سرعت سرور ایرانی و خارجی چه تفاوتی دارد؟

سرعت سرور ایرانی و خارجی چه تفاوتی در سئو سایت شما می گذارد؟

سرور ایرانی موجب می گردد که سایت شما با سرعت بیشتر لود شود و سرعت سایت یکی از متریک های سئو می باشد.

در ادامه بررسی خواهیم نمود که سرور ایرانی و سرور خارجی آیا در سئو سایت اثر می گذارند؟

سرور داخلی و خارجی در سئو

سئو سایت: چگونه محتوا بنویسیم؟

اگر عمده مخاطب های شما از داخل ایران هستند پس منطقی تر است سرور خود را در خاک ایران و ایرانی انتخاب کنید ، سرور داخلی که در ایران وجود دارد موجب می شود که سایت شما با سرعت بیشتر لود شود.

اگر سایت شما در لود شدن به تایم بالایی نیاز داشته باشد در نتیجه کاربر تمایل به ترک سایت نشان می دهد و سایت شما را رها می کند. این ترک سایت می تواند bounce rate شما را افزایش دهد و این افزایش میزان ترک سایت در گذر زمان اثرگذاری منفی در سئو سایت شما می گذارد. پس بنابراین انتخاب هاست و سرور مهم می باشد. اما اینکه سرور شما ایرانی باشد یا سرور خارجی متریکی با اثرگذاری بالا نمی باشد.

اگر سرعت سرور خارجی نیز رضایتمند باشد می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

اما هدف از انتخاب سرور برای یک سایت جهت بالا بردن سرعت لود سایت همیشه به ایرانی بودن آن بستگی ندارد ، در واقع سرور های خارجی در بیشتر اوقات از کیفیت و سرعت بالاتری نسبت به سرور های ایرانی برخوردار هستند ، همچنین میزان آپتایم سرور های خارجی در عمل خیلی بهتر از سرور های ایرانی می باشد و این یعنی قعطی کمتر

هر چند به تازگی بودجه ای در اختیار برخی شرکت های ایرانی جهت تشویق مردم برای انتقال میزبانی خود به داخل خاک ایران گذاشته شده اما متاسفانه خبری از کیفیت نیست.

اما از لحاظ هزینه نیز سرور های خارجی به دلیل افزایش قیمت دلار دستخوش این موضوع قرار گرفته اند و بسیاری مجبور به انتقال به داخل ایران شده اند.

در هر حال سعی کنید سروری انتخاب کنید که از هر نظر توقعات گوگل را هم از لحاظ سرعت و هم از لحاظ در دسترس بودن برآورده سازد.

Rate this post
سرعت سرور ایرانی و خارجی
فهرست مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *