لوگو آپسئو
راه های تهیه بک لینک

راه های تهیه بک لینک چیست؟

فهرست مطالب

اهمیتی که بک لینک در سئو سایت دارد موجب می شود که افراد به دنبال راه هایی برای بدست آوردن هرچه بیشتر بک لینک باشند تا بدین واسط ارتقا رنکینگ و سئو سایت خود را داشته باشند.

گرفتن و تهیه بک لینک به واسط صرف هزینه و نیز رایگان میسر می باشد که در ادامه راه های گرفتن بک لینک را در سئو سایت عنوان می نماییم.

رپرتاژ در سئو سایت

رپرتاژ خبری یکی از راه های تهیه بک لینک می باشد بدین صورت که شما در سایت های پرترافیک و معتبر با صرف هزینه به درج خبری اقدام می نمایید و در این خبر و محتوای تهیه شده بک لینک خود را به واسط کلمه کلیدی خود در سئو سایت درج می نمایید.

فروم ها در بک لینک سازی

فروم ها به منظور بک لینک سازی در پروسه سئو سایت اجرا می گردند. به واسه عضویت در فروم ها وانجمن های مختلف شما اجازه اشتراک مطلب را خواهید داشت و در دورن این محتوا می توانید بک لینک خود را درج نمایید.

در ادامه به آنالیز اثرگذاری فروم ها در سئو سایت خواهیم پرداخت.

اثر فروم ها در سئو سایت

فروم های مختلف در داخل ایران و نیز در کشورهای مختلف موجود می باشند. برخی از این فروم ها با اعتبار بسیار بالا هستند که در نتیجه در پروسه سئو سایت شما اثرگذاری بالایی را خواهند داشت. فعالیت در فروم ها و انجمن ها به صورت انتشار پست و نیز درج کامنت  و همچنین درج امضا می باشند و در تمامی این موارد شما می توانید بک لینک خود را بگذارید. هرچه فرومی که محتوای خود را درج نموده اید با ترافیک بیشتری روبه رو باشد در نتیجه در سئو سایت به شما کمک بیشتری می نماید.

ویژگی فروم ها

فروم ها در آی پی های مختلف می باشند و این امر موجب می شود که شما به راحتی از دامنه های مختلف که در آی پی مختلف می باشند بک لینک تهیه نموده باشید. علاوه بر این فروم ها ویژگی زنده بودن و اکتیو بودن را نیز درخود جای داده اند زیرا که کاربران بسیاری وجود دارند که هر یک نظر و محتوای خود را به اشتراک می گذارند و همین امر بر ترافیک و نیز سئو سایت فروم اثرگذار می باشد و به طبع آن بک لینکی که تهیه نموده اید اثرگذاری بالایی را خواهد داشت.

فروم ها و انجمن ها یکی از راه های تهیه بک لینک می باشد که به واسط عضویت در فروم ها می توانید بک لینک خود را به صورت کلمه کلیدی سایت خود بگذارید و به واسط آن ارتقا در سئو سایت را داشته باشید. این فروم ها درج پست را برای اعضای خود به صورت رایگان دارد و می تواند اثرگذاری خوبی در سئو سایت شما داشته باشد.

وبلاگ سازی در تهیه بک لینک

وبلاگ سازی و ساخت وبلاگ از روش های تهیه بک لینک در سئو سایت می باشد که می تواند بدون صرف هزینه انجام گیرد؛ اما اینکه وبلاگ سازی تا چه اندازه در سئو سایت شما اثرگذار است و چگونه این پروسه را انجام دهید در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

 وبلاگ سازی در سئو سایت

ایجاد و ساخت وبلاگ به شما کمک می نماید تا سایتی را خود بدون صرف هزینه تولید نمایید و پس از آن بک لینک های خود را در وبلاگ ایجاد نموده خود قرار دهید.

سایت های وبلاگ سازی متفاوتی موجود می باشد و به شما این فرصت را می دهد که با ایجاد اکانتی ، وبلاگ خود را بسازید و محتوا و مطالبی را نیز تهیه نمایید و در وبلاگ خود بگذارید.

اثرگذاری وبلاگ در سئو سایت

وبلاگ ها موجب می گردد که بودن صرف هزینه ای بتوانید بک لینک خود را داشته باشید و سایت های مختلفی وبلاگ سازی را برای کاربران خود فراهم می نمایند که از ای پی های مختلفی می باشند و این خود موجب می شود که این بک لینک ها اثرگذاری بیشتری در سئو سایت شما داشته باشد؛ اما باید توجه داشته باشید که وبلاگ ها مانند سایت های دیگر زمانی ارزشمند خواهند بود و اعتبار کسب می نمایند که در آن اعتبار سازی داخلی و نیز خارجی اجرا گردد.

خرید بک لینک در سئو سایت

خرید بک لینک که به واسط صرف هزینه برای مدت یک ماه ، سه ماه و یا مدت زمان بیشتر میسر می گردد این فرصت را به شما می دهد که با صرف هزینه ، بک لینک خود را در سایت های معتبر داشته باشید و به واسط آن اثرگذاری در سئو سایت را منجر نمایید.

نحوه ساخت بک لینک

نحوه ساخت بک لینک در این آموزش سئو به شما کمک می کند ابتدا لینک های بد و لینک های خوب را تشخیص دهید سپس نحوه ساختن بک لینک در سال 2019 را آموزش خواهد داد؛ هر استراتژی که شما بخوانید قبلا تست شده است.

اکثر افرادی که قصد سئو سایت دارند قبل از ایجاد یک پایه قوی اول سراغ بک لینک می روند ، ایجاد و ساخت یک بنیان قوی (وب سایت بهینه سازی شده) باعث می شود که لینک سازی شما موثر باشد.

بنابراین، قبل از رفتن به سراغ بک لینک، اول ساختار استاندارد سایت خود را آماده کنید.

اصلاح مسائل فنی سایت / UX

ایراد در مسائل فنی می تواند به تجربه کاربر (UX) آسیب برساند و UX با عملکرد SEO (یا عدم آن) مرتبط است.

برخی از مسائل فنی / UX سایت

سرعت بارگیری سایت (با استفاده از Insights PageSpeed ​​Google )
سازگاری با تلفن همراه (با استفاده از بررسی موبایل گوگل )
محتوای تکراری (از Siteliner استفاده کنید )
خطاهای کانونیکال
دادههای متا کپی
استفاده نادرست از دستورالعمل (noindex، nofollow، و غیره)
اینترنال لینک

رفع مشکلات مربوط به خطاهای 404

باور کنید یا نه صفحات 404 یک سایت را مانند یک کشتی قرق می کنند ، این را بارها در پروژه های مختلف سئو دیدم ، بحث های زیادی وجود دارد که آیا PageRank از طریق کد 302 هدایت می شود یا خیر ، برای سالهای زیادی، سئو کارها (از جمله خودم) همیشه اعلام کرده ایم که شما باید 302 را به 301 تغییر دهید ، این بحث هنوز موضع من است.

از صدها آزمون سئو که من انجام دادم، چند وب سایت را با استفاده از 302 انجام دادم ، در بیشتر موارد در 302 چیزی اتفاق نیفتاد.

شما می توانید از کنسول جستجوی گوگل برای پیدا کردن صفحات 404 استفاده کنید ، فراموش نکنید ریدایرکت صفحات به صفحات نا مرتبط ، صفحات رتبه دار مقصد را پایین می کشد.

ایجاد یک سایت با معماری قوی

ایجاد یک سایت با معماری هوشمند ، بهترین راه برای به دست آوردن بیشترین ایندکس و اعتبار در سایت است.

به جای تلاش برای به دست آوردن لینک به صفحات غیر مرتبط (صفحه اصلی، صفحات بی ارزش، صفحات محصول، و غیره)، سعی کنید از روش معکوس استفاده کنید ، به صفحات با ارزش لینک بزنید.

اول ببینید دارایی های ارزشمند چه چیزی هستند ، یک دارایی قابل لینک معمولا یک پست وبلاگ یا صفحه ای است که به صورت اطلاعات مفید می باشد.

به عنوان مثال، همین پستی که در وبلاگ ما در آپسئو است و شما در حال خواندن آن هستید ، دارایی قابل پیوند است. این صفحه طوری طراحی شده که آموزش سئو را به علاقه مندان می دهد و با ارزش ترین صفحه ما است.

حال اگر مطمئنید وب سایت شما پایه ای قوی دارد پس وقت آن است که شروع به ساختن بک لینک کنید.

یک لحظه صبر کن.

شما باید درک روشنی از اینکه چه بک لینکی با کیفیت است داشته باشید.

شاخص کیفیت Backlink

1. ارتباط

شما باید برای دریافت بک لینک به دنبال سایت های مربوط به سایت خودتان باشید ، اما گرفتن 100٪ بک لینک مرتبط برای هر لینک تنها یک رویا است ، به همین دلیل من چارچوب Relevancy Pyramid را برای اولویت بندی فرصت های بک لینک پیشنهاد می دهم.

سطح اول: 100٪ Relevancy

من یک فرصت پیدا کردم که مربوط به یک سایت افزایش الکسا بود ، این سایت تمرکز زیادی بر روی ارسال بازدید ترافیک مصنوعی بر روی سا ت ها بود ، هر چند من با کارشان موافق نبودم اما به نظطر میرسد صفحاتی درباره این داستان خنده دار دارد که الکسای خوب سئو بهتری را به ارمقان می آورد ، مهم نیست آن سایت موافقت کرد یک رپورتاژ در آن سایت بزنم .

همانطور که خواندید به دست آوردن بک لینک 100٪ مرتبط چندان دور از دسترس نیست. به ویژه در کار پر رقابت ما یعنی سئو سایت صادق است. به این دلیل که خیلی ها دوست دارند در این بیزینس پر رونق وارد شوند.

سطح دوم: 75٪ Relevancy

تمام فرصت هایی که مربوط به 75٪ هستند، نام گذاری کنید. در این اولویت سایت هایی با محتوای بازاریابی و مخلوطی از پست های سئو نیز مناسب است.

سطح سه: 50٪ Relevancy

در مرحله سوم، شما باید بر روی تمام فروم ها و سایت هایی که بر هر نحوی درباره سئو صحبت می کنند تمرکز کنید ، خوشبختانه سایت های این دسته نامحدود هستند ؛ پیشنهاد می کنیم در این مرحله الویت با وبلاگ ها باشد.

به احتمال زیاد یک سال طول می کشد تا تمام فرصت های موجود در این سطح در اختیار شما قرار بگیرد. ( صبور باشید ، حتی آب کردن شکم هم سریع تر از این نمی شود )

مرحله چهارم: 25٪ Relevancy

در مرحله چهارم، شما باید بر روی “سایت های خارجی مرتبط با سئو ” تمرکز کنید.

وب سایت های بی شماری درباره “سئو” به طور کلی وجود دارد. اما، شما همچنین می توانید به سایتهایی مه درباره بازاریابی ، افزایش رنک ، الکسا ، و وبلاگ های تولید محتوای ترفند های وردپرس و سئو هستند تمرکز کنید.

درجه پنج: 0٪ Relevancy

در مرحله پنج، شما بر روی فرصت های “عمومی” بیشتری تمرکز می کنید ، البته نه برای بک لینک برای مطالعه عمومی و اختصاص دادن زمانی برای مطالعه (;

در مرحله پنجم سایت های خبری مانند تاب ناک ، فارس نیوز اهداف این سطح را خواهند داشت.

بک لینک Relevancy محلی

دریافت بک لینک مربوط به جغرافیا سایت محل ارائه خدمات هدفمند هستند. به همین دلیل است که شما باید این فرصت ها را Pyramid اولویت بندی کنید.

پریامید Relevancy محلی

سطح اول: 100٪ جغرافیایی و تقریبا مرتبط

بالقوه ترین گزینه های شما در اینجا قرار می گیرد. این به این دلیل است که آنها باید هر دو ارتباط را داشته باشند یکی نقاط خاص و دیگری محتوای مربوط ، نادر است ، اما با ارزش است.

سطح دوم : 100٪ جغرافیایی هدفمند

در مرحله دوم ، شما تلاش های خود را بر روی فرصت های مربوط به نزدیک آدرستان تمرکز می کنید ، مثلا ما سعی می کنیم شرکت ها و سایت هایی که آدرسشان نزدیک به ولنجک می باشد تمرکز کنیم ، مثل زعفرانیه ، سعادت آباد و نیاوران

2. اعتبار

سایت قوی تر، نتایج بهتر ، از آنجا که گوگل دیگر رتبه PageRank را به روز نمی کند، باید روی معیارهای شخص ثالث تکیه کنید ، هیچ یک از این ابزارهای شخص ثالث کامل نیستند، اما این کار را انجام خواهند داد.

من توصیه می کنم که فرصت ها را با استفاده از تمام گزینه های موجود تجزیه و تحلیل کنید.

معیارهای شخص ثالث مانند Domain Rating (Ahrefs)، Flow Trust (Majestic) و Domain Authority (Moz) همه می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

بنابراین، اگرچه یک وب سایت ممکن است به نظر برسد که بر روی سطح قابل اعتماد باشد، وقتی عمیق تر بررسی می شود، کاملا خطرناک است ، تمام ابزارهایی که در بالا ذکر شد، این کار را انجام خواهند داد.

3. ترافیک

اگر به دنبال دستیابی به بک لینک هستید با هدف هدایت ترافیک را به وب سایت خود کلا فراموش کنید ، هدف شما باید برای دریافت لینک ها در وب سایت با ترافیک واقعی باشد.

بیشترین تمرکز را برای گرفتن لینک ها در وب سایت هایی کنید که دارای استانداردهای بالایی در تولید محتوا هستند.

4. کیفیت لینک خروجی

وبسایت هایی با دستورالعمل های محتوایی قوی کار می کنند فقط به منابع مربوط لینک خواهند شد. شما لینک خود را برای «سایت با کیفیت» آماده کنید.

لینک های مضر AVOID

لینکهایی خاص وجود دارند که هرگز نباید سایت شما لینک کنند ، اگر تصمیم به استفاده از این لینک ها دارید، فقط خود را معرض خطر ابتلا به مجازات بسیار بیشتر می کنید.

من نمیخواهم شما فکر کنید من حدس می زنم ، این یک واقعیت است که این لینک ها می توانند شما را مجازات دستی یا مجازات الگوریتمی کنند.

سایت های فروش بک لینک

شما می توانید به هر انجمن سئویی که می خواهید بروید و لینک های آن هارا بخرید ، این نو سایت ها اغلب خدمات خود را به عنوان “فروش بک لینک سه ماهه و 6 ماهه” تبلیغ می کنند. اما این دروغ است ، هنگامی که شما در یک سایت غیر مرتبط و یا فروش بک لینک انبوه شبکه ای تبلیغ می کنید در واقع دارید خود را دار میزنید.

در جریان باشید هر سایتی که از این لینک ها استفاده کند از بین میرود.

لینک زدن در نظرات وبلاگ ها

این ها برخی از ارزان ترین گاهی مجانی ترین لینک هایی هستند که می توانید آنها را خریداری کنید. آنها همچنین دستور العمل کامل برای فرود مجازات هستند.

این نوع وبلاگ ها مقدار زیادی از لینک های خروجی + لینک های بی اهمیت + لینک های خروجی به “سایت های بد” (قمار، دارو، پو.ر.نو، و غیره) = بک لینک backlink سمی

بک لینک زدن در ستون کناری سایت ها

من قبول میکنم که backlinks ستون کناری و پاورقی میتوانند کار کنند، اما آنها نیز خطرناک هستند.

همانطور که می دانید لینک های مجزا از محتوا مانند لینک های پرداخت شده دیده می شوند و گوگل در مورد آن ها حساس است .

بک لینک های خودکار

به عنوان یک قاعده کلی، باید از ابزار ایجاد پیوند خودکار در سطح اول جلوگیری کنید ، برخی از این نرم افزارها شامل GSA، Ultimate Demon و SENuke هستند.

این نرم افزارها سیستم عامل های اسپم محسوب می شوند و احتمالا سایت شما مجازات می شود.

برای دریافت بک لینک وقت خود را در انجمن ها بگذارید

انجمن های زیادی وجود دارند که هنوز به لینک های امضا اجازه درج بک لینک می دهند، این لینکها با ارزش هستند، زیرا در موارد بسیاری مرتبط هستند چون شماخودتان محتوای مربوط را ایجاد می کنید.

برای جلب اعتماد و ارزشمند بودن در انجمن ها تعداد پست هایتان را افزایش دهید و دوستان خود را اضافه کنید.

یک موضوع را شروع کنید ، شروع کردن موضوعاتی که پر طرفتدار هستند راهی عالی برای ایجاد اعتبار در انجمن است.

خوب، اکنون شما ممکن است بپرسید که منظور از انجام این همه چیست؟

هدف این است که میزان لینک های داخلی را که روی صفحه پروفایل شما قرار دارد را افزایش دهید.

این قدرت را در اختیار انجمن ها قرار می دهد. در نتیجه آن قدرت صفحه پروفایل شما در انجمن را قدرتمند و اعتبار لینک شما را افزایش می دهد.

اگر شهرت خوبی در فروم داشته باشيد، می توانيد مطالب دارای لینک خروجی خود را بدون هيچ نگرانی یا ممنوعيت به اشتراک بگذاريد.

ترفند ادغام بک لینک

تکنیک ادغام بک لینک یعنی یافتن دامنه منسوخ مربوطه و هدایت 301 به سایت شما ، این مفهوم ساده است:

شما فقط کافی است دامنه های رها شده یا منقضی شده و آزاد شده کسب و کار مربوطه خود را پیدا کنید و به سایت خودتان ریدایرکت کنید نکته مهم این است که دامنه منقضی شده 100٪ مربوط باشد.

این دامنه ها سخت پیدا می شوند ، اما ما در بالا ثابت کردیم هر چیز غیر ممکنی ممکن است و ارزشش را دارد.

لینک های کلاه خاکستری

من از تکنیک های کلاه خاکستری دوری می کنم.

نکته: اگر مسیر بک لینک کلاه خاکستری را انتخاب می کنید، احتمال وقوع مجازات را افزایش می دهید.

هیچ کدام از این تاکتیک ها بی خطر نیستند اما من در وبسایت هایی که مجاز به استفاده از آنها هستند استفاده می کنم.

اگر خطر زیادی وجود دارد، پس چرا من به شما نشان می دهم؟

دلیل این است که بسیاری از این تکنیک ها به خوبی کار می کنند.

این تکنیک ها برای چه افراد بهتر است؟

کسانی که می خواهند بدون ایجاد محتوای عالی رتبه بندی شوند
کسانی که اهمیت نمی دهد که سایتشان مجازات شود

فقط یک دامنه منقضی را خریداری نکنید ، سعی کنید دامنه هایی را پیدا کنید که معانی مربوط به جریان های اعتماد را در خود داشته باشند ، این همیشه امکان پذیر نخواهد بود، اما صبر داشته باشید.

گرفتن یک لینک از یک دامنه مربوطه از چندین دامنه نامناسب قوی تر است.

در اینجا دو ابزار مورد علاقه من برای پیدا کردن دامنه های منقضی شده به شما معرفی می کنم

Freshdrop
DomCop

برخی از گزینه های دیگر عبارتند از: ExpiredDomains.net و Moonsy.

اگر کاربر را دوست داشته باشید، گوگل را به شما پیشنهاد میکنیم.

من وقت زیادی را صرف تلاش برای کشف چگونگی «فریب دادن» یا دستکاری گوگل کردم.

من نمی توانم به عقب برگردم ، اما درس مهمی آموختم:

برای ساختن یک کسب و کار واقعی، باید روی تجربه خوب کاربر تمرکز کنید.

کاربران خوشحال بازاریاب شما هستند.
کاربران شاد به شما لینک های خوب می دهند.
کاربران خوشحال محتوای شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.
کاربران خوشحال به وب سایت شما باز می گردند.

اجازه دهید به شما نشان دهم که چگونه با استفاده از روش کاربر محور، بک لینک های خود را کسب کنید:

یادتان باشد اگر کاربران سایت شما را دوست ندارند، گوگل هم نخواهد داشت.

تمرکز شما نباید بر روی دستکاری الگوریتم ها باشد.

یک وب سایت که 100٪ تلاش را برای لذت بردن کاربر از سایت به ارمغان می آورد،بک لینک ها را کسب خواهد کرد.

خوب چند مورد مهم را برای به دست آوردن بک لینک توسط کاربران را در آموزش سئو ارائه خواهم کرد.

تولید محتوای با کیفیت برای دریافت بک لینک

این درست است که بیشتر محتوای شما باید بر کلمه کلیدی تمرکز داشته باشد.

اما به موتور جستجو اجازه ندهید که چه نوع محتوایی را تولید کنید در واقع شما تعیین کنید.

تا زمانی که قصد کمک به کسی دارید، ارزش وب سایت شما بهبود خواهد یافت.

یک سایت که لیاقت اول شدن در گوگل را داشته باشد به این فکر می کند چه چیزی می تواند انجام دهد تا متفاوت و منحصر دیده شود.

محتوا منسوخ شده را بروز کنید این یک راه کار عالی است.

یک ایده عالی وجود دارد که برای اولین بار با شما به اشتراک می گذارم.

اگر دقت کرده باشید همیشه در کار خود سایت هایی وجود دارند که به نظر هیچ اصولی درباره سئو را رعایت نکرده اند و محتوای ناقص و کمی دارند ، اما در گوگل اول هستند ، این احتمالا به دلیل قدرت دامنه است ، اما این درواقع یک فرصت عالی است که با نقطه ضعف این جور سایت ها آشنا شوید ، شما باید سایت های این چنینی را با آنالیز کشف کنید و اگر می توانید محتوایی بهتر و غنی تر را تولید کنید ، شک نکنید گوگل شما را ترجیح می دهد.

محتوای شما باید خیلی خوب باشد تا حتی رقبای شما هم نتوانند آن را تولید کنند.

برخی سایت ها از محتویات نسبتا خوبی برخوردارند و رتبه بندی خوبی در صفحه اول گوگل دارند ، اما اطلاعات و تحقیق مناسبی در محتوا نداشته اند ، اگر صفحاتی مانند این را شناسایی کنید، می توانید با داده ها و تحقیقات عالی به آن ها غلبه کنید.

برخی توصیه های بصری در تولید محتوا

تصاویری زیبا را استفاده کنید (از تصاویر برای شکستن محتوای بلند استفاده کنید)
فونت سیاه در یک پس زمینه سفید (ساده تر برای خواندن / اصل رونویسی تایید شده)
عناصر طراحی سایت منحرف کننده نباشد. (محتوای شما مهمترین عنصر در صفحه هستند، اجازه ندهید طراحی سایت شما به نحوی باشد که آن ها را از بین ببرد.)

خبر خوب این است که اکثر مردم تنبل هستند.

هر روز نشستن و نوشتن سخت است.
دشوار است که در خارج از چهار چوب زندگی شخصی فکر کنید.
دشوار است که نا امید نشویم.

آیا Backlinks NoFollow خوب است؟

بک لینک های NoFollow خوب یا موثر نیستند زیرا آنها PageRank را انتقال نمی دهند. تنها زمانی مفید هستند که شما در حال دریافت ترافیک ارجاع یا فروش هستید.

بک لینک مورد نیاز است؟

کلید واژه مورد نظر خود را جستجو کنید ، 10 نتیجه برتر را مشاهده کنید ، سپس، کل دامنه های مرتبط ریشه را برای این نتایج به طور متوسط ​​محاسبه کنید. این میانگین هدف خوبی برای چند لینک است که شما نیاز به رتبه بندی دارید.

ایجاد چند بک لینک در هر روز امن است؟

شما فقط نیاز به نگرانی در مورد سرعت لینک در هنگام ایجاد لینک های مصنوعی داشته باشید. اگر شما از طریق تبلیغات و ارتقاء محتوا از بک لینک استفاده می کنید، لازم نیست نگران باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *