لوگو آپسئو

کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل نام جدید وب مستر تولز webmaster tools می باشد. این ابزار رایگان که توسط گوگل ارائه می گردد، به صاحبان سایت اطلاعاتی از روند سئو سایت در اختیارشان می گذارد.

اینکه سایت شما در پروسه ارتقا سایت در گوگل، چه وضعیتی قرار دارد برای وب مسترهای سایت مهم می باشد. کنسول جستجوی گوگل ابزاریست که این امکان را فراهم کرده تا ارتباط مستقیم با صاحب سایت برقرار شود.

کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل مهمترین محصول گوگل بعد از موتور جستجو به حساب می آید و روزانه میلیون ها نفر برای رصد وضعیت وب سایت خود به آن مراجعه می کنند. تغییری حتی کوچک می تواند از اهمیت بسیار برخوردار باشد.

به نظر میرسد گوگل در حال آماده سازی ظاهر جدید کنسول جستجوی خود است ، بعد از تغییر نام از وبمستر تولز به کنسول جستجوی گوگل حالا نوبت به تغییر ظاهر آن رسیده ، گوگل چند سال پیش طراحی معروف به متریال دیزاین را معرفی کرد و به ترتیب محصولات خود را مجهز به ظاهر متریال دیزاین کرد.

این تغییر به نظر کاملا متفاوت است ، البته ماه پیش نیز با تغییر ظاهر سیستم تبلیغاتی ادورز خود نشان داد برای تغییر و زیرو رو کردن محصولات خود مشکلی نمیبیند.

کار کردن با ظاهر قبلی ادوردز بصورت عادت شده بود اما حالا عادت کردن به ظاهر جدید کمی مشکل به نظر میرسد.

تقریبا هر روز وبمسترهای صاحب وب سایت ها ، مخصوصا افراد متخصص سئو زمان زیادی را در کنسول جستجوی گوگل سپری می کنند و سعی می کنند اوضاع وب سایت خود را رصد کنند اما با این تغییر شاید کمی به سختی بتوانند ارتباط خود را مانند گذشته مطابقت دهند ، اما گوگل ثابت کرده هر اتفاقی در روند ارائه خدمات اتفاق افتد از محبوبیت این برند و محصولاتش کم نمی کند.

کارایی کنسول جستجوی گوگل در سئو سایت چیست؟

کنسول جستجوی گوگل اطلاعاتی همچون تعداد صفحات ایندکس شده، تعداد خطاهای 404، تعداد خطاهای سرور، تعداد بک لینک، امکان ایندکس نمودن سریع صفحات سایت، امکان دی ایندکس نمودن صفحات سایت، تعداد مشاهده شدن لینک سایت در نتایج جستجو، تعداد کلیک های سایت، موقعیت سایت در نتایج و رنکنیگ آن، تعداد کلیک از دسکتاپ و موبایل و دیگر اطلاعاتی که تمامی در پروسه سئو سایت مهم است را به صاحب سایت اطلاع رسانی می کند. در واقع google web master tools یا با نام جدید کنسول جستجوی گوگل ، ابزار مدیریتی برای سایت در پروسه بهینه سازی سایت می شود.

چگونه کنسول جستجوی گوگل را برای سئو سایت نصب کنیم

برای نصب وب مستر، ابتدا اکانت جیمیل خود را بسازید و سپس به آدرس زیر بروید.

https://search.google.com/search-console

پس از آن از لیست بالا گزینه Add property را بزنید تا در لیست سایت هایی که دارید افزوده شود. پس از آن در مراحل بعدی فایلی را برای بارگذاری به شما می دهد تا در هاست خود بارگذاری نمایید. ( البته راه های زیادی برای وریفای کردن سایت دارید ) پس از بارگذاری فایل شما به عنوان صاحب سایت شناخته می شوید. می توانید کاربران دیگر را به واسط وارد نمودن آدرس ایمیل Gmail ( با امکان دسترسی کامل و محدود ) بیفزایید تا اطلاعات و وضعیت سایت را مشاهده نمایند.

performance در کنسول جستجوی گوگل

در کنسول جستجوی گوگل گزینه Performance را می توانید مشاهده نمایید. در این قسمت گوگل اطلاعات آماری مفیدی را در اختیار وب مسترها در خصوص سئو سایت فراهم می نماید.

Performance در کنسول سرچ اطلاعاتی همچوت تعداد کلیک clicks تعداد دیده شدن impressions تعداد کلیک به نسبت دیده شدن CTR و موقعیت قرارگیری در نتایج را نشان می دهد و به صورت آماری در روزهای مختلف این اطلاعات را برای شما به نمایش می گذارد.

تعداد دیده شده لینک سایت شما در کلمات کلیدی مختلف و نیز تعداد کلیک هایی که در کلمات کلیدی مختلف داشته ایدش، تمامی در این قسمت به نمایش گذاشته می شود که در نتیجه شما می توانید در پروسه سئو سایت خود اطلاعات جامعی را داشته باشید.

Rate this post
کنسول جستجوی گوگل
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.