ردیابی و تحلیل رفتار کاربر در سئو سایت

رفتار کاربر نحوه تعامل مردم هنگام بازدید از وب سایت را نشان می دهد؛ رفتار کاربر می تواند به مدت زمان سپری شدن در یک صفحه ، تعداد صفحات بازدید شده و همچنین تعداد اقدامات انجام شده مانند کلیک بر روی لینک یا پخش فیلم اشاره می کند.

این کار مزایایی چون شناسایی ضعف ها و انجام اقدامات لازم در جهت بهبود کیفیت سایت و در نتیجه حفظ کاربر وارد شده خواهد داشت.

ماندگاری کاربر در سایت یکی از شروط گوگل برای رتبه بندی سایت ها می باشد، پس با ردیابی و تحلیل رفتار کاربر از کاربران خود نگهداری کنید.

رفتار کاربر و GDPR

از زمان اجرای مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) ، ممکن است این سوال را مطرح کنید که آیا این کار می تواند هنگام تجزیه و تحلیل داده های کاربر از وب سایتتان ، شما را دچار مشکل کند؟

خبر خوب این است که از آنجا که Analytics شماره شناسه ناشناس را به کاربران اختصاص می دهد ، اطلاعات شناسایی شخصی را نمی توان با رفتار کاربر وب سایت مرتبط کرد.

جنبه های مختلف رفتار کاربر

برای اینکه تصویری کامل از رفتار کاربر داشته باشید ، باید تمام جوانب آن را تحلیل کنید. سه جنبه از رفتار کاربر وجود دارد:

تجزیه و تحلیل

تست قابلیت استفاده

پشتیبانی مشتری

تجزیه و تحلیل

افزایش مداوم متوسط ​​زمانی که افراد در وب سایت می گذرانند

این جنبه اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده افراد از وب سایت به شما می دهد تا بتوانید روندها و الگوهای آن را مشخص کنید. مثال بالا تلاشهای زیادی را برای افزایش مداوم متوسط ​​زمانی که افراد در وب سایت می گذرانند نشان می دهد.

مثال زیر یک وب سایتی را نشان می دهد که از مشکلات مربوط به تجربه کاربر رنج می برد و باعث می شود افراد زمان کمتری را در سایت بگذرانند.

کاهش زمان در سایت
کاهش زمان در سایت

پشتیبانی مشتری

پشتیبانی مشتری خارج از سایت شما یکی دیگر از روش های سنجش و کسب اطلاع از رفتار کاربر سایت است.

نظرسنجی ، فرم های بازخورد و حتی تماس های تلفنی می تواند به شما در درک اهداف مشتریان و اینکه چه نکاتی در مواجهه با وب سایت دارند ، کمک کند.

ردیابی ، زمان پاسخگویی ، نرخ خروج و سایر معیارهای موفقیت مشتری می تواند به ایجاد یک تجربه کاربری بهتر برای وب سایت شما و در نتیجه سئو سایت بهتر کمک کند.

تست قابلیت استفاده

این مربوط به UX است. دستیابی به اهداف در وب سایت شما چقدر آسان است؟ برای به دست آوردن این اطلاعات ، ممکن است هنگام مشاهده سایت برای دستیابی به یک هدف خاص ، چقدر در دسترس و آسان باشد.

Rate this post
ردیابی و تحلیل رفتار کاربر
فهرست مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *