لوگو آپسئو

سئو سایت عکس چگونه است؟

یکی از عوامل موثر در جذب بازدیدکننده و افزایش ترافیک سایت و مراجعات مکرر و معرفی سایت توسط مخاطبین بالقوه و وفادار به کاربران دیگر، وجود عکس هایی مرتبط با محتوای سایت و برخورداری از کیفیت مناسب و حجم بهینه تصاویر آپلود شده در سایت می باشد. بدیهی است در پروسه سئو سایت اصول و تکنیک هایی نیز برای بهینه سازی تصاویر و مثبت شدن تاثیر وجود آنها در کسب جایگاه مناسب سایت در نتایج جستجو ارائه گردیده است.

نکات لازم برای سئو عکس

تصاویر بکار رفته در بخش های مختلف سایت، با هدف تاثیرگذاری بیشتر و القا مفهوم محتوا، و یا به منظور آشنایی و ارائه تصویری از محصولات تولیدی و عرضه شده در سایت، زمانی نتایج تاثیر مثبت آن در پروسه سئو سایت مشهود و مشخص می گردد که نکات زیر در آن اعمال گردد.

نام تصاویر در سئو سایت

چشم پوشی و غفلت از نام انتخابی برای تصاویر و عکس ها نوعی امتیاز منفی در سئو می باشد. توصیه بر نامگذاری مناسب و مرتبط با عکس با رعایت خط فاصله برای جداسازی نام های چند کلمه ای است.

ویژگی Title در سئو سایت تصاویر

در زمان تعریف تصاویر و یا آپلود آن توسط سیستم مدیریت محتوا (CMS) قراردادن نام تصویر و یا کاربرد کلمه کلیدی در صورت طولانی نشدن با استفاده از خاصیت Title در تگ Img سفارش گردیده است.

ویژگی تگ Alt در سئو سایت تصاویر

این ویژگی نیز همراه ویژگی تایتل در تگ Img کاربرد داشته و چه بسا از اهمیت بیشتری نسبت به آن برخوردار است. با وجود این ویژگی در صورت کند بودن سرعت اینترنت و یا بنا به دلایل دیگر که عکس لود نمی گردد، جای خالی تصویر نام انتخابی برای آن که همان ویژگی جایگزینی تصویر است نمایش می گردد. این خاصیت از جهت شناسایی عکس توسط خزنده های موتورهای جستجو حائز اهمیت است.

کاهش حجم و فشرده سازی تصاویر در سئو چه تاثیری دارد؟

همان طور که می دانیم یکی از فاکتورهای سئو سایت، سرعت بالای لود سایت و لازمه این امر بهینه سازی سایت می باشد. در این بهینه سازی و کاهش حجم صفحات، مسلما کاهش حجم تصاویر تاثیر مستقیم خواهد داشت. بنابراین با ابزارهایی نظیر فتوشاپ می توان علاوه بر حفظ کیفیت تصویر، با فشرده سازی و کاهش سایز از بار اضافی اعمالی بر سایت و کند شدن سرعت سایت جلوگیری نمود.

آیا تصاویر توسط گوگل خوانده می شود؟

شاید این سوال برای شما پیش می اید که آیا گوگل می تواند تصاویر و نیز محتوایی که در تصاویر چاپ و درج شده است بخواند. در پاسخی بسیار شفاف باید گفت که گوگل تا کنون نتوانسته است که محتوا و مطالبی که بر روی تصاویر موجود است را بخواند شاید در آینده بتواند همچنین امری را گوگل در پروسه سئو سایت انجام دهد. در ادامه بیشتر در خصوص سئو تصاویر خواهیم پرداخت.

تصاویر موجود در سایت در سئو

در پاراگراف بالا گفتیم که گوگل نمی تواند محتوای موجود در تصاویر را بخواند پس بنابراین چگونه می توانید در سرچ جستجو جایگاهی را به خود اختصاص دهیم. بدین منظور باید گفت که اگرچه گوگل نمی تواند تصاویر را بخواند اما تگ ALT و نیز توضیحاتی که برای عکس و تصاویر را می گذارید را می تواند بخواند و همین امر موجب می شود که شما در سرچ تصاویر در جایگاه و رتبه ای قرار گیرید.

درج کلمات کلیدی در تصاویر

برای اینکه ارتباط بیشتر تصاویر را به کلمه کلیدی اصلی سایت خود نشان دهید بهتر است کلمه کلیدی خود را در توضیحات و نیز تگ ALT که برای تصاویر است درج نمایید و همچنین نامگذاری نام فایل تصاویر را با درج کلمه کلیدی سایت انتخاب نمایید یا جایگاه بهتری را در سئو سایت بتوانید کسب نمایید. حجم تصاویر سایت را نیز کاهش دهید تا تایم و زمان طولانی را برای لود سایت نیاز نباشد زیرا که اثرگذاری منفی در سئو سایت می گذارد.

Rate this post
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.