لوگو آپسئو

افزایش بازدید از طریق راه حلهای سئو

افزایش بازدید سایت هدف بسیاری از سایتهای ایرانی می باشد که به منظور کسب درآمد صورت میگیرد. اما روش های مختلفی برای افزایش بازدید سایت وجود دارد. همه این روشها بازدید را افزایش می دهند اما تنها یکی از این روش ها واقعا کار می کند.

همانطور که می دانید بیشترین ترافیک سایتها را موتورهای جستجو مخصوصا گوگل فراهم می کند. به طور مثال اگر یک سایت دانلود فیلم دارید قطعا برای رسیدن به بازدید های بالا به گوگل وابسته هستید.

سئو سایت جهت افزایش بازدید

اگر شما یک سایت بهینه ، عالی ، پر سرعت ، حتی با هزاران محتوای یونیک و با کیفیت را داشته باشید باز هم به سئو سایت نیاز دارید. سئو یک راه حل قطعی برای افزایش بازدید سایتها به شمار می رود.

هدف گذاری سایت با سئو هدفمند

همانطور که گفته شد، سئو باعث بهبود رنک در گوگل و در نتیجه افزایش بازدید سایت خواهد شد. این ترافیک ارزشمند نه تنها شهرت زیادی برای شما به وجود می آمورد ، بلکه باعث فروش بیشتر نیز می شود. حال تصور کنید یک سایت فروشگاهی که به شدت به ترافیک ورودی از طریق گوگل برای فروش بیشتر نیازمند است؛ حال اگر صرفا برنامه سئو افزایش بازدید سایت باشد، قطعا آنچنان فروش نخواهد داشت. دلیل آن ساده است؛ ترافیک ورودی هدفمند نیست. در واقع بازدیدکنندگان سایت به دنبال هدف خاص یا دقیق تر اگر بگوییم به دنبال خرید از سایت مربوط نیستند. حال چه باید کرد؟

ما در آپسئو با اجرای سئو هدفمند می توانیم افزایش بازدید از سایت ها را با توجه به کاربرد سایت هدفمند کنیم. در حقیقت با تمرکز بر روی هدف وب سایت، سئو را برای مشتریان بالقوه راه اندازی می کنیم نه صرفا جهت بازدید زیاد از سایت.

افزایش ترافیک با سئو هدفمند

سئو هدفمند بیشتر به کار آن دسته از سایت هایی می آید که قصدشان از سئو فروش بیشتر باشد نه صرفا بازدید کننده

سئو افزایش بازدید برای آن دسته از وب سایت هایی مناسب است که به دنبال افزایش ترافیک و کاهش الکسا هستند. این دسته از سایت ها که شامل سایت های تبلیغاتی ، سایت های فیلم و موزیک می باشد ، می توانند با خیالی آسوده بدون استفاده از روش های غیر اصولی و پر هزینه که حتی ممکن است با مشکل پنالتی گوگل مواجه شوند مناسب است.

نمایش در موتور جستجو چگونه است؟

آنالیز ترافیک سایت نشان می دهد که 70 درصد کاربران بیشتر سایت ها از طریق موتور جستجو وارد سایت می شوند. سایت هایی که توانسته اند نمایش لینک خود را در موتورهای جستجو بیشتر کنند توانسته اند درصد بازاریابی خوبی را برای خود کسب نمایند. بازاریابی موتور جستجو کلمه ای فراتر از سئو سایت می باشد.

لیست کلمت کلیدی در سئو سایت

اگر سایت خود را تنها صرف یک کلمه کلیدی کنید پس بازاریابی اینترنتی خود را تنها به همان کلمه کلیدی محدود کرده اید. پس برای بهبود بازاریابی اینترنتی خود و یافتن سهم بازار بیشتر از موتور جستجو لیستی از کلمات کلیدی را اجرا نمایید. لیست کلمات کلیدی شما می بایست در محوریت کلمه کلیدی اصلی سایت شما باشد و این امر خود کمکی به کلمه کلیدی اصلی سایت شما می نماید.

بازاریابی محتوا در سئو سایت

بازاریابی محتوا که به تولید محتوا در تیترهای مختلف بد راستای کلمه کلیدی و زمینه کسب وکاری شما است می تواند کمک بسیاری در بهبود بازاریابی اینترنتی شما و افزایش نمایش لینک سایت شما در موتور جستجو نماید. لیستی از تیترها و مطالبی که مورد نیاز کاربران است را تهیه نمایید و برای ان محتوا تهیه نمایید و منتشر نماییدو این امر موجب می شود که شما در لیست کلمات کلیدی و نیز عبارات در موتور جستجو به نمایش گذشته شوید و همین امر فرصت های بازاریابی اینترنتی شما را بیشتر می نماید.

در مطالب قبلی عنوان شد که بیشترین نوع یافتن مطلب در وب با استفاده از موتورهای جستجو صورت میگیرد و باید وب سایت ها را با الگوریتم های این موتورهای جستجو هماهنگ نمود. در حال حاضر دو موتور جستجو گوگل و یاهو در میان پرترافیک ترین سایت های وب قرار گرفتهاند. کار اصلی گوگل بر جستجو بنا نهاده شده است و یاهو نیز بر جست و جو تمرکز ویژه ای دارد. ترافیک بالای این دو سایت به خوبی اهمیت موتورهای جست و جو را نشان می دهد. در واقع به سادگی میتوان نتیجه گرفت بسیاری ازکاربران احتمالی سایت ها به شکل روزانه به یکی از این دو سایت سر میزنند. بنابراین شناخت روبات های این دو موتور جستجو برای انجام عملیات بهینه سازی سایت جهت سئو کاران بسیار پر اهمیت است.

آمار استفاده کاربران از سایت های سئو شده در موتورهای جست و جو

چه ما پذیرا باشید چه نه باید گفت موتورهای جست و جو ابزارهای مناسبی هستند که خریداران به کمک آن ها کالا و خدمات مورد نیاز خود را پیدا میکنند. از سوی دیگر بررسی رفتار کاربران نشان داده است که تقریبا در ده رتبه اول نتایج جست و جو شده قرار گرفته در صفحه اول موتورهای جستجو مورد توجه کاربران است و مخاطبان تنها به این لیست مراجعه میکنند. تقریبا تمامی کاربران به این موضوع مشرف شدهاند که در بیشتر موارد ده رتبه اول نتایج جست و جو میتواند خواسته های آن ها را برآورده سازد و هنوز هم علاقه دارند که تنها این سایتها را مرور کنند. بنابراین عملیات سئو سایت جهت ماندگاری و قرار گیری در صدر بسیار مهم است. بررسی ها نشان می دهند که رتبههای بیشتر از 30 در موتورهای جستجو ترافیک بسیار کمی را جذب می کنند.

آمار سایت

طبق تحقیقات سه سایت لیست شده در ابتدا نتایج اصلی و مقصد اصلی بیشتر کاربران میباشد و در حدود 90 درصد کاربران حتما به یکی از سایتهای رتبه یک تا ده مراجعه خواهد کرد. در حدود یک سوم کاربران سایتی را که در ابتدای جستجو قرار دارد را سرآمدتر از باقی سایتها میدانند. با توجه به مباحث گفته شده و نتایج بدست آمده میتوان نتیجه گرفت کسب رتبههای بالا در موتورهای جست و جو به چه میزان دارای اهمیت است و اجرای عملیات سئو بخش مهمی برای رسیدن به نتایج موثرجستجو این موتورها محسوب میشود

یکی از بخش های مهم در سئو سایت دانش و اطلاعات در مورد بخش های مختلف و روابط افراد در برخورد با سایت ها و عملکرد خود سایت ها، خواسته های موتورهای جست و جو و… می باشد. کاربران اطلاعات مورد نیاز خود را با روش های گوناگونی بستر اینترنت می یابند و ابزار متنوعی را در این راه به کار می گیرند. اما زمانی که سخن از خدمات جست و جو در وب می شود با توجه به نوع جمع آوری و نمایش اطلاعات با دو گروه اصلی روبه رو هستیم:

موتور جستجو search engine

تفاوت دو گروه گفته شده در این بخش است که پایگاه داده ها موجود در موتورهای جستجو را نرم افزارها تشکیل می دهند در حالی که در بخش فهرست عوامل انسانی در آن دخیل هستند. امروزه دیگر مقدارعملکرد فهرست ها دیگر به میزان قبل نیست و موتورهای جستجو در برابر آن ها به برتری دست یافته اند. از جمله موتورهای جستجو می توان به مواردی همچون: google , bing , ask , gigablast , blekko , duckduckgo , yahoo و… را نام برد. عمل جمع آوری اطلاعات در موتورهای جستجو برعهده نرم افزارها می باشد. این نرم افزارها را به اسم روبات ( robot) یا نرم افزارهای اسپایدر ( spider) یا خزنده می نامند. که سئو کاران باید به طور مداوم و همیشه به دنبال تغییرات الگوریتم این نوع نرم افزارها برای اجرای عملیات سئو سایت باشند.

عملکرد موتورهای جستجو گر مختلف در اجرای سئو سایت

تقریبا عملکرد تمامی موتورهای جستجو با درجه های متفاوتی از موفقیت دارای کار و عملیات یکسانی هستند و آن نیز فراهم نمودن یک ابزار ساده جهت جستوجو برای کمک به کاربران اینترنت در یافتن اطلاعات مورد نیاز خود می باشد. برای این هدف موتورهای جستجو از اطلاعات موجود در پایگاه داده خود بهره می برند که این اطلاعات نیز به راه های مختلفی تهیه می گردد. اما برای انجام سئو سایت باید هر یک از این موتورهای جستجو را به شکل جداگانه ای بررسی نمود و با توجه به الگوریتم و چارچوب ساختاری آن موتور بهینه سازی سایت مورد نظر را انجام داد.

Rate this post
افزایش بازدید
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.