چگونه رفتار کاربران سایت خود را آنالیز کنیم؟

شما به عنوان وب مستر باید بدانید که کاربران چه عکس العملی را در سایت شما دارند. در واقع دانستن این موضوع که چه بخش ها و صفحاتی از سایت شما برای کاربران جالب است می تواند شما را در جهت بهبود سایت و نیز سئو سایت کمک نماید. زیرا که کاربرپسند بودن سایت یکی از متریک های مورد بررسی در سئو سایت می باشد. اما چگونه آنالیزی از رفتار کاربران داشته باشیم. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

ابزار گوگل آنالیتیک در آنالیز کاربران

گوگل آنالیتیک یکی از ابزارهای گوگل می باشد که به منظور در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در خصوص وضعیت سایت به وب مسترها ایجاد شده است. در واقع گوگل انالیتیک یکی از ابزارهای کاربردی در روند بهینه سازی سایت است که شما را در جهت کسب اطلاعات و نیز متریک ها در جهت بهبود ترافیک و نیز سئو سایت شما راهنمایی می کند.

گوگل انالیتیک چگونه رفتار کاربران را آنالیز میکند؟

کاربران به واسط کلمه کلیدی و یا عبارتی وارد سایت شما می شوند. حال اینکه از کدام صفحه شما بیشترین ترافیک ورودی را دارید و یا کاربران از چه صفحه ای وارد سایت شما شده اند می تواند اطلاعات بسیار مفیدی در روند سئو سایت شما باشد. گوگل آنالیتیک به شما می گوید که کاربران از چه صفحه ای وارد سایت شما شده اند ، کاربر از چه آی پی وارد سایت شما شده است ، کاربر از طریق موبایل یا سیستم وارد سایت شما شده است ، کاربر چه صفحات دیگری را مشاهده و بازدید می نماید، کاربر چه تایمی در سایت شما باقی می ماند. دانستن تمامی این اطلاعات می تواند شما را در جهت بهبود کاربرپسندی سایت شما و نیز سئو سایت شما کمک نماید.

Rate this post
فهرست مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *