بهبود رتبه سایت

6 کار روزانه برای بهبود رتبه سایت در موتور جستجو

داشتن یک استراتژی بلند مدت خوب برای بهبود رتبه سایت کار بسیار عالی می باشد اما داشتن یک برنامه ریزی روزانه می تواند موفقیت شما را برای رسیدن به هدفتان تضمین کند.

در اینجا 6 کار روزانه برای بهبود رتبه سایت در موتور جستجو آورده شده است.

1. مطمئن شوید محتوای تازه را در اختیار کاربران قرار می دهید

محتوای تازه

در هنگام رتبه بندی و بهبود رتبه سایت ، محتوا حرف اول را می زند پس با نوشتن محتوای جدید و یا بروز کردن محتوای قبلی اینکار را حتما انجام دهید ، حتما لازم نیست روزی یک مطلب بنویسید ، اما اگر مثلا چهرشنبه یک مطلب منتشر می کنید ، به اینکار پایبند باشید چون کاربر شما منتظر است.

بهتر است روزانه لیستی از محتوایی که می توانید برای بروز کردن آن ها اقدام کنید داشته باشید.

یادتان باشد کامنت های محتوا را پاسخ دهید، اگر فراموش کنید یا دیر جواب دهید ، کاربران دلسرد می شوند و شما را فراموش می کنند.

رسیدگی به مشکلات سایت

2. روی لینک های داخلی کار کنید

لینک های داخلی مانند فرش قرمز برای گوگل هستند ، یکی از کارهای مهم شما برای بهبود رتبه سایت بررسی محتوای قدیمی است، یادتان باشد وقتی محتوای جدیدی تولید می کنید حتما یکی از نکاتی بوده که قبلا در پستی قدیمی از آن یاد شده و می تواند لینک داخلی مطلب قدیمی به مطلب جدید باشد.

مشکلات فنی سایت

3. بروز رسانی و رسیدگی به مشکلات سایت

معمولا بهترین کار در هنگام نظافت خانه تمیز کردن هر روز آن است تا قبل از روی هم شدن آشغال ها و ظروف کثیف کار را آسان تر کنید، دقیقا همین مسئله درباره سایت شما هم اتفاق می افتد، وقتی یک مسئله کوچک در سایت وجود دارد و آن را برطرف کنید مسائل بیشتر روی هم انباشته نمی شوند.

سایت خود را در صورت وجود نسخه جدید بروز نگه دارید، اگر محتوایی نیاز به بهبود نوشتاری دارد آن را انجام دهید.

محتوای cannibalized را پیدا کنید تا از ایجاد رقابت بین صفحات جلوگیری کنید.

4. برای بهبود رتبه سایت، روی سئو فنی سایت خود کار کنید

خیلی از موارد حتما لازم نیست یک متخصص سئو باشید تا آن را برطرف کنید ، به طور مثال داشتن تصاویر با کیفیت در سایت شما ضروری است ، اما اگر نمی خواهید سایت کندی داشه باشید حتما تصاویر را در اندازه مناسب بهینه کنید؛ برای اینکار اگر فتوشاپ بلد نیستید و یا وقتش را ندارید ابزار Squoosh گوگل بهترین ابزار برای این کار است.

بهبود رسانه

5. به ابزار گوگل آنالیتیکز سر بزنید

اگر تا به امروز از ابزار گوگل آنالیتیکز استفاده نمی کردید، پیشنهاد می کنم حتما این ابزار سنجش ترافیک را مورد بررسی و استفاده قرار دهید، این ابزار فوق العاده منبعی از اطلاعات مهم سایت شماست که در طول روز گرداوری کرده است، با این ابزار می توانید بر روی استراتژی سئو خود تسلط بیشتری داشته باشید.

این ابزار اطلاعاتی مانند آنالیز رفتار کاربران، ترافیک وارد شده و کلی مسائل مهم که روزانه در سایت شما اتفاق می افتد را ضبط می کند.

6. حضور خود را در رسانه های اجتماعی پر رنگ کنید

شبکه های اجتماعی بهترین مکان برای اطلاع رسانی و یادآوری به دیگران است که بدانند سایت شما هنوز وجود دارد و فعال است، بهتر است هر پست، عکس و مطلبی که فکر می کنید جذاب است را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

بهبود شبکه ها

این شش مورد پیشنهاد ما برای بهبود رتبه سایت را جدی بگیرید ، اما قطعا با کمی تمرکز موارد بیشتری نیز وجود دارد که شما می توانید روزانه به آن رسیدگی کنید تا سایت فعال و رو به رشدی داشته باشید.

5/5 – (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *