لوگو آپسئو

استفاده از کلیدواژه های LSI در بدنه نوشته

کلیدواژه های LSI کلمات هم معنی و کلمات و عباراتی هستند که با کلیدواژه های اصلی شما ، قرابت معنایی دارند. در واقع LSI مخفف عبارت Latent semantic indexing می باشد که معنای آن اندیس گذاری معنایی نهفته است.

کلیدواژه های LSI بخشی از الگوریتم جستجوی گوگل هستند که هدف از بررسی آنها درک صحیح منظور کاربران به منظور ارائه بهترین نتایج ممکن به کاربران برای یک عبارت جستجو شده است.

چگونه باید کلید واژه های LSI را بیابیم؟

این کار بسیار ساده است ، فرض کنید که کلید واژه اصلی شما “on page SEO techniques” و یا “تکنیک های سئوی درون صفحه ” است. در نوار گوگل همین عبارت را جستجو کنید و به انتهای صفحه نتایج بروید تا مطالب پیشنهادی مرتبط گوگل (“Searches Related to…”) را ببینید.

علاوه بر این شما می توانید از ابزارهای LSI Graph و Google Trends نیز برای این کار کمک بگیرید.

کلیدواژه های LSI

کلیدواژه های هم معنی در واقع یک عامل رتبه بندی در گوگل است که توسط این لغات درک بیشتری از محتوا پیدا می کند ، به طور مثال گوگل برای اینکه بداند منظور از استفاده کلمه سیب اپل برای کامپیوتر اپل است یا سیب خوردنی اپل از کلمات هم معنی استفاده می کند.

اشتباهات استفاده از کلمات هم معنی در سئو سایت

یکی از اشتباهات وبمستران و یا سئو کاران این است که به هدف افزایش ترافیک و احیانا به دست آوردن رتبه در کلمات شبیه به هم تلاش می کنند ، استفاده از صفحات با عباران هم معنی ضمن گیج کردن گوگل از هدف مطلب اصلی و رتبه نگرفتن هیچ کدام از کلمات از اعتبار صفحات کاهش می یابد.

توصیه می کنیم برای رساندن مفهوم بهتر محتوا از کلمات هم معنی در بدنه محتوای اصلی استفاده کنید ، این کار ضمن روشن شدن درک اصلی محتوا برای گوگل ، در صورت رتبه گرفتن صفحه کورد نظر دیگر لغات جایگاه مناسبی به دست می آورند.

Rate this post
استفاده از کلیدواژه های LSI در بدنه نوشته
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.