لوگو آپسئو
سئو محلی

سئو محلی

فهرست مطالب

لوکال سئو : سئو منطقه ای و سئو نقشه گوگل

سئو محلی تضمین می کند که کسب و کار شما توسط طیف وسیعی از مشتریان مرتبط با کسب و کار شما که در نزدیکی کسب و کار شما زندگی می کنند مشاهده می شود.

سئو محلی به شما کمک می کند تمرکز خود را بر روی محل زندگی و کشور خود نگه دارید و باعث شوید مشتریانی که اطرافتان زندگی می کنند را هدف قرار دهید.

سئو محلی چیست؟

بعضی از مشاغل مثل یک تعمیرگاه و یا یک فروشگاه مواد غذایی و حتی یک رستوران چه نیازی دارد در همه کشورهای نتایج جستجوی گوگل دیده شود ، به نظر اگر تنها در اطراف مشتریانش دیده شود کافی است به این نحوه سئو کردن لوکال سئو یا سئو محلی می گویند.

بحث سئو محلی زمانی پر رنگ تر شد که الگوریتم کبوتر گوگل به وجود آمود.

سایت شما توسط گوگل احتمالا از طریق اطلاعات Whois دامنه و آدرس شما در domainis whois در موتورهای جستجو مورد بررسی قرار می گیرد و بر اساس اطلاعاتی که موتورهای جستجو ذکر کرده اید تعیین می کند که کدام کشور سایت شما قرار دارد.

میزبانی و هاست : میزبانی وب سایت شما نقش مهمی ایفا می کند زیرا گوگل به هاستی که وب سایت شما میزبانی می شود نگاه می کند. اطمینان حاصل کنید که محل میزبانی وب سایت از یک ارائه دهنده در کشور شما است.

بک لینک  : لینک های ورودی شما باید از وب سایت های مشابه کشور شما در آن قرار داشته باشند. اگر بیشتر بک لینک های خود را از طریق پسوند هایی مثل .ca یا این چینین تهیه کنید ممکن است گوگل فکر کند وب سایت شما در کانادا قرار دارد.

اطلاعات تماس و آدرس محل سایت : به سادگی با قرار دادن آدرس پستی خود در وب سایت می توانید کمک کنید تا موتورهای جستجو ، منطقه ای که شما در هستید را پیدا کند ، البته  من می دانم این کار را می دانستید ، اما باور کنید بسیاری از افراد فراموش می کنند.

استفاده از سایت های محلی و راهنماهای اینترنتی : در سایت های محلی ثبت نام کنید و سایت خود را در صفحات نقشه های گوگل ، یاهو و MSN Live Local ثبت کنید.

این ها فقط برخی از تاکتیک هایی هستند که ما از آنها استفاده می کنیم که به اندازه کافی ساده هستند هر کسی بتواند سایت خود را با چنین تکنیک هایی مجهز سازد. شما ممکن است از این که چگونه این تغییرات کوچک می تواند به رتبه بندی سئو سایت شما در منطقه و محل شما که هدف قرار دادید کمک کند شگفت زده می شوید.

درج آدرس و تلفن در فوتر برای سئو محلی

فوتر سایت در تمام صفحات تکرار می شود، به همین دلیل در لوکال سئو همیشه مورد توجه بوده است. می توان گفت انتهای هر سایتی مکان مناسب برای درج موارد مهم سایت میباشد که زمینه دسترسی سریع را برای کاربر فراهم می کند. به واسط تکرار می توانید موارد مورد اهمیت خود را در فوتر درج کنید تا در تمامی صفحات تکرار شود. به واسط این تکرار می توانید اهمیت موضوع را به گوگل بشناسانید.

آیا می دانید نوشتن آدرس فیزیکی محل کارتان در فوتر می تواند در روند سئو محلی به شما کمک کند؟

آدرس فیزیکی محل کار شما، یکی از موارد مهمیست که توصیه می شود در فوتر درج شود. الگوریتم جستجو محلی گوگل براساس موقعیت به نمایش نتایج جستجو می پردازد. این ترفند ، سئو محلی نام دارد. برخی کاربران نیاز خود را براساس موقعیت مکانی مخصوصا شهری جستجو می کنند برای مثال : شرکت سئو سایت در تهران

درج لینک داخلی و صفحات مهم در فوتر سایت

قرار دادن صفحات و لینکهای داخلی مهم در فوتر سایت به کاربر شانس دسترسی سریع را فراهم می کند. اینکار برای سئو سایت فروشگاهی بسیار موثر است.

در فوتر چه مواردی نباید بگذاریم؟

  • پر نکردن فوتر از لینک های کم اهمیت
  • ننوشتن متن
  • لینک خارجی
  • درج نکردن نقشه

فوتر سایت را سنگین طراحی نکنید!

از آنجا که فوتر سایت در همه صفحات تکرار می شود ، نباید بصورتی طراحی شود که حجم صفحه های مختلف را بالا ببرد. این کار باعث کندی سرعت لود سایت می شود و قطعا برای سئو سایت مضر خواهد بود.

در هر صورت انتهای سایت معمولا جایگاه خوبی برای قرار دادن مجوزها و اطلاعات تماس می باشد.

فراموش نکنید انتهای هر سایتی زاتا ارزش کمتری برای گوگل دارد و جز موارد ذکر شده در بالا، بیشتر روی آن حساب باز نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *