ساختار متن برای سئو چرا مهم است؟

/ / مطالب سئو
ساختار متن برای سئو

ساختار متن برای سئو دارای اهمیت زیادیست. اگر محتوای شما ساختاری واضح داشته باشد ، شانس شما برای رتبه خوب در گوگل بیشتر خواهد شد.

مردم چگونه متن را درک می کنند؟

مردم قبل از تصمیم گیری در مورد خواندن یا نخواندن چیزی ، تمایل دارند که کلیات متن را ببینند. آنها می خواهند بدانند که متن شما درمورد چه چیزی است.

بخش هایی وجود دارد که افراد هنگام دیدن متن به طور خاص به آنها نگاه می کنند یا می خوانند. سرفصل ها و زیرنویس ها مانند اولین بند یک متن بسیار مهم هستند. اما ، اولین جملات هر پاراگراف توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

گوگل چگونه متن را درک می کند؟

درست مانند مردم ، گوگل نیز متن را به روشی خاص درک می کند.

گوگل در برخی از الگوریتم های خود ، سیگنال هایی مانند نزدیکی معنایی را در رتبه بندی استفاده کرده است.

نزدیکی معنایی به نزدیکی کلمات مرتبط با یک متن ضمن در نظر گرفتن قالب بندی آن متن اشاره دارد. برای درک نزدیک بودن معنایی کلمات ، ساختار متن شما باید واضح باشد.

گوگل با گذشت زمان ، در تحلیل محتوا ، بسیار بهتر شده است. هرچه بهتر بنویسید ، درک Google از محتوای شما و بنابراین رتبه بندی آن برای Google آسانتر می شود. بعلاوه ، گوگل برای درک واقعی زبان ، سخت تلاش می کند. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، گوگل الگوریتم BERT را که یک مدل پردازش زبان طبیعی (NLP) است را معرفی کرد که به Google کمک می کند تا زبان را بهتر درک کند تا بتواند نتایج مرتبط تر را ارائه دهد.

تنظیم مقالات با ساختار واضح نیز به دلایلی تأثیر مثبتی در رتبه بندی دارد. متون خوب ساختار یافته دارای نرخ بی توجهی پایین تر و شانس بیشتری برای توجه رسانه های اجتماعی هستند. این به خودی خود منجر به رتبه های بالاتر می شود.

نکاتی در مورد بهبود ساختار متن برای سئو

اگر می خواهید ساختار متن را بهبود بخشید ، باید به این موارد توجه کنید:

  1. پاراگراف اول متن
  2. عناوین
  3. اولین جمله از هر بند

پراگراف اول متن

شما باید در پاراگراف اول، مطلب خود را به وضوح بیان کنید.

متون چاپی یک نویسنده معمولاً با نوعی پیشگفتار شروع می شود ، اما اگر برای وب می نویسید ، زمان اضافی برای آن وجود ندارد. شما فقط چند ثانیه برای جلب توجه خواننده زمان دارید.

اطمینان حاصل کنید که پاراگراف اول پیام اصلی پست شما را می گوید. به این ترتیب ، شما می توانید شرایط را برای خواننده خود آسان کنید تا بفهمد پست شما چیست ؛ همچنین به Google می گویید که پست شما درمورد چیست.

فراموش نکنید که کلمه کلیدی تمرکز خود را در اولین پاراگراف قرار دهید!

عناوین

عناوین باید جذاب و محتوای بند زیر آن را به وضوح بیان کنند. عناوین به خوانندگان شما اجازه می دهند تا متن شما را به سرعت درک کنند و تصمیم بگیرند که آیا دوست دارند مقاله شما را بخوانند یا خیر.

این که آیا آنها یک عامل رتبه بندی هستند یا خیر هنوز تایید نشده ، اما عناوین از اهمیت زیادی برای ساختار متن برخوردار هستند. بنابراین Google احتمالاً از آنها استفاده می کند تا متن مورد نظر را درک کند.

اولین جمله از هر بند

اطمینان حاصل کنید که اولین جمله یک پاراگراف مهمترین جمله اصلی آن بند است. از آن گذشته ، مردم تمایل دارند اولین جمله هر پاراگراف را بخوانند ، زیرا در حال جستجو در محتوا هستند.

به احتمال زیاد گوگل برای تعیین موضوع یک متن ، به این جملات توجه بیشتری خواهد کرد.

نتیجه

ساختار متن برای جذب خوانندگان به وبلاگ شما و همچنین به دلایل سئو سایت بسیار مهم است.

هرچند نوشتن متون خوب و ساختار یافته کار ساده ای نیست. در آپسئو ، ما به اهمیت محتوای با کیفیت معتقد هستیم.

آیا ساختار صحیح متن برای سئو مهم است؟

بله ساختار متن هم به کاربر و هم به گوگل کمک می کند در بهتری از متن داشته باشند.

چگونه می توان یک ساختار مناسب را برای مطلب آماده کرد؟

نوشتن یک ساختار خوب و معنا دار ، نیازمند تمرین و درک متنی است که قصد نوشتن آن را دارید ، با تسلط به موضوعی که می خواهید بنویسید ، حس مناسب را به نوشته خود انتقال دهید.

آیا عناوین صفحه در درک بیشتر مطلب کمک می کنند؟

بله عنوان هر پراگراف به درک بیشتر کاربر و گوگل کمک زیادی می کند و در واقع یک سیگنال ارتباط می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *