6 نکته کلیدی که باعث ایجاد یک طراحی سایت خوب می شود

/ / مطالب سئو
طراحی سایت خوب

طراحی سایت خوب چگونه است؟ مردم غالباً از ما می خواهند توضیح دهیم که چه چیزی باعث ایجاد طراحی سایت خوب می شود؟ آیا لیستی از عناصر که یک سایت عالی باید داشته باشد می توان ارائه داد؟ اینجا 6 نکته کلیدی که باعث ایجاد یک طراحی سایت خوب می شود را آورده ایم.

پاسخی آسان و یک اندازه برای همه وجود ندارد؛ اما جوابی مشابه که در بسیاری از موارد در سئو نیز مشترک است این است که: بستگی دارد که شما چه نوع سایتی دارید و چه کسی را هدف قرار می دهید؟ شما می خواهید به چه چیزی برسید؟ صرف نظر از این ، در این پست تعدادی از عناصر را ذکر می کنم که به هر سایتی کمک می کند تا یک طراحی سایت خوب داشته باشد و در نتیجه در جستجوی گوگل جایگاه بهتری داشته باشد.

عناصر مهم در طراحی سایت خوب

بسیاری از مواردی که ما برای یک سایت خوب مهم قلمداد می کنیم، تعیین کمیت و کیفیت است. به عنوان مثال در سئو سایت ، در مورد کیفیت صحبت های زیادی شده است. حتی گوگل سالها گفته که شما باید روی کیفیت سایت و محتوای خود تمرکز کنید، بعد از هر بروزرسانی الگوریتمی توسط Google ، پاسخ برای کسانی که رتبه بندی را از دست داده اند یکسان است: ممکن است این تقصیر شما نباشد ، زیرا به نظر می رسد سایت های دیگر مناسب تر برای این رتبه بندی هستند. با این وجود ، شما باید روی کیفیت کلی سایت خود کار کنید.

1. بهبود محتوا

افراد برای دریافت اطلاعات در مورد چگونگی انجام این کار ، به دنبال راهنمایی هستند. کلا شما نباید همه چیزهایی را که گوگل می گوید را جدی بگیرید. شما باید محتوای خود را بهبود بخشید و همیشه به نیت کاربر و رفتار مشتریان بالقوه خود توجه کنید. شما باید به طور دوره ای تحقیقات کلمات کلیدی خود را دوباره انجام دهید و ببینید چه چیزی در دنیای شما اتفاق می افتد؟

با ارزیابی مداوم استراتژی سئو ، شما درگیر تغییر بازار می شوید و فرصت های جدیدی پیدا می کنید.

مخاطب خود را می شناسید؟ آیا شما تجارت خود را درک می کنید و می دانید در این جهان چه مشکلی دارد؟ چرا کسی باید به سایت شما بیاید و با شما تجارت کند؟ این فقط به این دلیل نیست که شما فکر می کنید کالایی عالی دارید.

اگر دوست دارید موفق شوید، باید مخاطبان خود را بشناسید. شما باید همه چیز را در مورد آنها کشف کنید. احتمالاً می توانید متوجه شوید که آنها چه می گویند و چه می خواهند. آیا این همان چیزی است که واقعاً به آن احتیاج دارند؟ آیا محصول یا خدمات شما فقط راه حلی برای یک مشکل ارائه می دهد یا اینکه زندگی مشتری شما را واقعاً بهتر می کند؟

داستان شما باید درست باشد؛ باید با آنچه مردم می خواهند و به آن نیاز دارند هماهنگ شود. این بدان معناست که باید هدف جستجوی سایت خود را پیدا کنید. برای پاسخ به سوالات خود از همه روشهای مختلف استفاده کنید. نحوه خروج افراد از صفحات شما و متناسب سازی آنها ، پرده برداری کنید. سفر کاربران از A تا Z را مشخص کنید و محتوای خود را در نقاط استراتژیک قرار دهید. همچنین به نحوه تدوین پاسخ های خود توجه جدی داشته باشید. در بیشتر مواقع ، سبک گفتگو به آنچه می خواهید تبدیل می شود.

2. مسائل فنی سایت

یک وب سایت خوب به راحتی قابل دسترس است و موتورهای جستجو می توانند هر چیزی که شما آن را برای ایندکس آزاد کرده اید را بیابند. سایتهای خوب خطای زیادی ندارند، یک وب سایت خوب از هر نقطه دنیا بسیار سریع باز می شود.

سئو فنی سایت خود را چک کنید، می توانید با انجام درست اصول سئو از راه درست جلو بروید.

از انتخاب درست یک CMS اطمینان حاصل کنید. یک شرکت میزبان معتبر را انتخاب کنید، یک شرکت انعطاف پذیر و مفید، ممکن است ما کمی مغرض باشیم اما وردپرس همه چیزهایی را که لازم داریم به ما داده است.

3. وب سایت شما باید قابل اعتماد و ایمن باشد

هم موتورهای جستجو و هم کاربران به دنبال سیگنالهایی هستند که نشان دهنده اعتماد است، چرا باید به سایت یا محتوای شما اعتماد کرد؟ نبود نماد قفل سبز ممکن است به معنای این باشد که شما امنیت را جدی نمی گیرید.

علاوه بر این ، سایت شما باید یک پناهگاه امن برای بازدید کنندگان باشد، شما باید نظم و امنیت خود را داشته باشید؛ سایتی هک شده شما را به جایی نمی رساند! از نرم افزار به روز استفاده کنید ، SSL خود را مرتباً تنظیم کنید ، رمزهای عبور قدرتمند تهیه کنید ، از ابزارهایی مانند Cloudflare برای محافظت از سایت خود در برابر حملات DDoS ، و cetera استفاده کنید.

4. طراحی سایت عالی و ستاره ای UX

آیا وب سایت شما باید زیبا باشد؟ طراحی سایت شما باید در تحقق اهدافی که تعیین کرده اید کمک کند، پیام شما باید با صدای بلند و واضح اعلام شود، اما مهمتر از همه ، سایت شما باید برای همه واضح و آسان باشد، قابلیت دسترسی چیزی نیست که شما باید روی آن برنامه نویسی کنید.

یک نمونه طراحی سایت
یک نمونه طراحی سایت توسط آپسئو

تجربه کاربر نه تنها مهم است بلکه با احساس کاربران گره خورده و در مورد تجارب شادی کاربران است ، چیزی که آنها می توانند به خاطر بسپارند.

کاربر خوشحال ممکن است قصد خرید بالاتری داشته باشد.

5. محتوای عالی و کاربر محور

محتوای خوب کاربر محور است نه شرکت محور؛ محتوای خوب به کاربران شما کمک می کند تا اهدافتان را تحقق بخشند و شما این محتوا را دقیقاً در لحظه مناسب ارائه می دهید ، ضمن اینکه اهداف تجاری را به طور محکم در معرض دید نگه دارید، برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید ، باید همانطور که قبلاً به آن اشاره کردم ، کاربر خود را بفهمید ، رفتار آنها را درک کنید و محتوای خود را روی آن متمرکز کنید، مطالب ارائه شده شما باید با استفاده از همان زبانی که کاربران به خوبی می شناسند ، واضح و آسان قابل فهم باشد.

6. طراحی سایت ریسپانسیو

سایت شما سازگار با تلفن همراه است (یا بهتر بگوییم که ریسپانسیو طراحی شده است؟)

سال 2019 سال ترافیک تلفن همراه است ، این یک اتفاق جدید نیست ، اما اکثر سایت ها هنوز در مرحله طراحی سایت دسکتاپ هستند.

طراحی اختصاصی یک برند با رنگ مخصوص خودش

اتخاذ یک ذهنیت برای طراحی مخصوص موبایل به شما کمک می کند تا روی کارهایی که کاربران باید در موبایل خود انجام دهند ، تمرکز کنید.

7. ارتباط به طور مستقیم با موتورهای جستجو

سالها موتورهای جستجو سعی کردند مطالب را در صفحات بخوانند تا مشخص کنند این صفحه چیست. آنها به آن محتوا احتیاج دارند تا بتوانند جستجوی انجام شده با صفحات فهرست بندی شده مطابقت داشته باشد که بهترین جواب را برای جستجو می دهد. به نظر می رسد درک واقعی آنچه که در یک صفحه یا معنای آن است ، دشوارتر از آنچه به نظر می رسد می باشد ، مخصوصاً برای ربات های موتور جستجو ، موتورهای جستجو برای کشف معنی واقعی عناصر در یک صفحه به راهنمایی نیاز دارند. برای درک بهتر حداقل داده های ساختار یافته را با فرمت Schema وارد کنید.

Schema شبیه نوعی مترجم برای موتورهای جستجو است. این خاصیت عناصر را در یک صفحه توصیف می کند ، بنابراین موتورهای جستجو می توانند با اطمینان بگویند که این یک دستور العمل است. در عوض ، گوگل در مورد محتوا اطمینان بیشتری پیدا می کند ، علامت گذاری به عنوان این عناصر می تواند منجر به نتایج غنی در صفحات نتایج جستجو شود.

داده های ساخت یافته یکی از مواردی است که موتورهای جستجو در این روزها منابع زیادی را صرف آن می کنند ، بنابراین توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *