صفحه 404 سفارشی

ایجاد صفحه 404 سفارشی

فهرست مطالب

صفحه 404 در واقع همان صفحه ای است که کاربر پس کلیک بر روی لینکی که دیگر وجود ندارد با آن روبرو می شود ، زیرا آن لینک احتمالا شکسته شده است و دیگر در دسترس نیست.

چرا باید صفحه 404 سفارشی بسازید؟

وقتی کاربر به دنبال اطلاعاتی می گردد و به صفحه 404 برخورد می کند بهتر است اطلاعات مفیدی در اختیارش بگذارید ، اما اگر صفحه 404 جذاب نباشد قطعا برای سئو سایت، اعتبار و برندینگ سایت خوب نیست.

اگر به سرور خود دسترسی داشته باشید، توصیه می کنیم یک صفحه 404 سفارشی ایجاد کنید؛ یک صفحه 404 سفارشی خوب به مردم کمک می کند تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند و همچنین مطالب مفید دیگری را به دست آورند همچنین کاربر را تشویق می کند تا سایت شما را بیشتر بگردد.

از آنجا که یک صفحه 404 همچنین می تواند یک صفحه استاندارد HTML باشد، شما می توانید آن را به طوری که می خواهید سفارشی کنید.

در اینجا چند پیشنهاد برای ایجاد یک صفحه موثر 404 وجود دارد که می تواند بازدیدکنندگان را در سایت خود نگه دارد و به آنها کمک کنید اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند:

به وضوح به بازدید کنندگان بگویم که صفحه ای که می خواهید پیدا نمی شود؛ استفاده از زبان دوستانه و دعوت به کنجکاوی بیشتر بهترین راه است.

اطمینان حاصل کنید که صفحات 404 شما همانند سایر موارد وب سایت شما از همان قالب و ترکیب (از جمله منوی سایت) استفاده می کنند.

در نظر بگیرید لینک ها را به محبوب ترین مقالات یا پست های خود اضافه کنید و همچنین لینک به صفحه اصلی سایت شما در صفحه 404 سفارش وجود داشته باشد.

در مورد ارائه یک راه حل به کاربران برای گزارش یک لینک خراب فکر کنید.

مهم نیست که صفحه 404 سفارشی چقدر زیبا و مفید باشد، احتمالا نمی خواهید آن را در نتایج جستجو Google نمایش دهید، برای جلوگیری از نشان دادن 404 صفحه توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو، مطمئن شوید که وبسایتی شما هنگامی که یک صفحه از دست رفته درخواست می شود، یک کد وضعیت 404 واقعی HTTP را بازگرداند.

از ابزار «ریدایرکت» برای اطلاع به گوگل در مورد حرکت سایت خود استفاده کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *