سئو سایت را چگونه آغاز کنیم؟

معمولا از زمان آغاز به طراحی وب سایت و کلید خوردن پروژه، سئو سایت و بهینه سازی وب سایت نیز همگام با آن شروع می گردد. امروزه کمتر شخصی عدم تمایل خود را از سئو سایت از زمان شروع به طراحی آن اعلام می دارد. بدیهی است اگر از همان ابتدای امر رعایت اصول سئو در ساختار و قالب و حتی کدنویسی های سایت اعمال گردد، به مراتب اثر بیشتری در موفقیت بهینه سازی سایت در مقایسه با زمانی خواهد داشت که کار ساخت سایت به پایان رسیده و بگونه ای با ویرایش کدها و یا بارگزاری قالب جدید المان های سئو در آن اعمال گردد.

شروع سئو سایت

برای شروع به انجام پروسه سئو سایت، توجه به رعایت موارد زیر ضروری است:

انتخاب قالب
یکی از فاکتورهای اصلی در سئو، بهره مندی از قالب ریسپانسیو و واکنش گرا برای سایت می باشد. این قابلیت باید از همان ابتدا مطرح گردد تا منجر به دوباره کاری طراحی سایت نگردد.

انتخاب کلمات کلیدی
فاکتور دیگر، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. با توجه به زمینه و فعالیت کاری سایت (نوع خدمات و محصولات و یا نوع سایت) کلمات کلیدی گزینش می گردد. توجه به وضعیت رقیبان و جایگاه سایت آنها بر اساس کلمات کلیدی مشابه، گام مهمی برای انتخاب کلید واژه مناسب و پیشی گرفتن از رقبا خواهد بود.

سئو onpage

کار بر روی سئو onpage یا سئو داخلی شامل موارد روبروست: رعایت متاتگ ها، بهینه سازی سایت و اصلاح کدهای مخرب و زاید، رعایت اصول خاصیت های tiltle و alt برای تصاویر و فایل ها، فشرده سازی و کاهش حجم تصاویر و در نهایت کاهش حجم صفحات وب برای افزایش سرعت لود سایت و از همه مهمتر تولید محتوای یونیک و معتبر به صورت مستمر.

سئو offpage

سئو آف پیج یا سئو سایت خارجی ، از طریق لینک سازی های قوی از سایت های مرتبط، فعالیت و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و شبکه های مجازی چون facebookو twitter و linkedin و 
کانال های تلگرام و شبکه پربازدید اینستاگرام، صورت می گیرد.

95 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...