لوگو آپسئو

تاریخچه سئو

تاریخچه سئو را می توان با شروع به کار موتورهای جستجو به اوایل سال 1990 دانست. موتورهای جستجوی یاهو، آلتا ویستا، اینفوسیک از جمله ابتدایی ترین موتورهای جستجو بودند. با توسعه علم و فناوری مربوط به اینترنت موتورهای جستجو از الگوریتم پیچیدهای برخوردار شدند. با توسعه موتورهای جستجو به منظور بالا رفتن آمار بازدید کنندگان، سئو سایت رسما فعالیت خود را آغاز کرد. امروزه موتور جستجو گوگل و یاهو جز اصلیترین موتورهای جستجویی است که باید سایت ها را بر مبنای الگوریتم از پیش تعیین شده آنها به روزرسانی ویا به عبارت دیگر بهینه نمود مهندسان بخش سئو به تدریج با گسترش انجام رتبه بندی صفحات وب به وسیله موتورهای جستجو، در جستجوی راههایی جهت افزایش تاثیرپذیری موتورهای جستجو به وسیله روش های گوناگونی بودند.

بررسی اهداف سئو

شاید بتوان به تعبیری هدف اصلی سئو را بالا بردن نتیجه جستجو طبیعی و هم چنین بالا بردن میزان رابطهی ما بین کلمات کلیدی و صفحات به وسیله کاربران دانست.
با انجام فرآیند جستجو توسط کاربر، اکثر صفحات دارای ارتباط با موضوع مورد جستجو نمایش داده میشود. این امر هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربر دارای فواید زیادی است. چرا که طی این عملیات کاربر حداکثر نتایج مربوط به موضوع مدنظر را یافته و به موتور جستجو اعتماد می کند. با توجه به این که چگونه و با چه روشی یک کلمه کلیدی با بهینه سازی مورد استفاده قرار بگیرد، به بازه زمانی نیازمند است. بهینه سازی سایت کمک موثری در بالا بردن آمار تعداد بازدیدکنندگان سایت می کند.
یکی از مواردی که برای افزایش اعتبار سایت ها بسیار مهم است، این امر می باشد که در نتایج جستجوی گوگل در صفحه اول و حتی جزو نتایج طبیعی اولیه قرار گیرند.
اجمالا می توان گفت سئو سبب مواردی همچون:

  • تاثیر به شدت بالایی در میزان بازدید وب سایت دارد.
  • ابزاری مناسب و کاربردی برای تبلیغات است.
  • باعث به وجود آمدن برند می گردد.
  • باعث بالا رفتن میزان فروش محصولات سایت موردنظر می گردد.
    و…
Rate this post
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.