سئو در سالی که گذشت

همه آن چیزی که برای سئو در سال 2019 اتفاق افتاد

فهرست مطالب

سئو در سال 2019 سالی بود برای کلماتی بدون کلیک ، BERT ، اسپم ها و موارد دیگر؛ آن چه گذشت شرایطی ساخت که برای خیلی ها گران تمام شد.

سئو در سال 2019 با الگوریتم برت BERT

سئو در سال 2019 پر از فراز و نشیب هایی بود که الگوریتم BERT اتمام آن بود، BERT درک پیشرفته زبان طبیعی را برای موتورهای جستجو به ارمغان آورد.

گوگل همچنین بروز رسانی های خاص تر دیگری را ارائه داده است ، از جمله اینها سیگنال EAT که نشان دهنده تخصص در یک کسب و کار است را در سایت نشان می دهد.

به روز رسانی تنوع با هدف محدود کردن لیست ها از یک دامنه واحد به دو نتیجه برای یک پرس و جو نیز ارائه شد.

از همه مهمتر ، مایکروسافت و گوگل هر دو درک زبان طبیعی را از طریق BERT بهبود بخشیدند.

گوگل با استفاده از تغییرات UI در صفحه نتایج جستجو ، کاهش کلیک های ارگانیک به وجود آورد.

همچنین معرفی قابلیت سؤالات متداول و دادههای ساختاری شده به قیمت عدم تمایل به کلیک بود که واکنشهای متفاوتی را به همراه داشت.

در ماه مه ، گوگل نسخه همیشه سبز خزنده وب خود ، Googlebot را راه اندازی کرد ، به این معنی که خزنده با جدیدترین نسخه Chromium به روز می ماند

از تاریخ 1 سپتامبر ، گوگل حمایت از قوانین منتشر نشده در پروتکل اجازه ندادن به روبات ها را کنار گذاشت و به noindex به عنوان یک دستورالعمل در پرونده robots.txt پایان داد.

در ماه اکتبر ، گوگل فاش کرد که چندین برچسب H1 در یک صفحه یا حتی عدم وجود آن ، برتری را در گوگل چند برابر نمی کند.

هر وقت گوگل الگوریتم های رتبه بندی جستجو را به روز می کند ، بدین معنی است که سایت شما می تواند در نتایج جستجو بهتر یا بدتر عمل کند. دانستن اینکه چه زمان این به روزرسانی را گوگل انجام می دهد ، به ما می گوید تا به این نکته توجه کنیم که آیا این چیزی است که در وب سایت خود تغییر داده اید یا چیزی که گوگل با الگوریتم رتبه بندی خود تغییر داده است. اما بلخره در این سال گوگل اعلام کرده که هیچ راه حلی برای بروزرسانی های هسته وجود ندارد حتی ترفند های سئو سایت

پایان Google+ و بنیانگذاران گوگل

در این سال از Google+ خداحافظی کردیم و پس از 21 سال ، بنیانگذاران گوگل لری پیج و سرگئی برین کناره گیری کردند و مدیر عامل گوگل ساندر پیچای شد.

و اما برای ما در ایران سالی بود پر از پوچی ، سالی که در انتهای آن متوجه شدیم در این کره خاکی حتی اگر اینترنت را قطع کنند باز هم باید نگران رتبه سایت باشم چرا که بسیاری از سایت ها در زمان نبود اینترنت افت کردند و هیچ کدامشان متوجه این موضوع نشدند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *