آوردن صحیح و معتبر آن، اما همیشه ریسک انجام آن وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *