لوگو آپسئو
راهنمای سئو و بهینه سازی موتور های جستجو

راهنمای سئو و بهینه سازی موتور های جستجو

فهرست مطالب

راهنمای سئو بسیاری در بستر اینترنت و پلتفرمهای مختلف وجود دارد که علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاع و یادگیری سئو از آنها بهره ببرند. همانطور که می دانید سئو یک رشته بازاریابی است که بر روی نتایج موتور جستجوی طبیعی (بدون پرداخت) متمرکز است. سئو سایت نیازمند عناصر فنی و خلاقیت در بهبود رتبه بندی ، کنترل و افزایش جایگاه در موتورهای جستجو می باشد.

عوامل بسیاری برای سئو کردن سایت ها وجود دارد، از کلمات به کار رفته در صفحه شما تا سایر سایت هایی که به وب سایت شما لینک می دهند و بعضی اوقات سئو به سادگی موضوعی است که مطمئن شوید سایت شما به گونه ای است که موتورهای جستجو آن را درک می کند.

سئو تنها در مورد ساخت وب سایت برای موتور جستجو نیست. این مهم در مورد ساخت سایت شما برای مردم نیز هست. در آپسئو ما معتقدیم که این اصول دست در دست یکدیگر دارند.

علاوه بر ایجاد محتوای دست اول برای موتورهای جستجو، سئو همچنین به ارتقاء رتبه بندی کمک می کند تا محتوا آنجایی قرار بگیرد که جستجوگران آن را راحت تر پیدا کنند. اینترنت در حال تبدیل شدن به موضوعی رقابتی است و آن دسته از شرکت هایی که انجام سئو را در اولویت قرار دهند موفق می شوند.

در مطلب راهنمای سئو توضیح کاملی از تمام موارد استانداردهای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو ، اصطلاحات همچنین عبارات (کلمات کلیدی) است که ترافیک را به وب سایت شما می فرستد.

آیا می توانم با راهنمای سئو ، سئو سایت را خودم انجام دهم؟

دنیای سئو پیچیده است، اما اکثر مردم به آسانی می توانند اصول اولیه را درک کنند. حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش رایگان سئو به طور گسترده در وب در دسترس است، از جمله مجموعه راهنمایی و استانداردهای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو که درحال خواندن آن هستید و راهنمای سئو مانند این

با توجه به کمبود وقت، هر چند که تمایل دارید سئو را خودتان یاد بگیرید اما برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت وقت و هزینه زیادی لازم است، ممکن است تصمیم بگیرید برای سئو نیاز به یک متخصص سئو برای رسیدگی به امور سایت را دارید. شرکت هایی که سئو را انجام می دهند ممکن است متفاوت باشند برخی روش های متفاوتی دارند، در حالی که برخی از آنها یک رویکرد گسترده تر و عمومی تر اعتقاد دارند.

در هر صورت، خوب است که درکی از مفاهیم اصلی سئو را داشته باشید و راهنمای سئو را مطالعه کنید.

اگر در مورد بهبود ترافیک از نتایج جستجو جدی هستید و با سئو سایت آشنا نیستید، توصیه می کنیم راهنمای سئو را به جلو بروید. ما تلاش کرده ایم تا آن را به سادگی و مختصر و قابل درک توسط افراد مبتدی بنویسیم.

هر بخش از راهنمای سئو برای درک شیوه های بهینه سازی موتورهای جستجو موثر و مهم است.

خزیدن و فهرست کردن نتایج جستجو

موتورهای جستجو دارای دو عملکرد اصلی هستند: خزیدن و فهرست کردن ، این دو بیشترین اهمیت را دارند.

دنیای وب را یک شبکه مترو بزرگ ابر شهری تصور کنید ، هر توقف یک سند منحصر به فرد ( معمولا یک صفحه وب است ) اما گاهی اوقات یک PDF، JPG یا دیگر فایل ها نیز هستند.

موتورهای جستجو برای خزیدن کل شهر و پیدا کردن تمام توقف گاه ها در طول مسیر به یک راه نیاز دارند ، بنابراین آنها از بهترین لینک های موجود در مسیر استفاده می کنند.

با ساختار لینک های داخلی در صفحات وب همه صفحات با هم مرتبط می شوند و لینک ها اجازه می دهند ربات ها بصورت خودکار که به نام “خزنده ها” و یا “عنکبوت”شناخته می شوند برای رسیدن به میلیاردها اسناد متصل در وب حرکت کنند.

هنگامی که موتورها این صفحات را پیدا می کنند، کد آنها را رمزگشایی و قطعه قطعه می کنند و قطعات انتخاب شده را در پایگاه داده عظیم ذخیره می کنند تا زمانی که برای جستجو نیاز باشند به کار می آیند. برای انجام این کار فوق العاده از میلیاردها صفحه که می توان در یک ثانیه به آنها دسترسی پیدا کرد استفاده می شود، شرکت های موتورهای جستجو دیتا سنتر ها را در سراسر جهان ساخته اند.

این سرورها انحصاری دارای هزاران ماشین سریع با حجم بسیار زیاد اطلاعات درست شده ، وقتی یک شخص در هر یک از موتورهای اصلی جستجو می کند، آنها نتایج را بلافاصله ارائه می دهند؛ حتی یک تاخیر یک یا دو ثانیه ای می تواند باعث نارضایتی شود، بنابراین موتورها به سختی کار می کنند تا درخواست ها را به سرعت پاسخ دهند.

موتورهای جستجو ماشین های پاسخگو هستند. هنگامی که یک فرد جستجوی آنلاین را انجام می دهد، موتور جستجو یک دسته از میلیاردها اسناد را مرتب می کند.

موتور جستجو دو چیز را انجام می دهد: اول، تنها نتایجی را که به جستجو مرتبط است یا مفید است نمایش می دهند. دوم، این نتایج را با توجه به محبوبیت وب سایت های فعال در این زمینه رتبه بندی می کنند.

موتورهای جستجو چگونه ارتباط و محبوبیت را تعیین می کنند؟

در یک موتور جستجو ، ارتباط به معنای بیش از یافتن یک صفحه با کلمات مناسب است. در روزهای اولیه وب، موتورهای جستجو به مراتب ساده تر و سئو سایت چند گام ساده بیشتر نبود و همچنین نتایج جستجوی با ارزش نیز محدود بودند.

در طول سالها، مهندسان روشهای هوشمندتری برای مطابقت نتایج با درخواست جستجوی کاربران طراحی کرده اند. امروزه صدها عامل موثر در ارتباط هستند و ما در مورد اهمیت آن توضیح خواهیم داد.

موتورهای جستجو معمولا فرض می کنند که محبوب ترین سایت، صفحه یا سند، زمانی مورد اهمیت قرار میگیرد که ارزشمندترین اطلاعات در آن صفحه قرار می گیرد. این فرضیه نسبت به رضایت کاربر با نتایج جستجو نسبتا موفق بوده است.

محبوبیت و ارتباطات به صورت دستی انجام نمی شود. در عوض، موتورها از معادلات ریاضی (الگوریتم) برای تشخیص خوب از خوب تر استفاده می کنند و سپس خوب تر را به ترتیب کیفیت (محبوبیت) رتبه بندی می کنند.

این الگوریتم ها اغلب شامل صدها متغیر هستند. در زمینه بازاریابی جستجو، ما آنها را به عنوان “عوامل رتبه بندی” یاد می کنیم.

عوامل رتبه بندی موتور جستجو

چگونه می توان در رتبه بندی جستجو موفق شد؟ الگوریتم های پیچیده موتورهای جستجو ممکن است غیر قابل نفوذ باشند اما گوگل توصیه می کند برای رتبه بندی بهتر در موتور جستجو این موارد را رعایت کنید :

صفحات ترجیحا برای کاربران طراحی شود نه برای موتورهای جستجو ، کاربران خود را فریب ندهید یا مطالب بی ارتباط با موضوع سایت خود را به موتورهای جستجو ارائه ندهید ، یک سایت را با یک سلسله مراتب روشن و لینک های داخلی ایجاد کنید. هر صفحه باید از حداقل یک پیوند متنی ثابت تشکیل شده باشد.

یک سایت با اطلاعات مفید را ایجاد کنید و صفحاتی را بنویسید که به وضوح و دقیق محتوای شما را توصیف کنند. اطمینان حاصل کنید که <title> عناصر و ویژگی های ALT شما توصیفی و دقیق هستند.

از کلمات کلیدی برای ایجاد URL های قابل فهم توسط انسان استفاده کنید. تنها یک آدرس URL را برای رسیدن به یک سند به کار بگیرید، با استفاده از 301 تغییر مسیر یا ویژگی rel = “canonical” برای جلوگیری از آدرس تکراری و محتوا بهتر می توان استفاده کرد.

مهندسان بینگ در مایکروسافت برای رتبه بندی بهتر در موتور جستجوی خود توصیه می کنند:

مطمئن شوید یک ساختار URL با کلید واژه غنی وجود داشته باشد ، اطمینان حاصل کنید که محتوا در داخل رسانه های (Adobe Flash Player، جاوا اسکریپت، آژاکس) توسط خزنده ها غیر قابل دسترس نشود.

محتوای غنی از کلمه کلیدی مرتبط ایجاد کنید که کاربران به چیزی که جستجو کردند برسند. همچنین به طور منظم مطالب تازه تولید کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *