کنسول جستجوی گوگل یا وب مستر تولز چیست؟

وب مستر تولز webmaster tools با نام جدید کنسول جستجوی گوگل ابزار مدیریت سایت می باشد که توسط گوگل ارائه می گردد تا صاحبان سایت اطلاعاتی از روند سئو سایت خود داشته باشند. اینکه سایت شما در پروسه سئو سایت در چه روندی قرار دارد برای وب مسترهای سایت مهم می باشد. گوگل ابزار وب مستر تولز را بدین منظور فراهم آورده است تا ارتباط مستقیم با صاحب سایت را برقرار نمایید.

کارایی کنسول جستجوی گوگل در سئو سایت چیست؟

کنسول جستجوی گوگل اطلاعاتی همچون تعداد صفحات ایندکس شده ، تعداد اررهای 404، تعداد ارر سرور ، تعداد بک لینک های تهیه شده ، امکان ایندکس نمودن سریع صفحات سایت ، امکان دی ایندکس نمودن صفخات سایت ، تعداد مشاهده شدن لینک سایت در نتایج ، تعداد کلیک های سایت ، موقعیت سایت در نتایج و رنکنیگ آن، تعداد کلیک از دسکتاپ ، تعداد کلیک از موبایل و دیگر اطلاعاتی که تمامی در پروسه سئو سایت مهم است را به صاحب سایت اطلاع رسانی می کند. در واقع google web master tools وب مستر تولز، ابزار مدیریتی برای سایت در پروسه بهینه سازی سایت مطرح می شود.

چگونه کنسول جستجوی گوگل را برای سئو سایت نصب کنیم

برای نصب وب مستر، ابتدا اکانت جیمیل خود را بسازید و سپس به آدرس زیر بروید.
http://google.com/webmasters/tools

پس از آن گزینه add را بزنید تا در لیست سایت هایی که دارید افزوده شود. پس از آن در مراحل بعدی فایلی را برای بارگذاری به شما می دهد تا در هاست خود بارگذاری نمایید. پس از بارگذاری فایل شما به عنوان صاحب سایت شناخته می شوید. می توانید کاربران دیگر را به واسط وارد نمودن آدرس جیمیل بیفزایید تا اطلاعات و وضعیت سئو سایت را مشاهده نمایند.

search analytics در وب مستر

در وب مستر تولز google webmaster tools در بخش search traffic آیتم search analytics را می توانید مشاهده نمایید. در این قسمت گوگل اطلاعات آماری مفیدی را در اختیار وب مسترها در خصوص سئو سایت فراهم می نماید.

search analytics در وب مستر اطلاعاتی همچوت تعداد کلیک clicks تعداد دیده شدن impressions تعداد کلیک به دیده شدن CTR و موقعیت فرارگیری در نتایج را نشان می دهد و به صورت اماری در روزهای مختلف این اطلاعات را برای شما به نمایش می گذارد. تعداد دیده شده لینک سایت شما در کلمات کلیدی مختلف و نیز تعداد کلیک هایی که در کلمات کلیدی مختلف داشته اید تمامی در گوگل وب مستر تولز به نمایش گذاشته می شود که در نتیجه شما می توانید در پروسه سئو سایت خود اطلاعات جامعی را داشته باشید.

112 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...