لوگو آپسئو
رعایت اصول اولیه سئو در طراحی سایت

رعایت اصول اولیه سئو در طراحی سایت

فهرست مطالب

رعایت اصول اولیه سئو در طراحی سایت به شما کمک می کند ، قدم های اولیه یک سایت با سئو عالی را به وجود بیاورید و قدم های بعدی را محکمتر بردارید.

از نظر گوگل هیچ اشکالی ندارد که شما به فکر سئو سایت خود هستید ، اتفاقا گوگل در سندی رسمی ، منتشر شده در سایت خود به تشویق افرادی می پردازد که سعی می کنند یک سایت خوب با محتوای با کیفیت تولید کنند.

این قانون در گوگل کاملا شفاف و واضح است که گوگل می خواهد به کاربران نتایجی را ارائه دهد که برای آن ها مفید باشد ، این شرط در تمام زبان ها و کشور ها یکسان است.

در اولین مرحله بهبود رتبه در نتایج جستجو گوگل شما باید با نیاز های کاربران آشنا شوید ، وب سایتی طراحی کنید که تجربه خوبی برای کاربر باقی بگذارد.

ویژگی های خوب یک سایت و اصول اولیه سئو در طراحی سایت

از تبلیغات بیش از حد در صفحات سایت خودداری کنید.

وب سایت خود را امن نگه دارید ، با اضافه کردن لایه امنیتی یا همان گواهینامه SSL تجربه امن برای کاربران فراهم کنید.

همواره سعی کنید وب سایت پر سرعتی داشته باشید ، به این معنی که یک وب سایت سریع تجربه بهتر و رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت.

از آنجا که نقش تلفن همراه پر رنگ تر شده است ، اگر نتوانید وب سایت مناسب برای تلفن همراه طراحی کنید قطعا الویت با شما نیست.

صفحه وب چیست؟

یک صفحه وب به شبکه جهانی اینترنت متصل شده است و می توانید از طریق مرورگر (به عنوان مثال Chrome)، یا یک مرورگر در تلفن همراه هوشمند برای عموم مردمی که به اینترنت دسترسی دارند قابل مشاهده باشد.

در دهه 1990، محتوای وب سایت ها عمدتا متن و لینک بود. امروزه محتوای وب شامل انواع زیادی از رسانه ها (مانند تصاویر، فیلم ها و غیره) و قابلیت ها (مانند ویژگی های خرید آنلاین، ایمیل، قابلیت ماشین حساب، بازی های آنلاین و غیره) است.

URL چیست؟

URL یک رشته کاراکتر است که مرورگر شما از آن برای یافتن و نمایش یک صفحه وب استفاده می کند.

معرفی چند صفحه مهم برای ایجاد حس امنیت و اعتماد بین کاربر و افزایش اعتبار نزد گوگل

بسیاری از وبسایت ها علاقه مند به برقراری ارتباط با کاربران خود هستند. دلایل زیادی وجود دارد که کاربران ممکن است برای تماس با یک وبسایت از گزارش مشکلات مانند صفحات 404 و یا درخواست حذف محتوای خاص استفاده کنند.

بسیاری از وبسایتها راه های متعددی برای کاربران برای تماس با وب سایت ارائه می دهند ، مانند:

آدرس ایمیل، شماره تلفن، آدرس فیزیکی، فرم تماس

این صفحات باعث ایجاد حس اعتماد به کابرن و افزایش اعتبار نزد گوگل خواهد شد.

انواع و میزان اطلاعات تماس مورد نیاز به نوع وب سایت بستگی دارد. اطلاعات تماس و اطلاعات خدمات مشتری بسیار مهم است برای وب سایت هایی که مبادلات مالی را آنلاین انجام می دهند ( مانند فروشگاه ها، بانک ها، شرکت های کارت اعتباری و غیره ) برای کاربران باید راهی برای پرسیدن سوالات و یا کمک در هنگام مشکلی پیدا کنید ؛ اگر شما قصد طراحی یک سایت فروشگاهی را دارید بهتر است به این موارد ذکر شده توجه ویژه ای داشته باشید.

چگونه شهرت وب سایت نزد گوگل شناسایی می شود؟

شهرت وب سایت بر اساس تجربه کاربران واقعی و همچنین نظرات افرادی است که از وب سایت استفاده می کنند به وجود می آید. به یاد داشته باشید که وب سایت ها اغلب نمایندگان واقعی، سازمان ها و سایر اشخاص هستند.

گوگل این اعتبار را بر اساس گزارش افرادی که در واقع استفاده کننده سایت هستند به دست می آورد ، این گزارش ها شامل مدت زمان ماندگاری در سایت و دفعات مراجعه نیز می باشد.

گاهی شهرت یک سایت بر اساس تبلیغات در روزنامه های محلی و یا دیگر تبلیغات غیر اینترنتی ممکن است به دست بیاید ، به طور مثال وقتی به یکباره جستجوی نام برند یک سایت به واسطه چیزی مانند دریافت جوایز معتبر یا تبلیغات تلویزیونی افزایش می یابد شواهد قوی از شهرت مثبت است.

بسیاری از افراد فکر می کنند شهرت و اعتبار الکسا در افزایش رتبه یک سایت تاثیری دارد ، سایت هایی مانند الکسا اطلاعات مربوط به ترافیک اینترنت را به وب سایت می دهند، اما شواهدی از اعتبار مثبت یا منفی ارائه نمی دهند ، پس نمی تواند مرجع مناسبی برای شهرت و اعتبار یک سایت به حساب بیاید.

مهم ترین عوامل برای شروع رتبه بندی در نتایج جستجو گوگل

مشخص بودن هدف سایت در سئو

برای رتبه بندی صفحات لازم است مشخص شود دقیقا سایت مورد نظر درباره چه تخصصی است ، این یکی از ویژگی های مهم کیفیت است.

وب سایت ها یا صفحات بدون اهدافی مفید، از جمله صفحات ایجاد شده بدون هیچ تلاشی برای کمک به کاربران، یا صفحاتی که به طور بالقوه از کیفیت پایین محتوایی استفاده می کنند، باعث آسیب به رتبه سایت می شود.

رعایت کیفیت محتوا در سایت های تخصصی

کیفیت را هنگام تولید محتوا در سایت های تخصصی رعایت کنید ، به طور مثال در یک سایت پزشکی اطلاعات پزشکی باید به صورت حرفه ای نوشته یا تولید شود و باید به طور مرتب ویرایش، بررسی و به روزرسانی شود.

به تازگی بروز رسانی هسته الگوریتم گوگل به شدت روی رتبه سایت های پزشکی تاثیر گذاشت و باعث به وجود آمدن جنجال جدی در این بروز رسانی شد ، هر چند گوگل هرگز ادعای سئو کار ها درباره ارتباط این بروز رسانی با سایت های پزشکی را تایید نکرد اما شواهد نشان می دهد سایت هایی با محتوای پزشکی تحت تاثیر رعایت کیفیت محتوا هستند.

اگر یک سایت خبری را سئو می کنید باید اخبار با اصول روزنامه نگاری تولید شود ، محتوای تولیدی خبری باید حاوی اطلاعات دقیق و به گونه ای باشند که به کاربران کمک کنند تا درک درستی از وقایع داشته باشند.

اما برخی از سایت ها به مهارت های رسمی کمتری نیاز دارند ؛مثلا بسیاری از مردم بسیار دقیق و مفید از محصولات و یا رستوران ها می نویسند حتی بسیاری از مردم راهنمایی و تجربه زندگی را در انجمن ها، وبلاگ ها و غیره به اشتراک می گذارند. این افراد عادی ممکن است متخصص در مباحثی باشند که تجربه زندگی دارند ، گوگل برای این نوع محتوا ارزش قائل است و هرگز جریمه نخواهد کرد.

البته این عدم جریمه گوگل در مورد کیفیت محتوای وب سایت هایی مانند انجمن ها و صفحات پشتیبانی سایت هایی که درباره تجربه افراد مبتلا به بیماری های خاص در پزشکی می نویسند را نیز شامل می شود ؛ این نوع محتوا معمولا معرفی و یا به اشتراک گذاری تجربه رفتن به یک دندانپزشکی یا گذراندن یک دوره بیماری می باشد.

در هر حال هنگام طراحی سایت و تولید محتوا به مواردی چون : سطح تخصص سایت ، اعتبار و اعتماد ، رضایت کاربران ، عنوان های مفید صفحات و رعایت امنیت وب سایت توجه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *