لوگو آپسئو

تعداد لینک داخلی در هر صفحه وب سایت

تعداد لینک داخلی در هر صفحه وب سایت و تاثیر آن در سئو سایت بحث های زیادی دارد اما به نظر می رسد گوگل پیشنهاد می کند حداکثر 100 لینک را در هر صفحه نگه دارید.

ما محدودیت 100 لینک را از منابع موجود در گوگل به دست آوردیم در همین رابطه یک پست از مت کاتز در ماه مارس 2009 ارائه شده است، که در آن به دستورالعمل های گوگل در رابطه با تعداد لینک داخلی در هر صفحه وب سایت اشاره می کند:

لینک های داخلی در یک صفحه تعداد معقولی کمتر از 100 می باشد.

اگر تعداد لینک داخلی در هر صفحه وب سایت بیشتر از 100 لینک باشد جریمه می شویم؟

ما می دانیم این محدودیت به عنوان جریمه نیست ، هرچند پیشنهاد می کنیم تعداد لینک داخلی در هر صفحه وب سایت 100 لینک باشد ، در واقع بیشتر از 100 لینک به احتمال زیاد توسط خزنده های گوگل نادیده گرفته می شود. به عبارتی دیگر احتمال دارد که گوگل پس از یک تعداد خاص، لینک های دیگر را نادیده بگیرد.

در ماه آوریل 2010 یکی از مهندسان گوگل به نام جان مو اعلام کرد استفاده از 100 لینک در یک صفحه پیشنهاد است و اگر وب سایت شما به اندازه کافی معتبر باشد گوگل علاقمند به صفحاتی می شود که توسط آن صفحه معتبر توصیه شده است.

مانند بسیاری از محدودیت های گوگل، این محدودیت احتمالا یک شماره و تعداد مشخص نیست و به احتمال زیاد با رتبه بندی و اعتبار هر سایت متفاوت است. همچنین احتمال دارد که این تعداد در طول زمان افزایش یابد، زیرا گوگل بر محدودیت های پردازش (به ویژه بعد از کافئین) غلبه می کند.

در هر صورت اگر واقع بین باشید و دقت کرده باشید شما در حال تقسیم کردن پیج رنک یک صفحه با دیگر صفحات هستید.

دو مثال برای اینکه متوجه شوید دقیقا چه اتفاقی می افتد:

تقسیم اعتبار پیج رنک با 3 لینک داخلی

اشتراک گذاری اعتبار پیج رنک صفحه با 3 لینک داخلی

اشتراک گذاری پیج رنک با 150 لینک

اشتراک گذاری اعتبار پیج رنک صفحه با 150 لینک داخلی

همانطور که با بسیاری از مسائل پیچیده سئو ، هیچ پاسخی وجود ندارد. توازن میان ایجاد یک ساختار سایت بسیار عمیق است.

Rate this post
لینک داخلی
فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.