عوامل تاثیر گذار در سئو سایت چیست؟

از شاخصه ها و عوامل تاثیرگذار در سئو سایت می توان نوع عملکرد و تجربه کاربری سایت (واکنش گر بودن سایت و بارگذاری سریع و آسان آن) را نام برد. باید در نظر داشت امروزه تعداد افرادی که با استفاده از ابزاری مانند موبایل و تبلت جهت گردش در سایتها استفاده می کنند بسیار زیاد شده است. بنابراین باید سایتها را حتما برای این دستگاهها نیز بهینه نمود یعنی به این شکل که سایت در این دستگاهها نیز براحتی باز شود.

عملکرد سایت با استفاده از سئو سایت

همیشه این قضیه را در نظر داشته باشید مقدار زمان جهت جلب توجه مخاطبان 8 ثانیه می باشد. یعنی اگر سایت شما در این مدت کامل لود نشود این احتمال را بدهید که مخاطبان خود را از دست خواهید داد و آنها برای پیدا کردن مطلب به سایت دیگری رجوع خواهند کرد. برای این قضیه شما باید تا حد توان میزان سرعت وب سایت خود را زیاد کنید. در این جاست که باید با عملیات سئو و بهینه سازی سایت مقدار سرعت سایت خود را بهبود ببخشید. البته این سرعت باز شدن برای دستگاههای مختلف کامپیوترهای شخصی، موبایل و تبلت تفاوت پیدا میکند و شما برای این که متوجه میزان سرعت باز شدن سایت در دستگاههای مختلف شوید میتوانید از بخشهایی که گوگل در اختیار شما قرار داده مثل pagespeed Insights استفاده نمائید. این بخش به شما راهنمایی و کمک خوبی میدهد تا مقدار سرعت بارگذاری سایت خود را بهبود ببخشید.
با استفاده از سئو مقدار کاربری سایت را نیز میتوان بهبود بخشید. جهت بهبود مقدار تجربه کاربری سایت نیز میتوان مقدار جهتیابی سایت را تا آن جایی که امکان دارد ساده نمود. برای مثال چناچه سایت دارای مقدار صفحات زیادی میباشد بهتر است برای نمایش صفحات از بخش نمایش موقعیت کاربر به نام breachcrumb استفاده نمایید. با این حالت تمام صفحات تا رسیدن به نتیجه انتهایی صفحه آخر نمایش داده میشود. این روش سئو سبب می شود کاربر به هر کدام از صفحات که تمایل دارد بازگشته و در پیدا کردن مسیر دچار مشکل نشود و همینطور این عمل باعث می شود که روباتهای موتورهای جستجو به راحتی در سایت شما حرکت کنند و شما را برای نمایش در صفحات اول خود انتخاب کنند.

137 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...