ابزار Disavow links

ابزار Disavow links گوگل

ابزار Disavow links گوگل در واقع ابزاری حیاتی و معرفی شده از سمت گوگل است که در مواقع ضروری به شما کمک می کند از مشکل ایجاد شده برای سایتتان به واسطه رعایت نکردن عمدی و غیر عمدی قوانین و دستور العمل های گوگل نجات پیدا کنید.

پیدایش این ابزار ارتباط زیادی به الگوریتم پنگوئن گوگل دارد ، این الگوریتم یکی از حساس ترین الگوریتم های گوگل است که به صورت لحظه ای وب سایت ها را پایش و جریمه می کند.

PageRank از نگاه گوگل در مورد اهمیت یک صفحه بر اساس لینک های ورودی و بک لینک از سایت های دیگر است. PageRank قطعا یک سیگنال مهم است ، اما پیج رنک یکی از 200 مورد تاکتیک رتبه بندی است که گوگل برای تعیین جایگاه وب سایت ها استفاده می کند.

به طور کلی داشتن هر لینک از یک سایت معتبر به عنوان یک رای برای نشان کیفیت سایت شما محسوب می شود.

Google به شدت روی کیفیت لینک ها کار می کند تا اطمینان حاصل کند که اقدامات منفی در سایت های لینک دهنده ، یک وب سایت را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

در برخی موارد، لینک های ورودی می توانند نظر گوگل در مورد یک صفحه یا سایت را تحت تاثیر قرار دهند.

به عنوان مثال، شما یک سئو کار را برای بهینه ساز موتور جستجو (SEO) استخدام کرده اید، ممکن است بک لینک های بدی را به سایت شما از طریق لینک های خریداری شده یا روش های دیگر که نقض دستورالعمل های کیفیت گوگل هستند ایجاد کرده باشد.

اول و مهمتر از همه، توصیه میکنیم که هرچه سریع تر لینکهای هرزنامه یا کم کیفیت را از وب حذف کنید ، اگر کارهایی در رابطه با حذف لینک ها انجام دادید که می تواند لینک های هرزنامه یا کم کیفیت را از وب حذف کند ولی نمیتوانید پیشرفت بیشتری در ارتباط با حذف لینک ها انجام دهید، می توانید لینک های باقی مانده را یادداشت کنید. به عبارت دیگر، شما می توانید از Google بخواهید که هنگام ارزیابی سایت شما، پیوندهای خاصی را در نظر نگیرد.

ابزار Disavow links یک ویژگی پیشرفته است و باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد. اگر نادرست استفاده شود، این ویژگی به طور بالقوه می تواند به عملکرد سایت شما در نتایج جستجوی Google آسیب برساند. توصیه میکنیم که فقط لینک هایی را ارسال کنید که اطمینان دارید اسپم هستند.

google disavow

روش استفاده از ابزار Disavow links گوگل

استفاده از ابزار Disavow links گوگل یک فرایند دو مرحله ای است. اول شما باید یک لیست از لینک ها را که به سایت شما لینک هستند را انتخاب کنید و بعد شما یک فایل تکست حاوی تنها لینکهایی که میخواهید نادیده گرفته شوند ایجاد کنید و آن را به Google آپلود کنید.

برای اینکه بدانید آخرین سایت هایی که به شما لینک داده اند کدام هستند از داخل کنسول جستجوی گوگل سایت مورد نظر خود را در صفحه اصلی کنسول انتخاب کنید. سپس در صفحه links to your site دکمه Download latest links را کلیک کنید و بر اساس تاریخ مشاهده فرماید.

توجه: هنگامی که به لینک های سایت خود در Search Console نگاه می کنید، ممکن است بخواهید هر دو نسخه www و نسخه غیر www دامنه خود را در حساب کنسول جستجوی کنونی خود تأیید کنید. این سایت ها کاملا متفاوت هستند.

فایل حاوی تمام صفحات و لینک های سایت خود را دانلود کنید. برای ایجاد یک فایل متنی ، نوع فایل باید حتما با پسوند .txt باشد و همچنین باید در UTF-8 یا 7-bit ASCII رمزگذاری شود) که فقط شامل پیوندهای است که می خواهید ارسال کنید، هر یک لینک در هر خط.

اگر می خواهید Google تمام پیوندهایی که از یک دامنه هستند را نادیده بگیرد (مانند example.com)، خط “domain: example.com” را اضافه کنید. فایل متنی شما می تواند شامل اطلاعات اضافی در مورد لینک های حذف شده باشد این توضیح تا زمانی که هر خط توضیحات با علامت “#” آغاز می شود (تمام خطوط که با # شروع می شوند نادیده گرفته می شوند).

احتیاط کنید لیست کامل لینک ها را به ابزار Disavow links گوگل آپلود نکنید: فایل متنی که بارگذاری می کنید لیستی از لینک هایی است که می خواهید Google نادیده بگیرید.

مثال

در اینجا یک نمونه از فایل معتبر وجود دارد که می توانید در ابزار Disavow links استفاده کنید:

# Two pages to disavow
http://spam.example.com/stuff/comments.html


# One domain to disavow
domain:example.com

حال به صفحه ابزار Disavow links گوگل بروید ، وب سایت خود را انتخاب کنید ، روی لینک Disavow کلیک کنید ، روی انتخاب فایل کلیک کنید.

توجه: آپلود یک فایل جدید تمام موارد قبلا آپلود شده را جایگزین می کند.

ممکن است Google زمان زیادی را برای پردازش اطلاعاتی که آپلود کرده اید، اختصاص دهد. همانطور که گوگل وب سایت را بازبینی می کند ، صفحاتی را که مشاهده می کند نیز بازبینی می کند، این پروسه ممکن است چند هفته طول بکشد. این پیوندها همچنان در بخش پیوندهای ورودی کنسول Search نمایش داده خواهند شد.

ابزار Disavow links گوگل

پرسش های متداول درباره ابزار Disavow links گوگل

اگر لینک های مشکوک را ارسال کنم ، دقیقاً چه کارهایی انجام می شود؟ آیا واقعا گوگل از آنها چشم پوشی می کند؟

ابزار Disavow links به شما این امکان را می دهد تا به گوگل نشان دهید لینک هایی را مایل به نادیده گرفتن توسط گوگل هستید و گوگل معمولاً آن لینک ها را نادیده می گیرد؛ این کار چیزی شبیه چیزی شبیه به rel = “canonical” است.

چه مدت بعد از آپلود فایل ، لینک ها نادیده گرفته می شوند؟

گوگل باید قبل از شروع خزیدن ، URL هایی را که شما انکار کرده اید را مجدداً ویرایش کند ، که این کار می تواند چندین هفته طول بکشد.

آیا در صورت نگرانی از “سئو منفی” می توان از این ابزار استفاده کرد؟

هدف اصلی ابزار Disavow links کمک به پاکسازی لینک هایی است که احتمالا به دست یک سئو کار یا یک سئو بد یا اشتباه در ایجاد لینک به وجود آمده اند.

اگر از ایجاد لینک های بد (از قبیل ریپورتاژهای پولی یا بک لینک ها ) اطلاع دارید ، توصیه می کنیم با سایت هایی که به شما پیوند دارند تماس بگیرید و سعی کنید ابتدا لینک ها را با صحبت از سایت مذکور حذف کنید؛ اما اگر تلاش شما بی نتیجه بود، زمان خوبی برای استفاده از ابزار Disavow Links است.

به طور کلی ، گوگل تلاش می کند تا دیگر وب مسترها نتوانند به رتبه شما آسیب بزنند. با این حال ، اگر نگران هستید که برخی بک لینک ها در اعتبار سایت شما تأثیر می گذارند ، می توانید از ابزار Disavow Links استفاده کنید.

آیا چندین فایل را باید برای لینک های اسپم به گوگل ارسال کنم؟

خیر ، همان فایل قبلی را نگه دارید و پس از ویرایش و اضافه کردن لینک های جدید دوباره آن را آپلود کنید.

آیا می توانم اقدام پیشگیرانه کنم و لینک های اسپم را برای گوگل بفرستم؟

در صورتی که فکر می کنید توسط الگوریتم پنگوئن دچار جریمه شده اید ، این کار می تواند مفید باشد.

اگر دچار اقدام دستی در وبمستر شدم و فایل را بارگذاری کردم، آیا باز هم نیاز به ارسال درخواست تجدید نظر دارم؟

بله ، اگر متوجه شده اید که یک اقدام دستی در سایت خود دارید. هدف از ابزار Disavow Links این است که به Google بگویید که کدام لینک ها را می خواهید نادیده بگیرد.

اگر در مورد یک اقدام دستی در سایت خود پیامی دریافت کرده اید ، باید هر طور که ممکن است لینک ها را حذف کنید (که شامل از بین بردن هر پیوند spammy است که در وب ساخته اید).

هنگامی که تعداد لینک های اسپم را از سایت هایی که توانستید حذف کردید ، می توانید از ابزار Disavow Links استفاده کنید تا به Google نشان دهد که لینک های باقیمانده را شما قادر به از بین بردن آنها نیستید. مدتی صبر کنید تا لینک های ارسالی به گوگل وارد سیستم گوگل شوند. سپس ، یک درخواست تجدید نظر ارسال کنید تا تیم وب اسپم دستی گوگل بتوانند بررسی کنند که آیا سایت شما اکنون در دستورالعمل های کیفیت Google قرار دارد یا خیر

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *