سئو سایت: چرا گوگل سایت شما را حذف کرده است؟

ربات گوگل

چرا گوگل به طور یکباره سایت شما را از نتایج حذف کرده است و اگر تا پیش از این در کلمات کلیدی متعددی بالا بودید حال به طور ناگهانی از نتایج حذف شده اید. بسیاری از مشتریان ما این مشکل را مطرح می کنند که سایت آنها پیش از این در کلمه کلیدی بالا بودند اما به طور یکباره گوگل سایت آنها را حذف کرده است یا به عبارتی گوگل سایت آنها را پنالتی کرده است. اما دلیل این پنالتی شدن چیست و چرا گوگل سایت ها را حذف می کند. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

چرا گوگل سایتی را حذف می کند؟

گوگل طبق الگوریتم های خود به رنکینگ سایت ها می پردازد و حال چکیده ای از متریک های موجود در الگوریتم گوگل به عنوان اصول سئو سایت مطرح می شود. گوگل همان طور که به سایت هایی که براساس الگوریتم آن عمل می نماید جایزه می دهد و در رنکینگ بالاتری نشان می دهد همان طور برخی سایت ها که متریک های سئو و الگوریتم های گوگل را رعایت نماید حذف می نماید و به عبارتی پنالتی می نماید.

دلایل حذف سایت از نتایج در سئو

گوگل به دلایل متعددی می تواند سایت شما را حذف و پنالتی نماید. در ادامه لیستی از این موارد را عنوان می نماییم.

عدم زنده بودن سایت در سئو

یکی از مواردی که موجب حذف سایت شما از نتایج می باشد عدم زنده بودن سایت به ویژه برای سایت های نوپا می باشد. زمانی که دیگر رقبا تولید محتوا را داشته باشند و شما فعالیتی در سایت خود انجام ندهید در نتیجه پس از مدتی حذف از نتایج در سئو سایت را خواهید داشت.

محتوای کپی در سئو

از دیگر عواملی که موجب حذف سایت . پنالتی شدن سایت شما می شود وجود محتوای کپی از دیگر سایت ها می باشد. در واقع شما به واسط محتوای کپی اعتبار سایت خود را کاهش می دهید و حتی موجب می شوید که از نتایج حذف گردید.

استراتژی نادرست در بک لینک

از دیگر آیتم ها در حذف سایت و پنالتی شدن سایت عدم تهیه بک لینک های مناسب و عدم اجرای استراتژی بک لینک مناسب می باشد. بک لینک های بی کیفیت ، تهیه بک لینک به صورت یکباره در حجم بالا، حذف لینک ها در حجم بالا مواردی هستند که موجب پنالتی شدن سایت شما می شود.

Rate this post
فهرست مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *