سئو کلیدواژه های طولانی

استفاده از عبارات کلیدی طولانی و کم رقابت در سئو

فهرست مطالب

عبارات کلیدی طولانی در این مقاله ، اشاره به کلیدواژه های بیشتر از 3 سیلاب دارد. خیلی از افراد قدرت و ارزش عبارات کلیدی طولانی را نادیده می گیرند و یا حتی فکر می کنند تمرکز روی آنها اشتباه است. اما با آپسئو همراه باشید تا با دنیای با ارزش کلمات کلیدی طولانی آشنا شوید.

عبارات کلیدی طولانی به دو دسته تقسیم می شوند ، دسته اول سئو راحتی دارند ولی دسته دوم گاهی به سختی کلیدواژه های پر رقابت کوتاه هستند. پس به صرف طولانی بودن کلیدواژه نباید رتبه بندی آن را ساده تصور کرد.

عبارات کلیدی طولانی چیست؟

عبارات کلیدی طولانی

عبارات کلیدی طولانی ، کلیدواژه های چند سیلابی هستند که ترافیک کم اما نرخ تبدیل بالاتری در فروش دارند. ویژگی این نوع کلیدواژه فوق باعث شده در زمان کوتاه تر و ساده تر ، به رتبه بالا در نتایج گوگل برسد. اما آیا همه عبارات کلیدی طولانی ساده هستند و رتبه میگیرند؟

خیر. عبارات کلیدی طولانی وابستگی زیادی به تعداد جستجو و رقابتی شدن دارند ، یعنی ممکن است ، کلیدواژه چند سیلابی به ظاهر ساده اما دارای سختی زیادی باشد. چراکه به دلیل مورد توجه قرار گرفتن توسط بسیاری سایت رقیب دیگر به عبارات کلیدی طولانی سخت تبدیل شده باشد.

همانطور که گفته شد نرخ تبدیل کلمات کلیدی طولانی بالاست؛ در واقع یکی از ویژگی های عبارات کلیدی طولانی این است که فرد جستجو کننده به خواسته خود نزدیک تر شده و یا دقیقا میداند که چیزی را انتخاب کند، پس احتمال فروش در این نوع کلمات بالاست.

چگونه کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنیم؟

برای انتخاب کلمات کلیدی طولانی می توانید ابتدا به پرسش های کاربران بپردازید و با ترکیب کلمات اصلی پررقابت با کلمات دیگر یک کلمه چند سیلابی درست کنید. اما مشکلی که اینجا وجود دارد احتمال دارد کلیدواژه ساخته شده توسط شما ترافیک بسیار کمی داشته باشد. اما اگر بیشتر کنجکاوی کنید حتما به کلیدواژه های طولانی ولی با ترافیک بیشتر دست پیدا می کنید.

راه دیگر پیدا کردن این نوع کلمات استفاده از Google Autosuggest است. بله روزانه چندین بار از جستجوی گوگل استفاده می کنید و این ویژگی نیز در آن گنجانده شده است.

عبارات کلیدی طولانی

ما در آپسئو ابزاری به همین منظور داریم که پیشنهاد می کنیم از آن استفاده کنید. این ابزار که با نام پیشنهاد کلمات کلیدی توسط گوگل شناخته می شود به سادگی کلیدواژه ها را پیشنهاد می دهد.

از ابزار ساخت کلیدواژه چند سیلابی آپسئو استفاده کنید.

یکی دیگر از ابزارهای رایگان سئو که در اختیار شما قرار گرفته، ابزار جستجوی کلیدواژه های طولانی می باشد. این ابزار هوشمند تنها با چند کلید توانایی پیشنهاد کلمه کلیدی طولانی را دارد.

چرا باید عبارات کلیدی طولانی را در استراتژی سئو به کار بگیریم؟

اولین دلیل برای استفاده از کلمات کلیدی طولانی ، کم رقابت بودن آن است. یعنی در ابتدای راه اندازی وب سایت خود امکان دریافت ترافیک از این کلمات دارید.

دلیل بعدی برای استفاده از عبارات کلیدی طولانی ، هزینه پایین در رتبه بندی این نوع کلمات است. در واقع شاید شما بابت این کلمه هیچ هزینه ای پرداخت نکنید.

تعداد کلیدواژه ای طولانی و یا چند سیلابی زیاد است و در واقع شما انتخاب های زیادی دارید.

عبارات کلیدی طولانی

سئو کلیدواژه های طولانی

سئو کلیدواژه های طولانی به انگلیسی Long tail keywords به طور خلاصه به کلماتی می گویند که با استفاده از سه، چهار یا تعداد بیشتری از کلمات تشکیل شده است و معمولا نرخ تبدیل بالایی در فروش دارند. کلیدواژه های طولانی معمولا حجم ترافیک کمی دارند اما در مارکتینگ اهمیت زیادی دارند.

به طور مثال احتمال اینکه فردی برای خرید تلفن همراه عبارت { تلفن همراه } را جستجو کند و به صفحه خرید تلفن همراه برسد خیلی کمتر از فردی است که عبارت کلیدی { خرید تلفن همراه اپل آخرین مدل } را جستجو کرده است.

سئو کلیدواژه های طولانی چگونه است؟

همانطور که می دانید سئو برای بهینه سازی موتور جستجو است ؛ سئو یک تاکتیک بازاریابی است که به منظور افزایش نمایش وب سایت ها در نتایج موتور جستجو مورد استفاده قرار می گیرد.

در کل سئو کلیدواژه های طولانی از لحاظ زمانی و راحتی ، سریع تر و آسان تر انجام می شود.

کلمات کلیدی طولانی چه ویژگی هایی دارند؟

کلمات کلیدی طولانی به دلیل خاصیتی که دارند آسان تر رتبه بندی می شوند ، همزمان احتمالا تعداد بیشتری از تبدیل به مشتری را خواهد داشت زیرا عبارات طولانی منعکس کننده هدف اصلی کاربر هستند.

نرخ تبدیل چه ارتباطی با سئو کلیدواژه های طولانی دارد؟

نرخ تبدیل در واقع به میزان کلیکی که منجر به مشتری شده است می باشد. به عبارت دیگر، کاربرانی که کلمات طولانی را در گوگل جستجو و دنبال می کنند دقیقا همان چیزی را که نیاز دارند جستجو می کنند و احتمال خرید بیشتری نسبت به کسانی که با کلیدواژه های کوتاه تر جستجو می کنند دارند. پس احتمال نرخ تبدیل بیشتر در کلمات کلیدی طولانی بیشتر است.

پس سعی کنید ابتدا طیفی متمرکز از کاربرانی که می توانند مشتری شما باشند را جدا سازی و آن ها را بشناسید ، با ردیابی و تحلیل رفتار کاربر و همچنین نیاز های کاربران به رسیدن هدف کمک خواهد کرد.

تجربه ما در آپسئو نشان داده سئو کلیدواژه های طولانی راحت تر و پر بازده تر است.

برای پیدا کردن کلیدواژه های طولانی شناخت نحوه جستجوی کاربران کمک زیادی به شما خواهد کرد.

به طور کل توجه به نیاز های کاربران در مراحل سئو سایت هدف شما را هموار تر و احتمال موفقیت را بالا می برد ، زیرا گوگل از سایت هایی که به تجربه خوب کاربران اهمیت می دهند ارزش زیادی قائل می شود.

تفاوت کلمات کلیدی طولانی با کلمات کوتاه عمومی در چیست؟

درست است که کلمات کلیدی کوتاه تر، حجم ترافیک بیشتری دارند، اما این نوع کلمات بر خلاف کلمات کلیدی طولانی جنبه اطلاعاتی و تحقیق دارند. در کلمات کلیدی طولانی فرد از قبل می داند که به دنبال چیست اما در کلمات کلیدی عمومی ، کاربر در مرحله جمع آوری اطلاعات است.

کلمات کلیدی طولانی در تعریف ساده تر ، کلماتی فیلتر کننده هستند که کاربر برای رسیدن به هدف دقیق خود استفاده می کند.

چگونه به کلمات کلیدی طولانی دست پیدا کنیم؟

روش های مختلفی برای دستیابی به کلمات کلیدی طولانی وجود دارد. یکی از این روش ها جستجو در گوگل و استفاده از پیشنهادات گوگل در پایین صفحه جستجو است.

البته برای راحتی شما ابزار رایگان پیشنهاد کلمات کلیدی طولانی آپسئو آماده استفاده شما کاربر گرامی می باشد.

انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی

کلمه کلیدی یک کلمه ای بهتر است یا دو کلمه ای؟

فرض کنید شما می خواهید سئو سایت خود به تازگی استارت کنید و حال این سوال برای شما پیش می آید که کلمه کلیدی خود را یک کلمه ای و یا دو کلمه ای انتخاب کنید. برای مثال اگر زمینه سایت ما سئو سایت است استارت کا خود را با سئو آغاز کنید یا با کلمه کلیدی سئو سایت؟ در ادامه به بیان این مورد خواهیم پرداخت.

سئو سایت در کلمه کلیدی یک کلمه ای

سئو سایت در کلمه کلیدی یک کلمه به طبع با سختی بیشتری همراه است و در نتیجه شما به تایم و انرژی بیشتری نیاز دارید . این سختی انجام پروسه سئو سایت شاید موجب شود که شما بحث سئو را رها کنید که این امر بسیار دیده می شود در پروژه های سئو سایت. اما ایا بهتر است که کلمه کلیدی یک کلمه ای انتخاب کنید یا دو کلمه ای و یا بیشتر.

سئو سایت در کلمه کلیدی دو کلمه ای

سئو سایت در کلمه کلیدی دو کلمه ای به طبع با راحتی بیشتری همراه می شود و با رقابت کمتری همراه می شود و این امر موجب می شود که شما در تایم کمتر به نتیجه دلخواه خود برسید و به رنکینگ مورد نظر در سئو سایت برسید. علاوه بر این اگر شما در تایم کمتر در کلمه کلیدی دو کلمه ای در صفحه اول قرار گیرید به دلیل ترافیک و نیز اعتباری که پس از آن به واسط قرار گیری د صفحه اول بدست آورده اید موجب می شود که در کلمه کلیدی یک کلمه ای نیز با سرعت بیشتر پیشرفت نمایید.

انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی

در انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی هنگام شروع فعالیت وب سایت خود دقت کنید زیرا ممکن است کلمه کلیدی انتخابی آن چیزی نباشد که برای شما ترافیک و مشتری به همراه داشته باشد.

مناسب ترین کلمه کلیدی برای سایت شما چه کلمه یا کلماتی است؟

انتخاب کلمه کلیدی و یا کلمات کلیدی بسیار مهم است زیرا که تمامی گام های بعدی که در سئو سایت انجام می شود در راستای همان کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید. اما حال چگونه مناسب ترین کلمه کلیدی را برای سایت خود انتخاب می کنید.

چگونه مناسب ترین کلمه کلیدی را برای سئو سایت انتخاب کنید؟

مناسب ترین کلمات کلیدی کلمه کلیدی هستند که بیشتر توسط کاربران جستجو می شوند اما چگونه می توانید بهترین کلمه کلیدی ها را انتخاب کنید و یا آنالیزی از کلمه های کلیدی داشته باشید.

ابزار google trends می تواند به شما کمک کند تا جستجویی که برای کلمات کلیدی مختلف می شود را مشاهده کنید و آنالیزی در این خصوص داشته باشید. ابزار google key word نیز وضعیتی از جستجو و کلیک کمات کلیدی را نشان می دهد.

سختی کلمه کلیدی را در سئو سایت در نظر بگیرید

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هر چه یک کلمه کلیدی بیشتر کلیک می شود پس این مورد نیز طبیعی است که سخت تر و سطح رقابت بیشتری دارد.

برای مثال کلمه کلیدی سئو از کلمه کلیدی سئو سایت جستجو بیشتری دارد و این امر موجب می شد که کلمه کلیدی سئو با سختی بیشتری در زمان انجام سئو وجود داشته باشد. پس در واقع در زمان انتخاب کلمه کلیدی علاوه بر میزان جستجوای که کاربر دارد زمان و نیز هزینه ای که نیاز دارد را نیز در نظر بگیرید.

اگر در استارت کار خود هستید شاید انتخاب یک کلمه کلیدی نسبتا آسان تر به شما کمک کند که در مدت زمان کمتری پروسه بهینه سازی سایت را انجام دهید و ترافیک خود را بدست آورید. و پس از بدست آوردن سود نسبی در خصوص کلمات کلیدی سخت تر می توانید اقدامات بهتر و موثری انجام دهید که زمان و هزینه بیشتری خواهد برد.

آمدن سایت در دیگر کلمات کلیدی در سئو

نکته دیگر که وجود دارد این است که پس از اینکه سایت شما در کلمه کلیدی خاصی سئو می شود و در صفحه اول قرار می گیرد مشاهده می شود که در دیگر کلمات کلیدی نیز پیشرفتی را به خود می گیرد. در واقع بخاطر اعتباری که گرفته است در دیگر کلمات کلیدی و عبارات نیز در رنکینگ بالاتری قرار می گیرید.

استفاده از عبارات کلیدی طولانی به چه سایتهایی پیشنهاد می شود؟

از آنجا که عبارات کلیدی طولانی تر کاربرانی با هدف مشخصی دارند و در عین حال رقابت بر سر آنها کمتر است؛ اگر شما به تازگی وب سایتی ایجاد کرده اید و به فکر تعیین استراتژی های سئو آن هستید من به شما پیشنهاد می کنم که بر روی عبارات کلیدی طولانی تر تمرکز کنید.

کلیدواژه های طولانی را چطور پیدا کنیم؟

روش های مختلفی برای پیدا کردن کلیدواژه های طولانی وجود دارد، یکی از روش ها استفاده از ابزارهای رایگان سئو است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *