لوگو آپسئو

اشتباهات سئو در طراحی مجدد وب سایت

اشتباهات سئو در طراحی مجدد وب سایت ممکن است کل رتبه بندی یک سایت را دچار اختلال کند اما طراحی مجدد یک وبسایت، چه از نظر شخصی یا چه مشتری مداری، بخش مهمی از بازاریابی امروز است؛ این کار ضروری است، زیرا تکنولوژی روندی رو به رشد و انتظارات کاربران در طول زمان تغییر می کند و اگر می خواهید در رقابت باقی بمانید، باید با این تغییرات هماهنگ شویم.

اما این کار، در حالی که ضروری است، همچنین خطرات خاصی را از دیدگاه سئو دارد؛ تعدادی از چیزهایی که می توانند در جریان روند طراحی مجدد سایت نادرست باشند؛ این مسائل به طور بالقوه باعث می شوند که موتورهای جستجو دیگر این وبسایت را به عنوان نتیجه معتبر به درخواست های مربوطه مشاهده نکنند؛ در بعضی موارد، اشتباهات خاص حتی ممکن است به جریمه منجر شوند.

بنابراین در این مقاله، ما در حال بررسی برخی از اشتباهات معمولی طراحی مجدد سایت هستیم که می تواند سئو سایت را نابود کنند؛ دانستن خطرات احتمالی ممکن است به شما در جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است به سئو سایت صدمه بزنند را جلوگیری کنید.

حذف لینک های داخلی به صفحاتی خاص

موتورهای جستجو همیشه پیگیر پیوندها و محتویاتی هستند که در طول مسیر پیدا می کنند، پس با تغییر طراحی سایت احتمالا آن ها را جابجا ، حذف یا گم کرده اید؛ این کار واقعا بد است.

تغییر نام تصویری در صفحات که به خوبی رتبه بندی شده است

این کار همیشه یک مسئله مهم نیست، اما اگر یک صفحه دارای تصاویر ، به خوبی رتبه بندی شده باشد، تغییر نام تصویر در آن صفحه ممکن است منجر به از دست دادن رتبه بندی شود؛ به خصوص اگر طراح وب نداند که چه کاری باید انجام دهد.

من این اتفاق را زیاد دیده ام ، یک طراح وب که سئو را درک نمی کند و مجددا طراحی وب سایتی را که در حال حاضر رتبه خوبی دارد مجدد انجام میدهد ، به عنوان بخشی از فرایند طراحی مجدد، تصاویر قدیمی با تصاویر جدید و بزرگتر جایگزین می کند، اما، بدون داشتن تجربه مناسب، از نام های احمقانه ای استفاده می کنند که از لحاظ ارزش سئو صفر هستند، مانند image1.jpg.

حذف صفحات و تغییر URL های صفحه بدون هدایت آنها

در طول یک طراحی مجدد، برخی صفحات تقریبا نیازی به آن ها نخواهید داشت؛ طراحان وب کم تجربه اغلب به سادگی آنها را حذف می کنند؛ صفحات دیگر ممکن است منتقل و یا تغییر نام یابند ، اما در بیشتر موارد، URL آنها را تغییر می دهند؛ در این موارد، طراحان وب کم تجربه اغلب این URL ها را تغییر می دهند و کار را برای سقوط سایت کامل می کنند.

این یک اشتباه بزرگ است زیرا بعضی از این صفحات ممکن است در رتبه خوبی قرار داشته باشند؛ آنها ممکن است لینکهای ورودی را به صفحات دیگر اشاره کرده یا بازدیدکنندگان آنها را نشانه گذاری کرده باشند.

وقتی صفحاتی را که قبلا لینکهای ورودی بوده اند حذف می کنید، تمام ارزش های سئو آن لینک ها حذف می شود؛ در برخی موارد، این می تواند منجر به از دست دادن شدید رتبه بندی شود.

این موضوع حتی عمیق تر می شود، هرکسی که روی آن لینک ها یا بوک مارک ها کلیک کند، با یک صفحه 404 روبرو می شود این نشان دهنده ارزش صفر برای یک صفحه است و از همه مهمتر، آن یک تجربه منفی را برای کاربر ایجاد می کند؛ این مهم است زیرا گوگل تاکید کرده است که تجربه کاربر یک عامل رتبه بندی است.

راه مناسب برای حذف صفحات این است که هر یک از آنها را به یک صفحه مرتبط تر که در حال حاضر وجود دارد هدایت شود.

در هر دو سناریو، کد 301 تغییر مسیر باید به طور کلی استفاده شود؛ این به موتورهای جستجو می گوید که صفحه قدیمی به طور دائمی به محل جدید منتقل شده است.

بعضی از پلتفرمهای میزبانی تخصصی ممکن است از یک روش متفاوت استفاده کنند، بنابراین ممکن است لازم باشد با تیم پشتیبانی خود مشورت کنید تا نحوه انجام آن را بررسی کنند.

Rate this post
طراحی مجدد سایت
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.