لوگو آپسئو

سئو چیست؟

سئو چیست؟ سئو یک روش استراتژی جهت بهینه سازی موتور جستجو ، مجموعه تکنیک ها و تاکتیک هایی است که برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان به اصطلاح ارگانیک به یک وب سایت با به دست آوردن رتبه بندی بالا در صفحه نخست نتایج جستجو موتورهای جستجو (SERP) از جمله گوگل ، بینگ ، یاهو و دیگر موتورهای جستجو می باشد.

سئو یعنی استفاده و رعایت نکات ، ترفند ها و شناخت الگوریتم های گوگل جهت کسب رتبه اول در گوگل که به آن بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نیز گفته می شود.

قطعا بدون سئو سایت کسب رتبه اول گوگل کار ساده و در دسترس نیست اما با سئو می توان این جایگاه را به دست آورد.

هر چند بسیاری از افراد ادعا می کنند توانایی انجام سئو دارند و می توانند سایت ها را در گوگل به رتبه اول بیاورند اما واقعا در عمل کار ساده و قابل پیشبینی نیست.

آنچه که همه می دانند ، بودن سایت در نتایج گوگل یک مسئله است و بودن در رتبه اول و لینک اول گوگل یک چیز جدا ، اما در هر صورت تنها بودن در بین لینک های ابتدایی گوگل می تواند تفاوت زیادی برای یک کسب و کار ایجاد کند و این کار تنها با سئو سایت امکان پذیر است.

کار سئو چیست؟

کار سئو بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تخصص در تجزیه و تحلیل ، بررسی و پیاده سازی تغییرات در وب سایت ها به طوری که آنها را برای موتورهای جستجو بهینه سازی می کند. این به این معنی است که رساندن حداکثر ترافیک به سایت با بهبود رتبه صفحه در موتورهای جستجو

هدف از سئو و بهینه سازی پیدا کردن سایت توسط موتورهای جستجو مخصوصا گوگل ، رتبه بندی و قرار گیری در بالای نتایج موتور جستجو می باشد ، روند سئو و بهینه سازی یک فرایند یک بار نیست و نیاز به تعمیر و نگهداری ، تنظیم ، تست مداوم و نظارت دارد.

سئو سایت

خوشبختانه بر خلاف تمام گزینه های موجود در موفقیت انسان ها که دستخوش حسادت و یا دخالت عوامل انسانی می شوند و امکان آن بسیار پایین می باشد ، موفقیت در گوگل گزینه ای بدون دخالت مستقیم انسان و کاملا بر اساس الگوریتم های گوگل انجام می شود و این تضمین وجود دارد در صورتی که یک سایت از کیفیت بالایی برخوردار باشد و اصول سئو را رعایت کرده باشد ، با کمی تلاش به رتبه اول دست یابد.

کسب رتبه اول در گوگل

اگر بخواهیم به سئو و کسب رتبه اول در گوگل نگاهی مالی و ارزشی داشته باشیم، باید گفت کسب رتبه اول در گوگل و صفحه اول گوگل مانند گنجی بی پایان می باشد که می تواند پول و منفعت بسیاری را روانه جیب شما بکند.

سئو را چگونه فرا بگیریم؟

سئو در واقع یک کار پیچیده درباره شناخت عوامل تکنیکال و الگوریتمی می باشد که تنها افراد محدودی به آن دسترسی دارند و واقعا انجام می دهند ، معمولا افرادی که خود در نتایج گوگل در کلمات سئو سایت رتبه بالایی دارند و توانایی حفظ آن را دارند می توانند واقعا رتبه بندی سایت ها را دستکاری کنند ، آپسئو مدت ها است در کلیدواژه های مختلف نظیر سئو سایت ، الکسا و غیره در گوگل رتبه اول را دارد و تا کنون وب سایت های بسیاری را به رتبه اول آورده است.

روند سئو توسط افراد غیر متخصص

روند سئو

سئو یک تخصص حرفه ای است که توسط متخصصین سئو و بهینه سازی انجام می شود ، اگر فردی علاقه مند به یادگیری سئو و انجام سئو سایت توسط خودش می باشد ، با حجم زیادی از اطلاعات پیچیده و غیر مرتبط با تخصص خود روبرو خواهد شد که ضمن کاهش روند پیشرفت و از دست دادن زمان طلایی در خطر حذف از رتبه قرار می گیرد.

برای شکست دادن رقیبان، هوشمندی بسیار کارساز است. برای آن که رقیبان خود را شکست دهید باید هم خودتان را به درستی بشناسید و هم رقیبان خود را. علاوه بر این که زمان کافی برای تحلیل سایت جهت عملیات سئو سایت قرار می دهید، باید زمان مناسبی نیز برای تحلیل سایت های رقیب در این زمینه قرار دهید. هم چنین باید از کلمات متناسب با مقدار کسب و کار و هم چنین مقدار بودجه سایت آن ها را برگزینید.

کسانی که از سایت های دارای هاستینگ اشتراکی استفاده می کنند و یا سایتی که تنها ده صفحه دارد حتی با داشتن سرور اختصاصی آماده پذیرش ترافیک میلیونی نیست. برای این کار باید پروسه انجام سئو سایت را متمرکز بر کلمات و عبارت هایی جهت انتخاب کلمه کلیدی کنیم که دارای محبوبیت متوسطی می باشد. این عبارت ها دو تا سه کلمه هستند و مستقیم به کلمه مادر اشاره ندارد. این روش تقریبا برای تمامی سایت های تازه کار و یا سایت های با مخاطب خاص کاربرد دارد. این روش برای دیگر سایت ها نیز کاربرد دارد، اما معمولا با فاصله زمانی کوتاه تر باید برنامه ریزی شود. اما نکته مهم در این بخش ارزیابی نتایج حاصل از کار در هر گام می باشد.

چگونه با عملیات سئو از رقبا پیشی بگیریم؟

بررسی کلمات کلیدی و محتوایی در سایت رقبای خود یکی از بخش های مفید برای بدست آوردن نتیجه بهتر برای انجام عملیات سئو سایت می باشد برای این کار کافی است به سایت آن ها مراجعه نموده و صفحات مختلف آن را مطالعه کنید. عنوان صفحات داخل سایت به شکل کاملی گویای بسیاری از موارد است. دقت در کلمات مورد استفاده در جست و جوهای داخلی سایت و تحلیل آمار دیدن کلمات کلیدی از سایت جز بخش هایی است که می تواند کمک زیادی به شما در اجرای سئو این بخش نماید. بخش دیگر استفاده از کلمات مرتبطی می باشد که برخی از موتورهای جستجو آن را هنگام جستجو پیشنهاد می کنند.

با ما تماس بگیرید : سئو تهران 22428931

5/5 - (1 امتیاز)
سئو چیست؟
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.