از مزایای لینک دهی داخلی بهره مند شوید

لینک دهی داخلی در یک وب سایت امری بسیار حیاتی و ضروری است زیرا با استفاده از لینک دهی داخلی شما می توانید نرخ دفع کاربران یا bounce rate را کاهش دهید و بهینه سازی شما برای یک صفحه موجب افزایش ترافیک سایر صفحات نیز گردد، زیرا تمامی صفحات به همدیگر متصل و مرتبط بوده و هریک به دیگری لینک می دهد.

با این انجام این عمل کاربران زمان بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند و به صفحات مختلف وب سایت شما مراجعه می کنند که موجب می شود ترافیک وب سایت شما افزایش پیدا کند. علاوه بر این لینک دهی داخلی موجب می شود که گردش در وب سایت شما برای کاربران آسان تر شود و به راحتی بتوانند مطالبی را که می خواهند، بیابند.

لینک دهی داخلی نرخ دفع کاربران را کاهش می دهد

همان طور که گفته شد لینک دهی داخلی نرخ دفع کاربران را نیز کاهش می دهد، نرخ دفع کاربران عاملی است که وابسته به تعداد صفحاتی از وب سایت شما است که یک کاربر پس از ورود به وب سایت شما به آنها مراجعه می کند.

برای محاسبه نرخ دفع کاربران در یک وب سایت نسبت تعداد کاربرانی که تنها به یک صفحه از وب سایت مراجعه کرده اند به تعداد کل کاربران بررسی می گردد. اگر لینک دهی داخلی وب سایت شما درست و ساده باشد به صورت طبیعی و خود به خود نرخ دفع کاربران را کاهش می دهد زیرا کاربران می توانند به سادگی مسیر خود را درون وب سایت شما بیابند و برای مثال اگر درحال خواندن یک مقاله هستند بتوانند به سادگی مقالات مرتبط با آن را یافته و آنها را نیز مطالعه کنند.

علاوه بر این گوگل ربات هایی ایجاد کرده است که با تقلید از رفتار انسان ها طراحی شده اند. این ربات ها در وب سایت شما می گردند و آن را ارزیابی می کنند.

شبکه لینک دهی داخلی هوشمندانه

یک شبکه لینک دهی داخلی که هوشمندانه طراحی شده باشد به ربات های خزنده (کرالرها) کمک می کند که به راحتی به تمامی گوشه و کنارهای وب سایت شما سر بزنند و حتی محل هایی که کاربران کمتر به آنها مراجعه می کنند را نیز بررسی نمایند، این امر نهایتا موجب بهبود رتبه بندی وب سایت شما می گردد.

برای مثال Wikipedia که یک وب سایت بسیار موفق است، یک شبکه لینک دهی داخلی بسیار هوشمند و غنی شده با کلیدواژه ها دارد. هرگاه که شما به یکی از صفحات این وب سایت مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد که لینک های بسیاری در هر یک از صفحات وجود دارد که شما را به صفحات مرتبط هدایت می کند.

به خاطر داشته باشید که نباید در لینک دهی داخلی افراط کنید، من به شما یک راه کار ساده و امن را پیشنهاد می کنم، هر بار که مقاله جدیدی را در وب سایت خود قرار می دهید در متن آن به 42 مقاله قدیمی مرتبط لینک بدهید.

251 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...