سئو | سئو سایت | بهینه سازی سایت در آپ سئو - تهران

سئو سایت جوملا

۲۹ شهریور
۱۳۹۵
سئو - سئو سایت - بهینه سازی سایت

سئو سایت جوملا

سئو سایت جوملا

سئو سایت جوملا که از سیستم های مدیریت محتوای پرکاربرد در میان کاربران می باشد با رعایت نمودن چندین المان و متریک سئو، اجرا می گردد. پیش از انجام سئو سایت جوملا شاید بهتر باشد با مشکلات و باگ هایی که سیستم مدیریت محتوای جوملا دارد آشنا گردید. مواردی که در قالب های وردپرس رفع شده است و با مشکلات کمتری در خصصو سئو سایت روبه رو است.

سئو سایت جوملا

سئو سایت جوملا و مجموعه

مجموعه در جوملا در واقع دسته بندی از موضوعات مختلف می باشد و با قرار دادن محتوا در مجموعه علاوه بر طولانی شدن URL این مورد نیز وجود دارد که هدینگ آن در H1 قرار نمی گیرد. در واقع تیتر مجموعه با هدینگ H2 است این در حالی است که h2 برای تیتر داخلی صفحات باید استفاده گردد. برای رفع این مشکل می توانید در زمان بارگذاری محتوا تیتر و عنوان اصلی را با h1 بگذارید. مجموعه k2 موجب طولانی تر شدن url می شود و بدین منظور اگر از مجموعه استفاده نمایید عملکرد بهتری را در سئو سایت خود اجرا نموده اید. همچنین برای اینکه url شما به کوتاه ترین شکل ممکن که با یک دش باشد درآید می توانید از افزونه ای بدین منظور استفاده کنید.

سئو سایت جوملا

سئو سایت جوملا و canonical

در جوملا زمانی که مجموعه را ایجاد می نمایید و یا منوهای مخفی را تنظیم می کنید این مورد وجود دارد که محتوای ما از طریق چندین URL قابل دسترس باشد. در واقع محتوای شما با دو URL و یا بیشتر توسط گوگل ایندکس می شود. برای رفع این مشکل می توانید از افزونه canonical استفاده کنید و آن را بارگذاری نمایید تا در تمامی صفحات شما rel=”canonical” درج شود. به واسط این قطعه کد شما به گوگل می گویید که اگر محتوایی را با url ایندکس نموده است اگر همان محتوا با url دیگر نیز قابل دسترس بود دیگر آن را ایندکس نکند.

سئو سایت جوملا

سئو سایت جوملا و صفحه ۴۰۴

در  سایت جوملا آیتم مشکل ۴۰۴ را نیز باید حل نمایید. زمانی که صفحه ای را پیش از این تولید نموده اید و حال آن url را حذف نمایید گوگل در پایگاه داده خود آن url را دارد و با صفحه ۴۰۴ روبه رو می شود که نکته منفی در سئو سایت شما محسوب می شود. برای رفع این مشکل می توانید صفحه ای را در مدیریت مطالب خود به جای صفحه ۴۰۴ تولید نمایید و در آن تصویری و یا اینکه محتوا یافت نشد را درج نمایید و حال وارد هاست خود شوید و با ادیت کد این امکان را فراهم کنید که در صورت یافت نشدن محتوا آن صفحه را بیاورد و دیگر از مشکل ۴۰۴ خود جلوگیری نموده اید.

 

 

upseo
نویسنده