لوگو آپسئو

آنالیز تاثیرگذاری بک لینک

یکی از اقداماتی که در پروسه سئو سایت انجام می گردد تهیه بک لینک می باشد. بک لینک ها همان گذاشتن لینک در دیگر سایت ها به واسط کلمه کلیدی شما می باشد.اما گذاشتن لینک ها و بک لینک ها هر یک اثرگذاری متفاوتی دارد و به واسط متریک های متعددی می توان بیان نمودن که گرفت لینک از یک سایت نسبت به گرفتن لینک از سایت دیگر اثرگذاری بالاتری خواهد داشت. در ادامه به بیان آنالیز تاثیر گذاری بک لینک های متعدد خواهیم پرداخت.

از چه سایت هایی برای سئو بک لینک تهیه کنید؟

اگر قصد دارید بک لینک برای سایت خود تهیه کنید پس این سوال برای شما مطرح می شود که از چه سایت هایی این لینک ها را تهیه کنید تا اثرگذاری بالاتری در روند سئو سایت شما داشته باشد. در واقع متریک هایی که موجب می شود گرفتن لینک از یک سایی اثربخش تر باشد چه مواردی می باشد. معتبر بودن سایت عنوانی است که برای گرفتن بک لینک بیان می شود اما شما چگونه می توانید معتبر بودن سایتی را تشخیص دهید. لیستی از این موارد در ادامه در خصوص معتبر بودن سایت درج شده است.

موارد معتبر بودن سایت در سئو

عدم کپی بودن مطالب سایت
اینکه سایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید محتوای کپی نداشته باشد مهم می باشد. زیرا که کپی بودن محتوا در سایت موجب اعبار داخلی منفی در روند سئو سایت می شود. سایت هایی که محتوای با کیفیت تولید می نمایند و به واسط آن ترافیک بالا به سمت خود جذب می کنند اعتبار بالایی را برای خود کسب می کنند

تعداد بک لینک های که سایت دارد
بک لینک هایی که سایت دارد را بررسی کنید. تعداد بک لینک ها موجب می شود که اعتبار خارجی بیشتری داشته باشد و در نتتیججه اعتبار بیشتری را نیز به شما خواهد داد.

عمر سایت در اعتبار
عمر سایتی که می خواهید از آن بک لینک تهیه کنید چقدر است. سایت ها در گذر زمان براساس عملکردی که دارند اعتبار کسب می کنند . عمر سایت می تواند متریک مهمی در سئو سایت و نیز معتبر بودن سایت باشد.

IP سرور سایت
اگر سایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید از ip متفاوت با شما باشد پس اثرگذاری بالاتری را خواهد داشت

سایت از چه کشور و زبانی است
سایتی که می خواهید از آن بک لینک تهیه کنید در چه کشوری و به چه زبانی است. یکسان بودن زبان و کشور به زبان و کشور سایت شما کمک کننده خواهد بود.

اسپم نبودن سایت
سایتی که می خواهید از آن بک لینک تهیه نمایید اسپم شده نباشد یعنی گوگل آن را پنالتی ننموده باشد

زمینه کاری سایت
زمینه کاری سایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید اگر مشابه زمینه کاری سایت شما باشد و در کلمه کلیدی که شما در آن کار میکنید دارای رنکینگ بالا باشد می تواند اثرگذاری بیشتری برای شما داشته باشد.

ترافیک سایت
اگر سایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید ترافیک بالایی داشته باشد پس در نتیجه دلیلی برای معتبر بودن آن خواهد بود.

Rate this post
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.