شناسایی الگوریتم و روبات های گوگل و تاثیر در سئو سایت

شناسایی روبات های گوگل در سئو سایت بخش اصلی جهت اجرایی کردن بهینه سازی سایت می باشد. روبات های گوگل در واقع جز اجزا هوشمند گوگل محسوب شده که در سراسر اینترنت به حالت خزنده حرکت کرده و از طریق لینک ها از صفحه ای به صفحه دیگر جهش می کنند. کار روباتهای گوگل فهرست کردن صفحات وب سایت ها میباشد. گوگل با توجه به اطلاعاتی که این روباتها جمع آوری میکنند استفاده نموده تا از این طریق به صفحات سایت در ارتباط با عبارتهای گفته شده رتبه بدهد. امروزه گوگل بیش از گذشته بر محتوای سایت ها تسلط پیدا کرده و روباتهای آن در سراسر سایت ها خزیده و اطلاعات را تحلیل و در سطح وسیع آزمایش می کنند.

وظیفه ربات های گوگل چیست ؟

اما در این بین وظیفه شما جهت سئو سایت و سازگاری با روبات های گوگل چیست؟ وظیفه اصلی شما به عنوان دارنده یک وب سایت این است که تا آن جا که امکان دارد وب خود را جهت روباتهای گوگل ساده سازی کنید. محتوای مناسب روی سایت خود قرار دهید تا هم تعداد کاربران خود را زیاد کرده و راضی نگهدارید و هم چنین روبات های گوگل نیز شما را بپسندند.

روبات های گوگل و بخش محتوایی در سئو سایت

روباتهای گوگل دیگر محتوای شما را به صورت کامل بررسی میکند. در گذشته گوگل تنها به دنبال کلمات کلیدی بود که تنها در قسمتهای ابتدایی و نزدیک بالای مقاله و بخشهای کلیدی وجود داشتند اما امروزه دیگر بر این مبنا قرار ندارد و روباتهای گوگل حتی میتوانند فرمت HTML و عبارتهای کلیدی را پیدا کرده و محتوای کپی و تکراری را تشخیص بدهند. روباتهای گوگل توانایی تشخیص زیادی پیدا کرده اند و می توانند ساختمان جمله بندی ها، طول متن، سطح و نوع خواندن، فرمت متن، واژه ها و کلمات کلیدی، ابزارها، متن در مقابل تصاویر و… را بشناسند. بنابراین کار سئو کاران و انجام عملیات سئو جهت ایجاد محتوا کمی مشکل تر شده و باید جهت اجرای نوشته های داخلی سایت دقت لازم را داشته باشند.

203 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...