لوگو آپسئو

در آنالیز سئو چه متریک هایی وجود دارد؟

آنالیز سئو مسئله مهمی در شناخت سایتی می باشد که قصد دارید آن را سئو کنید.

سایت های آنلاین متعددی وجود دارند که به آنالیز سئو سایت شما می پردازند و با درج نمودن آدرس سایت خود را در این سایت ها به آنالیز و بررسی سئو سایت شما می پردازند و در خروجی عددی را به عنوان وضعیت سئو سایت به شما معرفی می نمایند.

متریک های انالیز سئو سایت

اگرچه سایت های آنلاین آنالیز و چک سئو سایت متریک های متعدد و گاها متفاوتی را برای سئو سایت ها بیان می کنند اما می توان گفت که تمامی این سایت ها بیس ثابتی برای آنالیز سئو سایت ها عنوان می نمایند و از آن پیروی می کنند.

سئو سایت: چه زمانی سئو را آغاز کنیم؟

چگالی کلمه کلیدی

هدینگ ها

بهینه سازی سرعت سایت

بهینه سازی تصاویر سایت

لینک سازی داخلی

تعداد صفحات ایندکس شده

متا تگ ها

تگ دیسکریپشن

موبایل فرندلی بودن سایت

تعداد بک لینک

تعداد دامنه های بک لینک گرفته شده

فعالیت در شبکه های اجتماعی

تعداد لینک های فالو

متن انکر تکست ها در بک لینک

وجود sitemap

تنظیمات robots.txt

همانطور که در بالا گفته شد ، آنالیز سئو راه شما را در مراحل سئو روشن تر می کند ، اما اگر بتوانید قواعد و اصول سئو را به درستی یاد بگیرید خود شما می توانید بدون کمک گرفتن از سایت های آنالیز سئو ، به بررسی و آنالیز سئو بصورت حرفه ای بپردازید.

به طور مثال این که در یک صفحه تگ های h1 , h2 وجود دارد یا خیر و اینکه چند بار تکرار شده اند کار ساده ای می باشد که با کمی کنجکاوی در سورس کد قالب می توان آن را متوجه شد ، همچنین برای بررسی مقدار متن موجود در صفحه می توان کل متن را انتخاب و در نرم افزار ورد آن را شمارش کرد ، البته شما همزمان می توانید کپی یا عدم کپی بودن متن را نیز با روش استفاده از علامت “” بررسی کنید.

میزان سئو سایت یا آنالیز وضعیت سایت شما چگونه است؟ اگر به عنوان وب مستر سایت باشید پس باید برای شما جالب باشد که بدانید تا چه میزان سئو سایت را رعایت نموده اید و اگر بخواهید عددی را به وضعیت سئو سایت خود دهید این عدد چند خواهد بود. سایت های آنلاین بسیاری میزان سئو سایت شما را مورد سنجش قرار می دهند. در ادامه متریک هایی که بیان گر میزان سئو سایت شما خواهد بود را بیان می نماییم.

میزان پیاده سازی اصول on-page سئو

متریک های on-page سئو المان هایی هستند که در درون سایت شما رعایت می گردند. رعایت هدینگ ها و عنوان صفحات سایت ، چگالی کلمات کلیدی که استفاده شده است ، لینک دهی داخلی ، وضعیت سرعت سایت ، فایل .htaccess ، تنظیمات و پیکربندی سایت ، وجود فایل site map مواردی هستند در به عنوان اصول درونی بهینه سازی سایت مطرح می شوند و در داخل سایت می بایست اجرا گردند. سایت های آنلاین براساس درصدی که تعیین نموده اند به این متریک ها مقداری را در نظر می گیرند و در خروجی عددی را به عنوان میزان سئو سایت شما بیان می نمایند.

اصول off-page در سئو سایت

علاوه بر متریک های دورنی سئو ، متریک های خارجی و بیرونی سئو نیز وجود دارد که در روند سئو سایت اثرگذار می باشند و با درصدی از اثرگذاری در روند سئو سایت مطرح می شوند. میزان بک لینک های تهیه شده ، میزان فالو و نوفالو بودن بک لینک ، وضعیت بک لینک ها متناسب با انکر تکست ، میزان فعالیت در شبکه های اجتماعی را بررسی می نمایند و با درصدی از اثرگذاری در روند سئو سایت مطرح می نمایند. این آنالیز می تواند به شما کمک نماید که نقاط ضعف و کم کاری هایی که در روند سئو سایت خود دارید را شناسایی نمایید و در جهت رفع آن اقدام کنید.

Rate this post
آنالیز سئو
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.