لوگو آپسئو

نحوه ارزیابی بک لینک با کیفیت

بک لینک با کیفیت به لینکی گفته می شود که در سایتی مرتبط با موضوع سایت شما اشاره و در بهترین مکان در بدنه محتوا قرار دارد و آن سایت از لینک های خروجی کمی برخوردار است.

از روز اول ، بک لینک بخشی جدایی ناپذیر از سئو سایت برای موتورهای جستجو بودند؛ در حقیقت ، بک لینک به صفحات وب سایت عامل اصلی صعود در Google به شمار می رود.

روش رتبه بندی با بک لینک نیز با گذشت زمان تکامل یافته است. پیش از این ، به سادگی با مقداری بک لینک می شد در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید. با این حال ، به لطف به روزرسانی های گوگل چاشنی کیفیت و کمیت بک لینک ها اضافه شد.

در این پست ، ما شما را با روند ارزیابی کیفیت و ارزش بک لینک در سئو آشنا می کنیم.

بک لینک با کیفیت چیست؟

در بهینه سازی موتور جستجو ، بک لینک با کیفیت به یک بک لینک dofollow در بدنه متن یک صفحه در یک وب سایت با کیفیت بالا و مرتبط با موضوع شما مربوط می شود که به صفحه ای در وب سایت شما اشاره دارد. لینکهای با بالاترین کیفیت از کلمات کلیدی مربوطه در متن لینک شده به وب سایت شما استفاده می کنند.

البته بخاطر داشته باشید که کیفیت بک لینک در طیف وسیعی ارزیابی می شود ، بنابراین یک بک لینک بدون داشتن همه این خصوصیات می تواند از کیفیت بالایی برخوردار باشد. در واقع ، بسیار نادر است که سایت شما بک لینکی داشته باشد که بیش از دو معیار را برآورده کند.

چرا کیفیت بک لینک اهمیت دارد؟

کیفیت بک لینک اهمیت دارد زیرا تعیین می کند که چقدر اعتبار را به صفحه شما منتقل می کند.

در ابتدای کار، گوگل تنها به تعداد لینک های اشاره شده به سایت توجه می کرد اما حالا اینطور نیست.

مردم برای به دست آوردن جایگاه بالاتر در رده بندی ، اقدام به تهیه بک لینک با تکنیک های مصنوعی می کردند، این تکنیک ها عبارت بودند از:

 • خرید لینک در سایت های خبری و انتشاراتی بیش از حد بهینه شده
 • مخفی سازی لینک در کد های سایت
 • تبادل لینک
 • بک لینک در سایت های بی ارتباط

برای جلوگیری از این سو استفاده ، گوگل الگوریتم پنگوئن خود را معرفی کرد تا سایت هایی را که تعیین می کند از برنامه خرید و فروش بک لینک استفاده می کنند ، مجازات کند. الگوریتم پنگوئن طرح های خرید بک لینک را مجازات می کند و لینک های کم کیفیت را بی ارزش می کند.

بنابراین ، در حالی که بک لینک هنوز هم بسیار مهم است اما اکنون به طور قطع تمرکز آن بیشتر روی کیفیت آن است تا کمیت.

چه چیزی باعث ایجاد کیفیت بالا در لینک می شود؟

 • اهمیت متن لینک
 • مرتبط بودن به محتوای صفحه
 • کیفیت و شهرت دامنه و نشانی آیپی محل پیوند

متأسفانه ، هیچ قانون سخت و سریعی در رابطه با نحوه ارزیابی هر لینک توسط آن معیارها وجود ندارد. در عوض ، شما باید کیفیت هر بک لینک را بصورت جداگانه جستجو کنید.

اهمیت متن لینک

متن لینک به متن قابل کلیک روی یک پیوند اشاره دارد – معمولاً ، به رنگ آبی می باشد، هنگامی که Google یک صفحه وب را میخزد و پیوندی پیدا می کند ، از متن لینک به عنوان راهی برای تعیین چگونگی ارتباط URL مقصد با صفحه پیوند استفاده می کند.

به طور کلی ، پیوند ایده آل از متن لینکی استفاده می کند که از کلمه کلیدی هدف صفحه استفاده شده باشد که در واقع شکل طبیعی آن است، بنابراین اگر مقاله ای در مورد پیوند دادن به باغبانی به صفحه فروش ماله وجود دارد ، یک متن لینک ایده آل می تواند کلمه “ماله” باشد.

متن لینک بک لینک نیز باید به محتوای صفحه پیوند مربوط باشد. پیوند به صفحه ماله باغچه در سایتی که درباره کتاب کودکان صحبت می کند بک لینکی با کیفیت پایین است.

چگونگی ارزیابی کیفیت صفحه یا دامنه

برای ارزیابی کیفیت صفحه یا دامنه ، این سؤالات را از خود بپرسید:

آیا موضوع سایتی که قصد درج بک لینک را دارید با موضوع صفحه سایت شما مطابقت دارد؟

چقدر محتوا در سایت فوق تولید شده است؟

آیا صاحب سایت در تلاش است تا به کاربران کمک کند؟

آیا تعداد زیادی بک لینک فروخته شده در سایت فوق قرار دارد؟

محل درج بک لینک

هر بک لینکی در یک سایت بخشی از اعتبار سایت را تقسیم می کند ، اما همه پیوندهای یک صفحه به همان مقدار ارزش ارسال نمی کنند. جایی که پیوند در صفحه ظاهر می شود ، به همان اندازه برای اهداف سئو شما تأثیر خواهد گذاشت.

یک صفحه وب دارای 5 بخش است:

 • هدر
 • فوتر
 • نوار کناری راست
 • نوار کناری سمت چپ
 • بدنه محتوا

هر یک از این بخش ها می توانند ، شامل لینک های خارجی باشند که اعتبار لینک را به صفحه مقصد خود منتقل می کنند. با این وجود ، فقط پیوندهایی که در بدنه محتوای یک صفحه قرار دارند باید برای سئو سایت شما ارزشمند و از تغییر در الگوریتم های گوگل ایمن باشند.

همچنین موقعیت یک پیوند در بدنه محتوا عامل زیادی در میزان عبور اعتبار از آن نقش دارد.

هرچه پیوند بالاتر باشد ، از نظر محتوای صفحه اهمیت بیشتری دارد و برای خواننده ارزشمندتر است.

موقعیت یک پیوند در رابطه با سایر پیوندها نیز بر ارزش آن برای سئو شما تأثیر می گذارد.

مقدار اعتبار پیوندی که توسط یک پیوند منتقل می شود برابر است با کل پیوند یک صفحه که براساس تعداد کل پیوندهای یک صفحه تقسیم شده است. شامل همه پیوندهای nofollow هم می شود.

بنابراین ، یک صفحه با چندین بک لینک به وضوح ارزش کمتری دارد؛ بنابراین ، از نظر تئوریکی ، پیوندی در پاراگراف اول یک صفحه می تواند مقدار کمتری از یک پیوند در انتهای صفحه منتقل کند که پیوندهای کمتری دارد.

بعلاوه ، صفحه ای با پیوندهای خارجی زیادی ( 200 یا بیشتر) می تواند مانند صفحه ای باشد که صرفاً برای فروش بک لینک وجود داشته باشد ، که این امر آسیب های بیشتری را نسبت به سود سئو به همراه خواهد آورد.

سرانجام ، بک لینک هایی که در اطراف پیوند صفحه شما نمایان می شوند ، بر ارزش سئو آن نیز تأثیر می گذارند. تصور کنید پیوندهایی به صفحه شما در یک لیست وجود دارد که شامل پیوندهایی به ویکی پدیا ، سایت اپل و CNN نیز خواهد بود که ارزش بیشتری نسبت به پیوندی در کنار سایتهای با کیفیت پایین دارند.

بک لینک دائمی چیست؟

بک لینک دائمی از سایت های معتبر می تواند اثر گذاری بسیار مثبت در روند سئو سایت داشته باشد ، اما اگر وارد بازی خرید بک لینک شوید ؛ بازی بدی را شروع کرده اید.

سئو

اقداماتی مانند خرید بک لینک برای مدتی معین و بازده زمانی تعیین شده مانند یک ماه دو ماه و غیره می باشد که متناسب با پرداخت انجام شده گذاشته می شود.

پس در واقع اثرگذاری آن برای سئو سایت دائمی نمی باشد. از این رو بک لینک دائمی اثرگذاری بالا در روند بهینه سازی سایت خواهد داشت اما اینکه چگونه می توان بک لینک دائمی را در روند سئو سایت خود تهیه نمایید را در این مطلب عنوان می کنیم.

برای اینکه بدانید چگونه می توانید بک لینک های دائمی را برای اجرا و انجام سئو سایت تهیه نمایید و انواع بک لینک دائمی چه مواردی هستند پس با ما همراه باشید.

درج خبر در سایت های مختلف و رپرتاژهای خبری ، فعالیت در شبکه های اجتماعی مواردی می باشند که بک لینک دائمی را ایجاد می کنند.

انواع بک لینک دائمی

انواع بک لینک دائمی چه گزینه هایی می باشند؟

تهیه رپرتاژهای خبری ، درج خبر در سایت های دیگر ، اشتراک گذاری محتوا در فروم ها به همراه لینک ، درج لینک در سایت های دیگران به صورت تبلیغات متنی فالو ، اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی تمامی مواردی هستند که می توانید داشته باشید.

فایده بک لینک دائمی

در پاراگراف بالا انواع گزینه هایی که برای تهیه بک لینک ممکن است را بیان نموده ایم اما چرا به تهیه بک لینک دائمی اصرار و توجه می شود.

گوگل پروفایل کاری شما در روند سئو سایت و در واقع عملکرد سایت شما را به طور مرتب مورد آنالیز قرار می دهد. پروفایل بک لینک سازی شما توسط گوگل مانیتور می شود و اگر شما در پروفایل خود بک لینک های پاک شده و حذف شده ، بک لینک های اسپمی داشته باشید به عنوان نقطه منفی در سئو سایت و روند بهینه سازی سایت شما مطرح می شود.

بک لینک دائمی اشتباه

یکی از مواردی که برخی سئو کار ها و وبمستران درگیر آن می شوند و به اشتباه تصور می کنند لینک سازی در نظرات و فروم های سایت های اتوریتی دار برای رتبه سایت ها مفید است.

لینک سازی در قسمت نظرات سایت ها به شدت منفی و اکیدا توصیه می کنیم از این کار خودداری کنید ، سایت های این چنینی به دلیل اسپم بودن باعث درج نمره منفی در رتبه سایت توسط گوگل خواهد شد.

توصیه می کنیم تهیه بک لینک را به متخصص سئو بسپارید تا با اطلاع و اشراف به اینکه بک لینک های تهیه شده با کیفیت هستند و اسپم نیستند و همچنین قرار نیست حذف شوند سئو سایت را با کیفیت بالایی انجام دهید.

Rate this post
بک لینک با کیفیت
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.