وب سایتی که با سرعت کمی بارگذاری می شود نه تنها از دیدکاربران ، وب سایت بدی است بلکه از لحاظ بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر نیز عملکرد نامناسبی خواهد داشت.

بنابراین کند بودن سرعت وب سایت شما و پایین بودن سرعت بارگذاری آن می تواند موجب شود که وب سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر رتبه خوبی کسب نکند و همین مساله موجب می شود که تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما کم باشد و نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان نیز در وب سایت شما بسیار پایین باشد.

راه هایی برای بهبود سرعت بارگذاری یک وب سایت و سرعت وب سایت وجود دارند که در ادامه آنها را با هم بررسی خواهیم کرد.

افزایش سرعت وب سایت با ارتقا هاستینگ

در ابتدا شما باید هاستینگ پلن خود را به روز رسانی کنید و درباره پلن های اولیه ای که با آنها در ابتدای امر شروع به کار کردید تجدید نظر کنید.

هاستینگ VPS گزینه خوبی برای شما است، این هاستینگ دارای قابلیت in the cloud و یا همان هاستینگ ابری است. این امر بدین معنی است که قابلیت توزیع بر روی چندیدن کامپیوتر را دارد، در برخی مواقع حتی این تعداد می تواند به چند صد کامپیوتر نیز برسد. بعلاوه، این هاستینگ منعطف تر و ارزان قیمت تر از سرورهای اختصاصی ( Dedicated Servers) است.

یکی دیگر از روش های بهبود سرعت وب سایت درک درخواست های HTTP است. درخواست  های HTTP متعدد موجب می شود سرعت بارگذاری وب سایت به شدت کاهش پیدا کند.

از ابزارهای بهینه سازی تصاویر مثل فتوشاپ و Gimp به منظور بهینه کردن تصاویری که در وب سایت خود قرار می دهید استفاده نمایید زیرا هرچقدر که یک تصویر بزرگتر باشد و حجم بیشتری داشته باشد، سرعت بارگذاری صفحه کمتر خواهد شد.

تا جایی که ممکن است کمتر از پلاگین ها استفاده نمایید، با وجود آنکه کنار گذاشتن تمامی آنها کاری معقول نمی باشد اما راه هایی برای کم کردن تعداد و اهمیت آنها وجود دارد.

به صورت مرتب پلاگین ها را بازبینی کنید و از راه کارهای جایگزین مثل اضافه کردن لینک به پایین صفحه و ستون های فرعی و سایر راه  کارهای مشابه استفاده نمایید. علاوه بر جاگیر بودن ، پلاگین های قدیمی و منسوخ شده وردپرس می تواند موجب آسیب پذیری وب سایت شما از لحاظ امنیتی گردد.

پس سعی کنید که پلاگین ها را هم به خاطر افزایش سرعت و هم به خاطر بهبود امنیت وب سایتتان کاهش دهید و تا حد امکان حذف کنید.

در نهایت، استفاده از حافظه کش، جایی که صفحات وب داده های خود را ذخیره می کنند موجب می شود که کاربران بتوانند با سرعت بیشتری به داده های یک صفحه دسترسی پیدا کنند زیرا پایگاه داده ملزم به بازیابی مجدد تک تک داده  ها نمی باشد.

239 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...